Προς το περιεχόμενο

Το τροφοδοτικό του PC μας.


jimzak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την ώρα που τρέχει το σύστημα, με πολυμετρο μέτρα την τάση στην 12άρα γραμμή. Πρώτα αυτό, ενημέρωσε μόλις το κάνεις!

το ξέρω αυτό, αν και μάλλον θέλω. Α το πάρω γρήγορα, θα δω παντως

κανε παραγγελια ακου και παρε ενα και καλο και 10 χρονια εγγυηση και αυτα που ζητας εχει !! καλες γιορτες φιλε μου !!

 

 

ναι για το απο πανω !! 

Οδηγος για την μετρηση τροφοδοτικου με πολυμετρο

            http://www.insomnia.gr/topic/434037-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%84/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην μπερδεύεστε..το G1 δεν είναι το ίδιο με το G2. Διαβάστε μερικά reviews και θα καταλάβετε. Πάρε το Enermax καλύτερα, όχι το Evga G1. Αν όμως μπορείς να διαθέσεις χρήματα για το G2 τότε ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, όμως ξέχασα να αναφέρω ότι ψάχνω τουλάχιστον semi modular και 80plus Gold. Το thermaltake είναι περισσότερο στα λεφτά μου. Όλα αυτά που προτείνατε τα εχω δει και τα εχω ψάξει. Το enermax φαίνεται καλή επιλογή, έχει όμως 4x 8pin pcie?

Ναι φίλε μου έχει 4 6+2 pci-e.Τα 2 6+2 βγαίνουνε μέσα απο την πλεξούδα του τροφοδοτικού και τα άλλα 2 σε modular καλώδιο.Δές και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση θελω να κανω εγω ψαχνω γ τροφο modular kai mpenw sto skroutz kai μ γραφει σε ενα τροφο οτι ειναι σεμι modular to σεμι modular ti ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

physiciant τι γνωμη εχεις γ αυτο εδω http://www.skroutz.gr/s/5952309/Aerocool-KCAS-650.html

 

Μπα, μόνο απ' τη μάρκα δεν..

 

Semi modular είναι τα τροφοδοτικά τα οποία δεν έχουν όλα τα καλώδια  συνδεδεμένα πάνω τους. Έχουν τα βασικά κι από κει και πέρα διαλέγεις εσύ ποια ακόμα θες να χρησιμοποιήσεις. Τα fully modular δεν έχουν κανένα καλώδιο επάνω, τα διαλέγεις όλα εσύ(υπάρχουν μέσα στην συσκευασία εννοείται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diladh egw thelw τροφο που να εχει τα βασικα που μπενουν στην μιτρικη και τα υπολιπα που θελω να συνδεσω να τα εχει αποσπομενα γ να τα κουμπονω ετσι ωστε να κανω καλο cable management ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βασικά είναι μητρική/επεξεργαστής/κάρτα γραφικών. Semi modular χρειάζεσαι γι' αυτό. Το παιδεύεις πολύ το τροφοδοτικό. Σου έχουν γίνει πολύ καλές προτάσεις στην κατάλληλη ενότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου έχει 4 6+2 pci-e.Τα 2 6+2 βγαίνουνε μέσα απο την πλεξούδα του τροφοδοτικού και τα άλλα 2 σε modular καλώδιο.Δές και εδώ.

Το enermax είναι αθόρυβο? Γιατι βλέπω το thermaltake έχει μόλις 18db. Το πισι προορίζεται για ταινίες και παιχνιδια στο σαλόνι οπότε θέλω να ειναι αρκετά αθόρυβο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το enermax είναι αθόρυβο? Γιατι βλέπω το thermaltake έχει μόλις 18db. Το πισι προορίζεται για ταινίες και παιχνιδια στο σαλόνι οπότε θέλω να ειναι αρκετά αθόρυβο!

Δεν ακούγετε καθόλου σε εμένα, δεν το έχω ζορίσει βέβαια για να σου πω τι γίνεται στο 50+% load,αλλά όταν σβήνω το pc και το ανεμιστήρακι του συνεχίζει να δουλεύει για να κρυώσει το σύστημα ,αν δεν βάλεις το αυτί σου δίπλα στο τροφοδοτικό δεν καταλαβαίνεις αν δουλεύει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα πάρε το enermax,είναι καλύτερο από το thermaltake και από τα πιο efficiency στο 80 + gold βάση των review που είχα διαβάσει όταν ψαχνόμουν.Επίσης έχει και 5 χρόνια εγγυηση.Νομίζω αξίζει η υπέρβαση για 10€ αν δεν σε βγάζει από το budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...