Προς το περιεχόμενο

LG G3 Android Marshmallow update


dimi5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εβαλα χθες την 30b. Πραγματικα ειναι πολυ πιο γρηγορο απο την 21a. Το μονο που με χαλασε αρκετα, ειναι οτι δεν βαλανε (ακομα τουλαχιστον) την εφαρμογη της καμερας του g4 στο g3.

Ειμαι κατοχος του: Lg g3 d855 16gb.

Το update το εκανα με φλασαρισμα της 30b με lg flashtool. Οι xda devs φτιαξαν σχετικο θεμα και απο εκει βοηθηθηκα για να κανω το update!

 

Xda:http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-d855-30b-images-kdz-flashables-t3282012

post-339341-0-57815300-1452081264_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λαγκάρει λόγω της RAM αλλά επειδή η ανάλυση της οθόνης είναι too much για τον Snapdragon 801.Το G2 μου πχ,με ελαφρώς χειρότερο επεξεργαστή αλλά και αρκετά χαμηλότερη ανάλυση (1080p έναντι 1440p του G3) δε κολλάει ούτε για αστείο ακόμα και σε stock Lollipop.

α δεν το ηξερα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα χθες την 30b. Πραγματικα ειναι πολυ πιο γρηγορο απο την 21a. Το μονο που με χαλασε αρκετα, ειναι οτι δεν βαλανε (ακομα τουλαχιστον) την εφαρμογη της καμερας του g4 στο g3.

Ειμαι κατοχος του: Lg g3 d855 16gb.

Το update το εκανα με φλασαρισμα της 30b με lg flashtool. Οι xda devs φτιαξαν σχετικο θεμα και απο εκει βοηθηθηκα για να κανω το update!

 

Xda:http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-d855-30b-images-kdz-flashables-t3282012

Μη περιμένεις να δεις την κάμερα του G4 (manual controls κτλ)...λόγο ότι το G3  συμφωνα με την LG, δε υποστηρίζει το νέο Camera API 2.1 του Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Sorry....δεν το είχα ελέγξει πριν!!!Είναι 6PO όποτε μάλλον είναι Πολωνικό, που εκεί είχε ξεκινήσει το update.Μάλλον την είχα μέρες τώρα την αναβάθμιση κ δεν το ήξερα....εχθές το σύνδεσα στο  LG PC Suite!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα.

Αλλα γενικα αυτη ειναι η official rom? γιατι την εβαλα και μ φάνηκε σαν να επεσε λιγο η αποδοση της κάμερας και εκει με την φωτεινότητα μ κάνει κάτι περίεργα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα.

Αλλα γενικα αυτη ειναι η official rom? γιατι την εβαλα και μ φάνηκε σαν να επεσε λιγο η αποδοση της κάμερας και εκει με την φωτεινότητα μ κάνει κάτι περίεργα?

Ναι η Official rom ειναι.

Απλος αντι να περιμενεις ΟΤΑ την περνας εσυ χειροκινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση ασχετου : μου εχουν πει πως αν θελω να εχω καλη εμπειρια με android να παρω κινητο με pure android. Και γενικα λιγο που το εψαξα και στο ιντερνετ νομιζω πως ισχυει. 

 

Αυτο το marshmallow ειναι η αναβαθμιση του προηγουμενου pure (lolipop) αν δεν κανω λαθος. Το g3 ομως γιατι θυμαμαι οτι δεν ειχε pure?

 

Αν μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παιζει, γιατι ενω ειχα αποφασισει να παρω το moto g3 τελικα δε θελω να παρω κινητο με 1 GB μνημη. Επισης δεν θελω Sony, δεν μου αρεσει το Flex, οποτε το g3 στην τιμη που ειναι τωρα ειναι οτι πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...