Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, Χτές έκανα μια συνδρομη στο ελληνικό Netflix ,και σχεδον αμεσως ξεκίνησα να χρησιμοοιώ το CyberGhost VPN για να συνδεομαι στο αμερικάνικο. Ενώ χτες δούλευε οκ, σήμερα το βράδυ που προσπάθησα να συνδεθώ μου βγάζει error και οτι πρέπει να κλείσω τα προγράμματα unblocker & proxy. Έχετε και εσείς το ίδιο προβλημα,και αν ναι, έχετε βρει κάποιο τρόπο για να το ξεπεράσετε?

 

Ψάξε για DNS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ενδιαφέρεστε για ελληνικούς υπότιτλους μιλήστε μαζί τους (live chat)

https://help.netflix.com/contactus?locale=en-GR

Όσοι περισσότεροι ζητήσουν τόσο πιο γρήγορα θα γίνει

 

 

''Netflix Sam
We are looking on getting those added and thank you so much for reaching out. The more demand we see the harder we work to get those Greek options on there.''

post-51199-0-25755400-1452962010_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγα τους σπάνιους υπότιτλους πιά!

 

Εμ τσιμπήσανε τις συνδρομές και μετά το κοιτάνε;

 

Μιλάμε χεσ..ενο το έχουν το αγοραστικό κοινό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ενδιαφέρεστε για ελληνικούς υπότιτλους μιλήστε μαζί τους (live chat)

https://help.netflix.com/contactus?locale=en-GR

Όσοι περισσότεροι ζητήσουν τόσο πιο γρήγορα θα γίνει

 

 

''Netflix Sam

We are looking on getting those added and thank you so much for reaching out. The more demand we see the harder we work to get those Greek options on there.''

Πες του Sam πως οι υπότιτλοι όλων των νέων ταινιών και σειρών υπάρχουν ήδη.

Πες του να επικοινωνήσει με το γνωστό site διάθεσης ελληνικών υποτίτλων να τους αγοράσουν από εκεί να τελειώνουν μια ώρα αρχύτερα αντί 5 χρόνια αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ακολουθησα την προτροπη-προταση του rafeek και εστειλα.ρωτησα αν υπαρχει πλανο για υποτιτλους και αν υπαρχει χρονοδιαγραμμα για αυτο. μου επιβεβαιωσε οτι υπαρχει πλανο για προσθηκη της ελληνικης αλλα οχι συγκεκριμενος χρονος βεβαια μου πε οτι εβδομαδιαιως γινονται updates και να παρακολουθουμε.εγω βλεπω ανετα με αγγλικους αλλα αδιαμφισβητητα καλοδεχουμενοι θα ταν οι ελληνικοι.στειλτε.σφυγμομετρουν και αυτοι οπως αλλωστε παραδεχθηκαν παραπανω.εγω για να τους ''συγκινησω''τους ειπα οτι η προσθηκη ελληνικων θα αυξησει και θα κρατησει συνδρομητες.οσον αφορα τα υπολοιπα θεωρω οτι για την χωρα μας ειναι πρωτοποριακη υπηρεσια και το περιεχομενο ειναι δεδομενο οτι θα αυξηθει.σιγουρα λειπουν αρκετα αλλα καμια πλατφορμα ειτε ιντερνετικη η δορυφορικη δεν εχει τα παντα..και αυτο το λεω γιατι μεσω ιντερνετ εχουμε μαθει να βλεπουμε την ταδε σειρα του ταδε δικτυου κ μια αλλη ενος αλλου δικτυου..κ.ο.κ φυσικα δεν υπαρχει λογος συγκρισης με τις 2 μεγαλες τοπικες συνδρομητικες υπηρεσιες καθως δεν προσφερουν κατι αναλογο και αν συντομα θα το προσφερουν ειναι σιγουρο οτι το περιεχομενο του θα ειναι μικροτερο,η μονη συγκριση που θα μπρορουσε να  γινει ειναι με το vodafone video club και αυτο γιατι προσφερεται με τον ιδιο τροπο προβολης αλλα απεχει μακραν σε περιεχομενο και λογω τιμων.ολοι εχουμε κανει πειρατες εμενα αυτη η ευκολια με εξυπηρετει.και αν σε καποιους αρεσει η συγκριση με πειρατικα σε ενα πραγμα δεν πιανεται το νετφλιξ,στη σταθεροτητα του και αυτο το λεω για τις αναφορες στα κοντι και στα ποπκορν και λοιπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του Sam πως οι υπότιτλοι όλων των νέων ταινιών και σειρών υπάρχουν ήδη.

Πες του να επικοινωνήσει με το γνωστό site διάθεσης ελληνικών υποτίτλων να τους αγοράσουν από εκεί να τελειώνουν μια ώρα αρχύτερα αντί 5 χρόνια αργότερα.

Samantha ηταν, χεχε

Ναι τους ειπα αυτο και αλλα πολλα.

Καλο θα ηταν να τα πουνε και αλλοι

 

παρα να γραφει ο καθενας την μ....α του εδω καλυτερα να τους τα πει κατ ιδιαν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα σήμερα κι εγώ.

 

Αν δεν έχετε θέμα με υπότιτλους, δώστε του ευκαιρία. Μέχρι να εξαντλήσετε το υπάρχον περιεχόμενο (φαντάζομαι) θα έχει ανανεωθεί με περισσότερο υλικό. Πρώτες μέρες ακόμα, μαζικό άνοιγμα σε όλο τον κόσμο έγινε.

 

Πήρα το standard plan και με VDSL 30 (28 πραγματική) φόρτωσε Full HD σε περίπου 40-50 sec (με Explorer).

Διά του λόγου το ασφαλές:

http://imgur.com/6nRwF75

 

EDIT: έφτιαξα το λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσφέρω και εγώ την συμβουλή μου για όσους αντιμετωπίσουν το παρακάτω πρόβλημα.

 

Αν έχετε αγοράσει DNS υπηρεσία και προσπαθήσετε να δείτε αμερικάνικο περιεχόμενο μέσα από το android app του netflix, θα δείτε ότι δεν λειτουργεί. Αυτό είναι γιατί οι νεότερες εκδόσεις το app χρησιμοποιούν de facto τους DNS server της Google και έτσι εντοπίζεται το location πάντα.

 

Για να μπορέσετε να δείτε content από το αμερικάνικο netflix, θα πρέπει να κατεβάσετε μία παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής που δεν έχει αυτή την ρύθμιση. Εγώ κατόρθωσα να δω περιεχόμενο με την έκδοση 3.2.0. 

 

http://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/netflix-3-2-0-build-1340-android-apk-download/

 

Μπορεί και νεότερες να δουλεύουν, αλλά με αυτή είχα καλά αποτελέσματα. Ίσως είναι προσωρινή λύση, αλλά δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσφέρω και εγώ την συμβουλή μου για όσους αντιμετωπίσουν το παρακάτω πρόβλημα.

 

Αν έχετε αγοράσει DNS υπηρεσία και προσπαθήσετε να δείτε αμερικάνικο περιεχόμενο μέσα από το android app του netflix, θα δείτε ότι δεν λειτουργεί. Αυτό είναι γιατί οι νεότερες εκδόσεις το app χρησιμοποιούν de facto τους DNS server της Google και έτσι εντοπίζεται το location πάντα.

 

Για να μπορέσετε να δείτε content από το αμερικάνικο netflix, θα πρέπει να κατεβάσετε μία παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής που δεν έχει αυτή την ρύθμιση. Εγώ κατόρθωσα να δω περιεχόμενο με την έκδοση 3.2.0. 

 

http://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/netflix-3-2-0-build-1340-android-apk-download/

 

Μπορεί και νεότερες να δουλεύουν, αλλά με αυτή είχα καλά αποτελέσματα. Ίσως είναι προσωρινή λύση, αλλά δουλεύει.

 

ή άμα κάποιος είναι root πηγαίνει με ένα file manager που έχει δικαιώματα write στο /system/etc/ και δημιουργεί ένα αρχείο με όνομα resolv.conf (άμα δεν υπάρχει ήδη). Γράφει μέσα στο αρχείο nameserver (εδώ μπαίνει ο dns χωρίς τις παρενθέσεις) και μετά δίνει δικαιώματα rw-r–r– στο αρχείο.

 

Αυτή η λύση δουλεύει και με τη τελευταία έκδοση του προγράμματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή άμα κάποιος είναι root πηγαίνει με ένα file manager που έχει δικαιώματα write στο /system/etc/ και δημιουργεί ένα αρχείο με όνομα resolv.conf (άμα δεν υπάρχει ήδη). Γράφει μέσα στο αρχείο nameserver (εδώ μπαίνει ο dns χωρίς τις παρενθέσεις) και μετά δίνει δικαιώματα rw-r–r– στο αρχείο.

 

Αυτή η λύση δουλεύει και με τη τελευταία έκδοση του προγράμματος.

 

Έκανα τον τρόπο που περιγράφεις και δεν μου δουλεύει. Βγάζει popUp όταν πάω να βάλω μία ταινία : 

 

The content is not available in your region (GR).

 

Όταν βάζω την παλιά version του app, παίζει κομπλέ.

Έχω ένα android stick με 4.4.2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τον τρόπο που περιγράφεις και δεν μου δουλεύει. Βγάζει popUp όταν πάω να βάλω μία ταινία : 

 

The content is not available in your region (GR).

 

Όταν βάζω την παλιά version του app, παίζει κομπλέ.

Έχω ένα android stick με 4.4.2.

 

Έχεις δίκιο. Αυτό που έγραψα ισχύει μόνο για εκδόσεις κάτω της 4.Χ του Android.

 

Το δοκίμασα σε εμένα και νόμιζα ότι αυτό ήταν (έχω 6.0.1) αλλά είχα ξεχάσει ότι είχα περάσει και τον dns στο router. My bad.

 

Το καλύτερο που έχει να κάνεις είναι να περάσεις μέσα απο τις ρυθμίσεις του router τον dns για να μπορείς να έχει πρόσβαση απο πολλές συσκευές. Βέβαια σε ένα blu-ray που δοκίμασα για κάποιο λόγο δεν δουλεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγα τους σπάνιους υπότιτλους πιά!

 

Εμ τσιμπήσανε τις συνδρομές και μετά το κοιτάνε;

 

Μιλάμε χεσ..ενο το έχουν το αγοραστικό κοινό...

 

Άφού ξεκίνησαν στην Ελλάδα μόλις πριν 10 μέρες και δίνουν 1 μήνα δωρεάν trial, πως γίνεται να πρόλαβαν να "τσίμπησαν" συνδρομές; Κανείς μας δεν έχει πληρώσει ακόμα. Αν δεν βάλουν Ελληνικού υπότιτλους απλά θα διακόψουμε.

Επεξ/σία από theopan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...