Προς το περιεχόμενο

[Τέλος και νέα τιμή 79€] LENOVO A7-10 Black WI-FI (ADAM) || media markt


maxdore217

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω προσωπικά το πήρα ξανά λόγω lolipop και ότι δεν υπάρχει κάποιο ισαξιο του.50-60€ Πουλανε τα turbo με καψες.Λίγο αν διαβάσεις σε 4-5 λεπτα το ξαναγυρνας στην κιτ κατ αν δεν σου αρεσει η 5.0 αλλα αν απενεργοποιησεις την εφαρμογη που εγραψα πιο πανω δεν θα δεις κόλλημα πουθενα.Υποψην οτι στον κοτσοβολο 2 απο τα 3 που ειδα ηταν ανοιχτα τα κουτια(σκισμενο το αυτοκόλλητο lenovo)

 

Για μένα το μεγαλύτερο ρίσκο είναι αυτό που λέει ο φίλος πάνω  : Προσοχή σε όλους γιατί τα τελευταία χρόνια τα Μ.Μ. έχουν σχεδόν τα μισά προϊόντα σε προσφορά ανοικτά! λόγο ότι δίνει την δυνατότητα να το πάρει κάποιος να το λιώσει και να το γυρίσει πίσω σε 15 μέρες...αυτό για μένα είναι θέμα. 

 

 

Άσχετο με την προσφορά δεν θα ξεχάσω όμως ένα κινητό που είχα πάρει φτηνιάρικο σε προσφορά από εκεί πριν 3 χρόνια ( ο άλλος  είχε αφήσει και 2 gb μνήμη μέσα  :-D ) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανέφερα παραπάνω, ότι δεν με νοιάζουν μόνο τα κολλήματα, μόνο και μόνο που χάνεται η δυνατότητα για πολλαπλούς χρήστες για μένα είναι λόγος αποφυγής της αναβάθμισης.

 

Για σένα ποια είναι τα σημαντικά οφέλη του lollipop, (που το ξαναπήρες μόνο γι'αυτό) γιατί εγώ ψάχνοντας στο internet μόνο αναφορές για πιθανά προβλήματα βρίσκω. Δεν λέω ότι θα έχουν όλοι προβλήματα με την αναβάθμιση. Εσύ όπως λες δεν είχες κανένα, αλλά διαβάζω αναφορές για προβλήματα στις επιδόσεις, στην χωρητικότητα, στην αυτονομία, σε εκτέλεση εφαρμογών κλπ και μόνο κάτι γενικότητες ως προς την εμφάνιση στα συν της αναβάθμισης.

 

Ευχαριστούμε και τον Jason 93 για την αναλυτική παρουσίαση του.

Οταν κανεις μια αναβαθμηση πρεπει αν κανεις υποχρεωτικα factory reset πριν και μετα ασχετα που ορισμενοι ισχυριζονται πως δεν χρειαζεται.Παραδειγμα το wifi που εχει προβλημα μολις γινει η αναβαθμηση,με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διορθωθηκε.Προβλημα στην χωρητικοτητα δεν εχει σαν συσκευη απλα στο android 5 οι εφαρμογες καταλαμβανουν περισοτερο χωρο.Δεν υπαρχει android που να μην εχει lag εστω και ελαχιστο.55-60 ευρω κοστιζει το ταμπλετακι και δεν υπαρχει καποιο αλλο απο Ελλαδα που να το πλησιαζει σε αξιοπιστια-μπαταρια και επιδοσεις με μειονεκτημα οπως αναφερεις οτι χαθηκε η δυνατοτητα πολλαπλων χρηστων.Δεν παιρνω ποσοστα απο την lenovo αλλα αν θελεις δοκιμασε ενα samsung αντοιστιχης τιμης να δεις τι εστι lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο maxdore για τις ανοιχτές συσκευασίες! Έχει ξυπνήσει ο Ελληνάρας και αγοράζει συσκευές τις κάνει σαν τα μούτρα του και μετά καταλαβαίνει πως δεν του κάνει και παίρνει τηλέφωνα για δικαιώματα υπαναχώρησης, λες και δεν υπάρχουν demo συσκευές σε καταστήματα για να τα δεις! Στην συγκεκριμένη ωστόσο περίπτωση, μιας και δεν είναι ετοιμοπαράδοτα, πιστεύω πως θα έρθουν κατευθείαν από την lenovo εργοστασιακά σφραγισμένα!  (ποτέ δεν ξέρεις φυσικά! Εμένα προσωπικά αν μου έρθει κάποιο με κομμένη/πειραγμένη ταινία ασφαλείας, θα επιστραφεί σε χρόνο dt )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοώ John_But, είναι λογικό τα 5 να θέλουν παραπάνω χώρο, παραπάνω ενέργεια και παραπάνω επεξεργαστική ισχύ. Δεν κατηγορώ το tablet  (εγώ το παρήγγειλα αλλά δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου). Για 43 ευρώ (θα κοπεί τιμολόγιο), σίγουρα δεν είναι να το πολυσκέφτεσαι. Σίγουρα θα βγάλει τα λεφτά του, πουθενά δεν θα έβρισκα "τέτοιο value for money" και συγχρόνως εγγύηση.

 

Αυτό που λέτε για την ταινία ασφαλείας σίγουρα θα το προσέξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο maxdore για τις ανοιχτές συσκευασίες! Έχει ξυπνήσει ο Ελληνάρας και αγοράζει συσκευές τις κάνει σαν τα μούτρα του και μετά καταλαβαίνει πως δεν του κάνει και παίρνει τηλέφωνα για δικαιώματα υπαναχώρησης, λες και δεν υπάρχουν demo συσκευές σε καταστήματα για να τα δεις! Στην συγκεκριμένη ωστόσο περίπτωση, μιας και δεν είναι ετοιμοπαράδοτα, πιστεύω πως θα έρθουν κατευθείαν από την lenovo εργοστασιακά σφραγισμένα!  (ποτέ δεν ξέρεις φυσικά! Εμένα προσωπικά αν μου έρθει κάποιο με κομμένη/πειραγμένη ταινία ασφαλείας, θα επιστραφεί σε χρόνο dt )

 

και καλά θα κάνεις γιατί ναι μεν ο άλλος εμένα μου άφησε την μνήμη μέσα αλλά η μπαταρία ήταν λίγο κάτω από αυτό που περίμενα! και με έβαλε σε σκέψεις μήπως κάποιο αλάνι είχε το ίδιο τηλέφωνο και είπε δεν το αγοράζω να αλλάξω τσάμπα την μπαταρία με καινούργια και μετά το πάω πίσω και τους αφήνω και μια ram 2gb έτσι ώστε να το δει ο άλλος που είναι στο test των συσκευών και να πει άσχετος είναι μια χαρά θα είναι η συσκευή βάλτε την για πώληση. Τέσπα ξανά ανοιγμένη ποτέ!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

By the way, τέλος η προσφορά, 79 ευρώ πλέον!
(κάνε το edit αν θες στον τίτλο)

Όποιος πρόλαβε, πρόλαβε!

 

Υ.γ. Βασικά τώρα δεν το έχει καθόλου διαθέσιμο! Έχει πλάκα να ξεκινήσουν τ' άκυρα σιγά σιγά! :P

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way, τέλος η προσφορά, 79 ευρώ πλέον!

(κάνε το edit αν θες στον τίτλο)

Όποιος πρόλαβε, πρόλαβε!

 

Υ.γ. Βασικά τώρα δεν το έχει καθόλου διαθέσιμο! Έχει πλάκα να ξεκινήσουν τ' άκυρα σιγά σιγά! :P

 

 

Γι'αυτό και ποτέ μου δε πληρώνω Ελληνικό κατάστημα με μετρητά ή κάρτα!

 

Αν ξεκινήσουν τα άκυρα προσωπικά εκεί που δε πιάνει μελάνι τους γράφω.

 

Η μόνη παραγγελία εδώ και πολλά χρόνια που έχω βάλει είναι, ε πλέον θα εξασφαλίσουν ένα μόνιμο ban από μένα και μποϋκοτάζ από όσους ξέρω φίλους, γνωστούς, συγγενείς, πελάτες. Αν γίνει αυτό από τον καθένα, σε αλυσίδα, θα δείτε για πότε κλείνει μια επιχείρηση ή αλλάζει τρόπο πλεύσης ώστε να σέβεται τον καταναλωτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε μήνυμα να πάω να παραλάβω από το κατάστημα. Τώρα δεν μπορώ είμαι από τσίπουρα :-) θα πάω Δευτέρα πρωί.

 

Επομένως εκτελούνται κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρηγγειλα χθες και σημερα μου ηρθε το ιμειλ να παω να το παραλαβω απο το καταστημα που εχω επιλεξει. 

λογικα το ειχαν στο καταστημα (σταυρουπολη-θεσσ) και δεν εφτασε απο καποια κεντρικη αποθηκη, τωρα αν ειναι σφραγισμενο ή οχι θα το ξερω οταν παω απο βδομαδα να το παραλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρηγγειλα χθες και σημερα μου ηρθε το ιμειλ να παω να το παραλαβω απο το καταστημα που εχω επιλεξει. 

λογικα το ειχαν στο καταστημα (σταυρουπολη-θεσσ) και δεν εφτασε απο καποια κεντρικη αποθηκη, τωρα αν ειναι σφραγισμενο ή οχι θα το ξερω οταν παω απο βδομαδα να το παραλαβω

 

 

Παρέλαβα πριν από λίγο, είναι σφραγισμένο με ζελατίνα κανονικά!

Καλή Χρονιά σε όλους!!!

το αυτό ...

παραλαβή χτες , με ζελατίνα κανονικά, η μπαταρία γύρω στα 45% ... μια χαρά μεχρι στιγμής ...

κατεβασα κάποιες εφαρμογές, μου έκανε update ότι είχε μέσα (έχει ήδη εγατεστήμένα κάποια) και

εβγαλε και μήνυμα για αναβάθμιση ... προς το παρόν δεν την κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος για οποιοδήποτε λόγο το έχει κρατήσει σε μαγαζι Γέρακα ή Μαρούσι και δεν το θέλει ας στείλει ενα pm γιατι το θέλω για δωράκι την Τετάρτη..Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...