Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρατηρησε κάποιος άλλος ότι η εφαρμογή του netflix σε smartphone android απομυζεί την μπαταρία πιο γρήγορα του βασει λογικής αποδεκτού? Εχω μπαταρία 2100mah που σε φυσιολογική χρήση μου βγάζει 2 μέρες με περίπου 8 ώρες χρήση οθονης-ιντερνετ και 2-3 περιπου ωρες κλησεων ανα κυκλο και το netflix μου την κατεβασε απο το 90% στο 70% σε 30 λεπτα θέασης?

Με χρήση mxplayer που βλεπω συχνα κατεβασμένες ταινιες σιγουρα δεν εχω ουτε το 1/10 της προαναφερθεισας καταναλωσης μπαταριας.

 

Μήπως η μπαταρία σου είναι 21000mAh γιατί δεν νομίζω να κρατάει τόσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 571
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια ειναι απλα τα πραγματα...το netflix ανοιξε μολις τωρα στην ελλαδα...πετσοκομμενο σιγουρα, χωρις υποτιτλους-προφανως...αλλα δειτε λιγο το potential αυτης της κινησης...σε 3-4 χρονια το τι εχει να γινει απο τους ελληνες που θα πανε μαζικα (μιας και θα βγαλουν παρανομο το download στην ελλαδα σε λιγο καιρο τα δικαστηρια, ελεω νετφλιξ) θα αρχισουν κ οι υποτιτλοι, θα γινουν νεες συμφωνιες με οτε/νοβα/ελευθερα καναλια/ελληνικες παραγωγες και με μονο 8 ευρω/μηνα θα εχεις μια τεραστια γκαμα ταινιων και σειρων...επισης σε μια 10ετια το πολυ οπως ηρθε το νετφλιξ και αν γινει επιτυχια, που θα γινει, θα ερθουν κ αλλοι παροχοι στην ελλαδα για τα αθλητικα, βλεπε bt, bein κλπ και θα εχουμε τεραστιο ανταγωνισμο με τους εδω παικτες που μονο καλο για εμας θα ειναι...

To potential το καταλαβαινω (αλλα δεν προκειται να αγορασω κατι που δεν με καλυπτει επειδη μελλοντικα θα ειναι καλο).Η απουσια υποτιτλων εμενα δεν με ενοχλει αλλα δεν μενω μονος αρα αχρηστο atm.

To download einai ηδη παρανομο (εαν ,που δεν προκυπτε, σε ελενξουν και βρουν τετοιο περιεχομενο) το stream που δεν ελεγχεται ετσι και αλλιως ειναι "νομιμο" εφοσον δεν υπαρχει αποδειξη για το αντιθετο.

Το περιεχομενο ως εχει δεν μου παρεχει τιποτα παραπανω απο το kodi...Οταν θα μου παρεχει να το αγορασω ευχαριστως(με τις ιδιες τιμες εννοειται ή κοντινες εαν με τον ερχομο περιεχομενου και υποτιτλων μαγικα διπλασιαστει η τιμη ευχαριστω δεν θα παρω)

αμα εχεις 4ιντσο κινητο οχι HD (και οχι κινεζια) κραταει.

δεν εξηγεις σωστα την χρηση και το παλικαρι μπερδευτηκε με την ιδια χρηση που περιγραφεις 3000mah μπαταρια 2 μερες οριακα βγαζει και το hd 5,5ιντσο κινητο μου.

Οταν streamareis σειρες,ταινιες,ματσακια λογικο ειναι να ξεζουμιζετε η μπαταρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων παιδιά η χρήση που κάνει ο καθένας μας στο κινητό του είναι δύσκολο να περιγραφεί αντικειμενικα με αριθμους όντως.

Αν σας φαινεται φυσιολογικη η καταναλωση για μισή ωρα streaming δεκτό. Γενικά πρώτη φορά εκανα streaming απο το κινητο και δεν έχω αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιεχομενο ως εχει δεν μου παρεχει τιποτα παραπανω απο το kodi...Οταν θα μου παρεχει να το αγορασω ευχαριστως(με τις ιδιες τιμες εννοειται ή κοντινες εαν με τον ερχομο περιεχομενου και υποτιτλων μαγικα διπλασιαστει η τιμη ευχαριστω δεν θα παρω)

 

Αυτό δεν θα συμβεί. Εδώ οι Αμερικάνοι άρχισαν να παραπονιούνται για την συλλογή των ταινιών.. Αφαιρούν αρκετό πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ μα δεν σου ειπα να γινεις συνδρομητης, απλα ειπα οτι η κινηση αυτη να ερθει στην ελλαδα η υπηρεσια αυτη μελλοντικα θα εχει πολλαπλα οφελη για εμας τους καταναλωτες, ειτε αμεσα (πολυ φθηνη προβολη ενος τοσο μεγαλου περιεχομενου με ελληνικους υποτιτλους στο μελλον) και εμμεσα φαιρνοντας νεους παικτες στην αγορα της συνδρομητικης τηλεορασης (τηλεορασης με την ευρεια εννοια του ορου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να το παιξω εξυπνος αλλα προς τι η χαρα με το netflix? Γιατί να κόψω την συνήθεια του torrent που είναι free και παίζουν και υπότιτλοι για όσους τους χρειάζονται? ΟΚ παράνομο το ένα και νόμιμο το άλλο. Αλλά και πάλι αναρωτιέμαι....γιατι να πληρώνω μια υπηρεσία που σε αυτή την χώρα δεν υπάρχει κανένα νομικό πλαίσιο για να με αποτρέπει να βλέπω ότι θέλω τζάμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωσα κανονικα με καρτα της Alpha(δοκιμη αρχικα θα με χρεωσει μετα το πρωτο μηνα εαν συνεχισω).Κατεβασα την εφαρμογη στο ps4 και λειτουργει τελεια.Δεν υπαρχουν Ελληνικοι υποτιτλοι(λογικο και μεγαλο μειον για μεγαλο μερος χρηστων),σαν ποικιλια ταινιων και σειρων ειναι ικανοποιητικη για αρχη.Θεωρω οτι για 2 ταυτοχρονες οθονες τα 10 ευρω ειναι λογικη τιμη,ομως δεν θα συνεχισω την συνδρομη μου εαν δεν δω μεσα στο πρωτο τριμηνο να μπαινουν οι υποτιτλοι και να εμπλουτιζεται το υλικο.Θα πρεπει να ειμαστε χαρουμενοι που μια τετοια υπηρεσια ερχεται κ στην Ελλαδα διοτι μονο να κερδισουμε εχουμε απο τον ανταγωνισμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ηθελα πολυ να το δοκιμασω σαν υπηρεσια αλλα εβαλα με το paypal εβγαλε το error 

There appears to be a problem with the payment method you are trying to use.

αναμονη λοιπον

μηπως δεν έχει λεφτά η κάρτα που έχεις προσαρτημένη στο paypal για να κανει την εικονική συναλλαγη.

Εμένα πήρε κανονικά paypal με πειραιως χρεωστικη προσαρτημενη σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κλάψουνε μανούλες.

Δοκίμασα ήδη με υπάρχουσα νόμιμη συνδρομή από Αμερική και δουλεύει μια χαρά.

 

Συμφωνώ μαζί σου. Έφτιαξα account ελληνικό από εδώ. Μπαίνω με την Ελληνική ip βλέπω το περιορισμένο περιεχόμενο. Μπαίνω με VPN με αμερικανική ip και βλέπω κανονικά όλο το αμερικάνικο περιεχόμενο. Και το βασικότερο παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να το παιξω εξυπνος αλλα προς τι η χαρα με το netflix? Γιατί να κόψω την συνήθεια του torrent που είναι free και παίζουν και υπότιτλοι για όσους τους χρειάζονται? ΟΚ παράνομο το ένα και νόμιμο το άλλο. Αλλά και πάλι αναρωτιέμαι....γιατι να πληρώνω μια υπηρεσία που σε αυτή την χώρα δεν υπάρχει κανένα νομικό πλαίσιο για να με αποτρέπει να βλέπω ότι θέλω τζάμπα?

το να πετας τα σκουπιδια σου στο καδο ανακυκλωσης ειναι ενα τιποτα μπροστα σε οτι γινεται στο κοσμο αλλα αν ολοι σκεφτονταν ετσι δεν θα το εκανε κανεις και  θα υπηρχε ακομα περισσοτερη μολυνση του περιβαλλοντος.

Μπορεις να κανεις και να λες οτι θελεις στη ζωη σου απλα οπως και με το περιβαλλον εχεις την δυνατοτητα να κανεις την διαφορα ή να  να μην νοιαζεσαι. Απο τη λιγη πειρα μου στη ζωη εχω δει δεν χρειαζεται καποιος να ειναι ηρωας αλλα   να σεβεσαι τον κοκ , να μην απατα , να μην φοροδιαφευγει, να μην κανεις απατεωνιες , να μην συμμετεχει στην διαφθορα αυτου του τοπου και παει λεγοντας που ομως ειναι  δυσκολο το να ειναι τιμιος. Ετσι και εσυ εχεις μια επιλογη να ακολουθησεις τον δυσκολο δρομο της αρετης και του σεβασμου των δικαιωματων αυτων που χρηματοδοτησαν ή εφτιαξαν τις ταινιες ή να βρεις μια δικαιολογια και να πεταξεις το "σκουπιδι" σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως δεν έχει λεφτά η κάρτα που έχεις προσαρτημένη στο paypal για να κανει την εικονική συναλλαγη.

Εμένα πήρε κανονικά paypal με πειραιως χρεωστικη προσαρτημενη σε αυτο.

 

εχω 2 καρτες επανω μια χρεωστικη primary και μια πιστωτικη 

και στις 2 μου το εβγαλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιησα την συνδρομη με πιστωτικη visa της Πειραιως.

Χωρις να εχω ξαναδοκιμασει υπηρεσια streaming, μπορω να πω οτι το netflix το βρισκω πολυ καλο.

Σε συνδεση forthnet με πραγματικη ταχυτητα 9 mbps, μπορουσα να δω ταινια hd στο netflix app στο wd media player

ταυτοχρονα να βλεπω στο λαπτοπ βιντεα στο youtube.

 

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα εκτος απο την πολυ καλη hd εικονα, διαθετει και εξαιρετικο ηχο dolby digital +

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...