Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η leupay που εχω εχει καλο support και υπαρχει και ελληνικο forum υποστηριξης: forum.elief.eu

 

λίγο που κοίταξα το forum, ένα πράγμα δεν κατάλαβα. η leupay το ξέρει ότι υπάρχει τέτοιο forum?

το λέω μια και κατάλαβα ότι ενεργούν αυτούσια και όχι σε συνεργασία με την leupay, δεν γίνετε να προτείνουν στους πελάτες που άνοιξαν λογαριασμό από το site της leupay και επικοινωνήσουν με τους ίδιους και να μην μπορεί το ελληνικό support της εταιρίας να επιλύσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα το ξερει γιατι πουλανε τις leupay καρτες με την ελληνικη συσκευασια αλλα δεν εχουν προσβαση σε στοιχεια λογαριασμων κλπ, αρα αν καποιος εχει προβλημα με τον λογαριασμο του κλπ θα πρεπει να μιλησει με το support της leupay.

 

το φορουμ τους εχει να κανει με απλο troubleshooting και ερωταπαντησεις οπως γινεται και εδω μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο mobile world congress 2016 (22 - 25 Φεβρουαριου στη Βαρκελωνη) θα κατεβουν και οι:

 

wirecard (number 26): https://www.mobileworldcongress.com/exhibitor/wirecard/

 

ipay (leupay/leupost/mypos): https://www.mobileworldcongress.com/exhibitor/ipay-international-limited/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο που κοίταξα το forum, ένα πράγμα δεν κατάλαβα. η leupay το ξέρει ότι υπάρχει τέτοιο forum?

το λέω μια και κατάλαβα ότι ενεργούν αυτούσια και όχι σε συνεργασία με την leupay, δεν γίνετε να προτείνουν στους πελάτες που άνοιξαν λογαριασμό από το site της leupay και επικοινωνήσουν με τους ίδιους και να μην μπορεί το ελληνικό support της εταιρίας να επιλύσει το πρόβλημα.

Σωστά κατάλαβες,το φόρουμ αυτό δεν έχει καμία επίσημη σχέση με τη leupay,γι αυτό και το άσχετο όνομα.Ανήκει στον έλληνα "αντιπρόσωπο" ο οποίος το δημιούργησε με σκοπό την προώθηση,το ψάρεμα νέων πελατών και την κατάληξη περισσότερων 5ευρων στην τσέπη του.

 

Στα γράφω εγώ γιατί τον brak... εεε knicks,δεν τον συμφέρει να τα πει αυτά και τα μασάει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό λεπτό γιατί τώρα ανοίγονται άλλοι ορίζοντες. η leupay είναι της satabank ή της ipay?

πως λοιπόν να εμπιστευτείς μια εταιρία που και οι ίδιοι δεν ξέρουν που ανήκουν? εγώ προσωπικά και τα λίγα χρήματα που έχω σκέφτομαι να τα βγάλω. δεν είμαι αρνητικός, αλλά βρε παιδί μου ψάχνω κάτι να πείσω τον εαυτό μου και δεν βρίσκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την υπηρεσια leupay την διαχειριζεται η satabank, αλλα η satabank ανηκει στην ipay

 

εδω κατεβαινουν σε μια απο τις κορυφαιες εκθεσεις και εσυ αναρωτιεσαι μη σου φανε τα ψιλα που εχεις μεσα ;

 

βγαλε τα καλυτερα να εισαι ησυχος.

 

αληθεια, η revolut (optimal payments) με το τοσο επαναστατικο προιον που ειναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα μακρυα απο την satabank που ανηκει στην ipay...

 

η ipay εκανε απατες με τα στοιχεια των πελατων της παλιοτερα... οποτε μακρυα απο leupay κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την υπηρεσια leupay την διαχειριζεται η satabank, αλλα η satabank ανηκει στην ipay

 

εδω κατεβαινουν σε μια απο τις κορυφαιες εκθεσεις και εσυ αναρωτιεσαι μη σου φανε τα ψιλα που εχεις μεσα ;

 

βγαλε τα καλυτερα να εισαι ησυχος.

 

αληθεια, η revolut (optimal payments) με το τοσο επαναστατικο προιον που ειναι ;

 

εγώ δεν μίλησα για καμία revolut, αλλά όταν βλέπεις μια εταιρία να υπάρχει πάνω από 3 χρόνια (leupay) και ανταγωνιστές της μόλις που έχουν βγει και τις έχει μάθει όλος ο ντουνιάς και μετρούν πελάτες, ε κάτι δεν γίνετε σωστά. αφού λοιπόν είναι ίδια εταιρία, γιατί να γίνει μετάβαση? το site της ipay δεν πείθει καθόλου ούτε αναφέρει τίποτα για leupay κοκ. το όλο θέμα μου θυμίζει την Ελλάδα που προσπαθεί να προσελκύσει επενδυτές και δεν βρίσκει. το πως μια εταιρία/ τράπεζα αλλάζει χώρες ή αν θες παίζει μεταξύ χωρών τόσο εύκολα δεν μπορώ να το καταλάβω. μάλιστα θυμάμαι που πανηγυρίζαμε ότι η satabank είναι κανονική τράπεζα και τώρα μαθαίνουμε ότι αυτή η τράπεζα ανήκει στην μέχρι τώρα υποδεέστερη τουλάχιστον εξ ορισμού στο ίδρυμα ηλεκτρονικού χρήματος ipay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τωρα, το ολος ο ντουνιας ειναι σχετικο, η leupay ως υπηρεσια ξεκινησε πριν ενα χρονο. τωρα για το τι κανει ο καθενας με την εταιρια του και γιατι μπηκε μπροστα η sata και απο πισω ειναι η ipay προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου. ειναι σα να με νοιαζει γιατι ειναι η alphabet πισω απο τη google. οποιος εχει τετοιες αποριες ας τους ρωτησει αντι να κανει τον ντεντεκτιβ, εμενα ως απλο χρηστη με ενδιαφερει η υπηρεσια να δουλευει σωστα, τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό λεπτό γιατί τώρα ανοίγονται άλλοι ορίζοντες. η leupay είναι της satabank ή της ipay?

πως λοιπόν να εμπιστευτείς μια εταιρία που και οι ίδιοι δεν ξέρουν που ανήκουν? εγώ προσωπικά και τα λίγα χρήματα που έχω σκέφτομαι να τα βγάλω. δεν είμαι αρνητικός, αλλά βρε παιδί μου ψάχνω κάτι να πείσω τον εαυτό μου και δεν βρίσκω.

Συμμερίζομαι τις ανησυχίες σου :ph34r: αλλά η αλήθεια είναι οτι μεχρι στιγμής όλα δουλεύουν οκ και με έχει εξυπηρετήσει πολύ με τις αγορές απο εξωτερικό, τη συνεργασία με paypal αλλα και με την απευθείας φόρτιση της revolut.  

 

To οτι ανέβασες στοιχεία (ταυτότητα) σε ενοχλεί; ή η καταγωγή της εταιρείας ; (Βουλγαρία).  Δηλαδή αν ανέβαζες στοιχεία (ταυτότητα) στη revolut που ναι μεν εχει εδρα Αγγλία αλλά ανήκει σε Ρώσους δεν θα σε ενοχλούσε; Oλοι απο ενα σημείο και μετά σου ζητάνε ταυτοποίηση (revolut, number 26, leupay), δεν μπορεί να διακινείς χρήμα ηλεκτρονικά και ανώνυμα !  Τη λαμογιά μπορεί να στην κάνει ο οποιοσδήποτε υπαλληλος, οποιασδήποτε εθνικότητας έχει πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα και τις "κατάλληλες γνωριμίες" ακόμα και σε φυσική τραπεζα στην Ελλάδα, οπότε μην το ψάχνεις, είναι να μην σου κάτσει !   :confused:

 

Εγω το ρίσκο το έχω ξαναπεί είναι να μην δελεαστεί κάποιος και τοποθετήσει μεγάλα ποσά σε αυτές τις χρηματοοικονομικές εταιρείες (revolut,leupay) νομίζοντας ότι είναι ασφαλή και μια ωραία πρωία όλοι και όλα θα έχουν εξαφανιστεί  :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...