Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια απο μια γρηγορη ματια που εριξα οι ταινιες που εχει ειναι σχετικα λιγες. Εσεις που εχετε περισοτερη εμπειρια απο αυτου του τυπου υπηρεσιες, πως ακριβως λειτουργει το netflix? Προσθετουν καθε μηνα καινουργιο περιεχομενο? Γιατι αν ειναι αυτες ολες ολες οι ταινιες που θα εχουν διαθεσιμες δεν πολυαξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γελαω παρα πολυ με τα σχολια περι νομιμοτητας και αρετης γενικα
ας βαλουν καθως πρεπει σειρες και το συζηταμε παιδες, ως τοτε γιολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με την ικανότητα να το στήσει κάποιος αλλά με το ότι το Kodi, πιο σωστά τα sources (add-ons και streaming sites) του Kodi, είναι παράνομα και θα σταματήσουν να λειτουργούν κάποια στιγμή τα υπάρχοντα που δουλεύουν και θα πρέπει να βρεις καινούρια. Συνέχεια αυτό γίνεται και θα συνεχίσει να γίνεται. Θα μου πεις θα βγουν καινούρια, ok δεν αντιλέγω. Άμα θέλει κάποιος να κάνει συνέχεια αυτή τη δουλειά κανένα πρόβλημα, αλλά μην λέει ότι είναι καλύτερο απο το Netflix μόνο και μόνο επειδή είναι τζάμπα και το παίζει "χακεράς".

 

Επίσης κανένας δεν θέλει να πληρώνει. Όλοι προτιμούν το τζάμπά. Μέχρι και οι ηθοποιοί του Χόλιγουντ που λέει ο λόγος. Το θέμα είναι το τζάμπα να σου δίνει την ίδια ευκολία σε πρόσβαση και υλικό με αντίστοιχα πληρωμένη υπηρεσία.

Σεβαστα όλα αυτά. Τι είναι πιο εύχρηστο το Netflix η ένα Nas με 2000 HD 1080p ταινίες και σειρές?

 

Γιατί και νοβα είχα και οτε εχω τωρα για να είμαι νόμιμος επειδή θέλω και δεν είναι σε καμία περίπτωση το ίδιο εύχρηστα με το να έχεις έναν σκληρό με ότι θες μέσα.

αμα εχεις 4ιντσο κινητο οχι HD (και οχι κινεζια) κραταει.

Αμα εχεις 4ιντσο κινητό το έχεις σαν dumbphone δεν κάνει για τίποτα άλλο. Εγώ με NOTE 3 και 3150 μπαταρία με βίντεο βγάζει 7 ώρες οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο μια γρηγορη ματια που εριξα οι ταινιες που εχει ειναι σχετικα λιγες. Εσεις που εχετε περισοτερη εμπειρια απο αυτου του τυπου υπηρεσιες, πως ακριβως λειτουργει το netflix? Προσθετουν καθε μηνα καινουργιο περιεχομενο? Γιατι αν ειναι αυτες ολες ολες οι ταινιες που θα εχουν διαθεσιμες δεν πολυαξιζει.

Προσθέτουν + Αφαιρούν περιεχόμενο συνέχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το να πετας τα σκουπιδια σου στο καδο ανακυκλωσης ειναι ενα τιποτα μπροστα σε οτι γινεται στο κοσμο αλλα αν ολοι σκεφτονταν ετσι δεν θα το εκανε κανεις και θα υπηρχε ακομα περισσοτερη μολυνση του περιβαλλοντος.

Μπορεις να κανεις και να λες οτι θελεις στη ζωη σου απλα οπως και με το περιβαλλον εχεις την δυνατοτητα να κανεις την διαφορα ή να να μην νοιαζεσαι. Απο τη λιγη πειρα μου στη ζωη εχω δει δεν χρειαζεται καποιος να ειναι ηρωας αλλα να σεβεσαι τον κοκ , να μην απατα , να μην φοροδιαφευγει, να μην κανεις απατεωνιες , να μην συμμετεχει στην διαφθορα αυτου του τοπου και παει λεγοντας που ομως ειναι δυσκολο το να ειναι τιμιος. Ετσι και εσυ εχεις μια επιλογη να ακολουθησεις τον δυσκολο δρομο της αρετης και του σεβασμου των δικαιωματων αυτων που χρηματοδοτησαν ή εφτιαξαν τις ταινιες ή να βρεις μια δικαιολογια και να πεταξεις το "σκουπιδι" σου.

Εσύ φίλε μου λες ότι όλοι οι Έλληνες είναι τσαμπατζηδες? Κανείς σωστός πολίτης δεν είναι. ΑΛΛΆ όταν δίνεις στο κράτος το 40% από τα κέρδη σου + ενφια φόρο αλληλεγγύης και ένα σωρό ασφάλειες έχεις το υψηλότερο ΦΠΑ στην Ευρώπη με βασικό 300 ευρώ για ξανα σκέψου αυτά που λες. Πληρώνω 67 το μήνα σε ote με ote tv για να είμαι νόμιμος. Και με όλους αυτούς τους φορους λέμε να το κόψουμε.

 

Οπότε ξανά σκέψου ποιος είναι ο τσαμπατζης.

Στο παρακάτω Site μπορείτε να δείτε τι προσθέτουν καθημερινά απο σειρες και ταινίες:

 

http://usa.netflixable.com/?m=1

Επεξ/σία από king2009
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρακάτω Site μπορείτε να δείτε τι προσθέτουν καθημερινά απο σειρες και ταινίες:

 

http://usa.netflixable.com/?m=1

 

Και για το τι αφαιρείται:

http://www.whats-on-netflix.com/leaving-soon/

http://usa.newonnetflix.info/lastchance

etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να μη χαλαει το θεμα και να συνεχιστει εδω η διαμαχη για την πειρατεια κλπ

http://www.insomnia.gr/topic/559970-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/page-3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι αφαιρούνε κιόλας. Ειδα τη λίστα του Ιανουαρίου 2016 και βγάζουν ταινιαρες. Κρίμα αν κάθε μήνα βγάζουν και προσθέτουν άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστα όλα αυτά. Τι είναι πιο εύχρηστο το Netflix η ένα Nas με 2000 HD 1080p ταινίες και σειρές?

 

Για να φτιάξεις το NAS με τις 2000 ταινίες και σειρές, πόσο χρόνο σου πήρε για να τα κατεβάσεις; Έχεις κάτσει να το υπολογίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι αφαιρούνε κιόλας. Ειδα τη λίστα του Ιανουαρίου 2016 και βγάζουν ταινιαρες. Κρίμα αν κάθε μήνα βγάζουν και προσθέτουν άλλες.

Βγάζουν αρκετό πράγμα και όπως είπα παραπάνω και οι Αμερικάνοι έχουν παράπονα πλέον (εδώ και μερικά χρόνια βασικά) που έχουν και την μεγαλύτερη συλλογή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζουν αρκετό πράγμα και όπως είπα παραπάνω και οι Αμερικάνοι έχουν παράπονα πλέον (εδώ και μερικά χρόνια βασικά) που έχουν και την μεγαλύτερη συλλογή..

 

Στο Καναδέζικο Netflix έχει πιο πολλές ταινίες. Στο Αμερικάνικο πάλι έχει μεγαλύτερη ποικιλία στις σειρές. Χρησιμοποιείς VPN ή proxy με αυτές τις δυο τοποθεσίες και problem solved.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φτιάξεις το NAS με τις 2000 ταινίες και σειρές, πόσο χρόνο σου πήρε για να τα κατεβάσεις; Έχεις κάτσει να το υπολογίσεις;

Είναι μεγάλο θέμα αυτό αλλά προσωπικά επειδή το έχω σαν χόμπι και μου αρέσει πάρα πολύ δεν μετράω πόσο χρόνο μου πήρε.

 

Παλιά θυμάμαι εποχές 2007 με 1mb σύνδεση ήταν ζόρι τώρα με τις vdsl παιχνιδάκι.

 

Όπως είπα και νοβα είχα 2 χρόνια και ote tv έχω. Νόμιμος θέλω να είμαι αλλά τα χρήματα που ζητάνε όπως και η ποιότητα είναι πολύ κατώτερη από ότι με το NAS. Να πληρώνουμε αλλά όχι και να περνουμε χειρότερη ποιότητα. Μακάρι το Netflix να φέρει όντως κάτι παραπάνω από τα ote tv και Nova.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θα κλεισουν συνδρομητικα καναλια στην Ελλάδα γιατι με τη φορολογια στην Ελλαδα δεν μπορούν να δωσουν φθηνότερα πακετα,  δε βλέπω να το σκέφτεται κανεις. 

Ποίος υγιής ανταγωνισμός?  Το μεγαθηριο netflix με τα καρυδοτσουφλα nova,  οτε,  κλπ?  Ιδιο μεγεθος και ιδια δυνατητα να αγοράσουν φθηνα ταινίες εχουν? 

 Επίσης θα αρχίσουν να κυνηγάνε τα τορεντ,  popcorn κλπ. 

Ο ρολος τους έληξε : Μαθαν το χρηστη να βλεπει streaming.  Τωρα φουκαρα ανεργε Έλληνα που έβλεπες που και που τσάμπα μια ταινια το μηνα,  ξεχασε το και αυτο.. 

Πληρωστε στην αμερικη για να βλεπετε ταινιες,  και μετα ψαξτε για δουλειά και γιατι υπάρχει κριση..

Αντε και καλα μυαλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζουν αρκετό πράγμα και όπως είπα παραπάνω και οι Αμερικάνοι έχουν παράπονα πλέον (εδώ και μερικά χρόνια βασικά) που έχουν και την μεγαλύτερη συλλογή..

Οπότε είναι κάτι σαν βίντεο κλαμπ το Netflix. Νοικιαζει δικαιώματα έπειτα τα αφήνει και πέρνει αλλα. Μεγάλος περιορισμός μου φαίνεται για τον συνδρομητή αυτο θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...