Προς το περιεχόμενο

Τα sequels του Avatar εισέρχονται σε φάση παραγωγής το 2016


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ναι, κάνεις λάθος... :Ρ

Θυμάμαι πρόχειρα πχ την επανακυκλοφορία του Nightmare before Christmas. Νομίζω και το Up πριν από το Avatar είχε βγει και δε θυμάμαι αν και το Wall-E είχε βγει σε 3D ή όχι (νομίζω όχι).

στην ελλάδα ήταν το meet the robinsons και το beowulf. 2007...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το σενάριο να ήταν απλοϊκό και αναμενόμενο αλλά αυτός ο κόσμος που είχε δημιουργήσει ήταν το κάτι άλλο, δεν ξέρω αν ήμουν ο μόνος που όταν βγήκε από τον κινηματογράφο ένοιωθα σαν να είχα ρίξει μια ματιά στον παράδεισο και τώρα τον άφηνα, πραγματικά ήμουν λυπημένος που δεν ήμουν εκεί. 

Όχι το σίκουελ αλλά και την ίδια ταινία να ξαναδείξουν σε έναν κινηματογράφο θα πάω για να την δω δεύτερη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλος σκηνοθέτης, θα τις γυρίσει μαζί και το κόστος θα είναι στη τιμή της μιας! σαν τις πίτσες ενα πράμα. έχουν καταντήσει αηδία και τα στούντιο, γιατί αυτά κάνουν κουμάντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κάνεις λάθος... :Ρ

Θυμάμαι πρόχειρα πχ την επανακυκλοφορία του Nightmare before Christmas. Νομίζω και το Up πριν από το Avatar είχε βγει και δε θυμάμαι αν και το Wall-E είχε βγει σε 3D ή όχι (νομίζω όχι).

Ήταν η πρώτη ταινία γυρισμένη με διαφορετικές κάμερες μια για 2d και μια για 3d...δλδ στο σινεμά είδαμε ταινία γυρισμένη με γνώμονα την τέλεια απεικόνιση σε τρισδιάστατο (αντίθετα με άλλες ταινίες που κάνουνε κάποιου είδους μετατροπή και το 2d φαίνεται αστείο όταν το βλέπεις σπίτι, όπως πχ κάτι Resident Evil Που βλέπεις το σκυλί να πλησιάζει την μάπα σου χωρίς να έχεις 3d και βάζεις τα γέλια αντί να τρομάξεις)....

The film made extensive use of new motion capture filming techniques,[22] and was released for traditional viewing, 3D viewing (using the RealD 3D,Dolby 3DXpanD 3D, and IMAX 3D formats), and for "4D" experiences in select South Korean theaters.[23] The stereoscopic filmmaking was touted as a breakthrough in cinematic technology.[24]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ταινια αλλα οκ το ξεφτιλησαν λιγο το ειδα ανυπαντρος παντρευτικα παω για παιδι και δεν εχει βγει το 2 ελεος

Αυτή η γκρίνια για το οτιδήποτε άκυρο με ξεπερνάει... :Ρ Λες και η κοινωνία μας χρωστάει ένα Αβαταρ 2, εδώ και τώρα...  ^_^

 

 

Μπορεί το σενάριο να ήταν απλοϊκό και αναμενόμενο αλλά αυτός ο κόσμος που είχε δημιουργήσει ήταν το κάτι άλλο, δεν ξέρω αν ήμουν ο μόνος που όταν βγήκε από τον κινηματογράφο ένοιωθα σαν να είχα ρίξει μια ματιά στον παράδεισο και τώρα τον άφηνα, πραγματικά ήμουν λυπημένος που δεν ήμουν εκεί

Όχι το σίκουελ αλλά και την ίδια ταινία να ξαναδείξουν σε έναν κινηματογράφο θα πάω για να την δω δεύτερη φορά.

 

Σίγουρα δεν ήσουν ο μόνος. Ακόμα θυμάμαι κάτι φόρουμ και τόπικ μαζικής κατάθλιψης που ακολούθησαν τη προβολή της ταινίας, σχετικά με το πόσο άσχημος ήταν ο δικό μας κόσμος μπροστά στον ιδεατό κόσμο του πλανήτη της Πανδώρας... :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν ήσουν ο μόνος. Ακόμα θυμάμαι κάτι φόρουμ και τόπικ μαζικής κατάθλιψης που ακολούθησαν τη προβολή της ταινίας, σχετικά με το πόσο άσχημος ήταν ο δικό μας κόσμος μπροστά στον ιδεατό κόσμο του πλανήτη της Πανδώρας... :Ρ

 

Λοιπόν, δεν το είχα πάρει χαμπάρι ακόμα αλλά το γκούγκλαρα λίγο και όντως υπήρχαν άτομα που πάθαιναν ένα είδος κατάθλιψης ή έκαναν αυτοκτονικές σκέψεις επειδή δεν μπορούσαν να επισκεφτούν την Πανδώρα..

 Εγώ σίγουρα δεν άνηκα σε αυτούς αλλά θυμάμαι αφού δεν έπαθα καμία κατάθλιψη αλλά θυμάμαι ακόμα τα συναισθήματα που ένοιωθα μετά που βγήκα. Ήταν λύπη και ένα κενό, σαν να είχα αποχωριστεί κάτι πολύ αγαπημένο, σίγουρα δεν έχω ξανανοιώσει έτσι σε καμία ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To avatar το είδα στο σινεμά το πρώτο Σαββατοκύριακο που παίχτηκε σε κανονική έκδοση και το επόμενο μαζί με τον ανηψιό μου σε 3D , επειδή ήτανε πολύ φρέσκο στην μνήμη μου μπορώ να πω ότι έμοιαζε με άλλη ταινία, εκπληκτικό το 3D.

Πολύ καλή υπόθεση με ... πολλές προεκτάσεις κυρίως για την επεκτατική πολιτική των ΗΠΑ.

Πραγματικά μαζί με τα alien είναι για μένα οι πιο πολύ αναμενόμενες ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...