Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, windserf2020 είπε

Σήμερα δεν ήταν να κάνουμε τις αιτήσεις για ΚΟΤ; Για Πέμπτη έλεγαν τόσες μέρες, μάλιστα είπαν και σήμερα πρωί ότι ξεκίνησαν... Στο site δεν υπάρχει τίποτα ούτε μια ανακοίνωση.

Ναι σημερα ξεκινανε μπορεις να μπεις να την κανεις την αιτηση.

Εχω κανει ηδη μια για φιλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Ναι σημερα ξεκινανε μπορεις να μπεις να την κανεις την αιτηση.

Εχω κανει ηδη μια για φιλο.

Έχεις κάνει ήδη μια τώρα, 22:40. Πριν όλη μέρα, δεν μπορούσες.
Αυτά για να μην μένουν λάθος εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, windserf2020 είπε

Έχεις κάνει ήδη μια τώρα, 22:40. Πριν όλη μέρα, δεν μπορούσες.
Αυτά για να μην μένουν λάθος εντυπώσεις.

Λιγο νωριτερα την εκανα δεν θυμαμαι ωρα ακριβως.Αν θυμαμαι καλα 9+ πρεπει να ηταν.

Νωριτερα δεν ειχα δοκιμασει.

Δοκιμασες και δεν μπορεις?Μηπως κολλαει το συστημα σε περιπτωση που μπαινουν πολλοι?

Τι εννοεις να μην μενουν λαθος εντυπωσεις?

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rus είπε

Δοκιμασα κι εγω χτες 16/9 το μεσημερι, ελεγε οτι δεν ειναι δυνατην η προσβαση λογω εργασιων αναβαθμισης των νεων δεδομενων.

Θα μπαινουν και αρκετοι λογικα απο σημερα η αυριο και θα κολλαει το συστημα.

Αφου υπαρχει περιθωριο ασε 2-3 μερες μηπως στρωσει η καλυτερα μπες βραδινες ωρες που δεν μπαινουν πολλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eντωμεταξυ δε σου βαζουν το πραγματικο εισοδημα αλλα ενα πολυ πιο φουσκωμενο ποσο.

Τσεκαρα ηδη δυο αιτησεις, στο "συνολικο ατομικο εισοδημα" εβαλαν οτι εισοδημα δηλωθηκε συν τη "προστ. διαφορα αντικ. δαπανων" οπως αναφερεται στο εκκαθαριστικο.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σημερα πηγα να ανανεωσω την αιτηση και με.βγαζει φιλοξενουμενο με βαση την δηλωση μου το 2020.Τωρα νοικιαζω και βασικα μεχρι τωρα ειχα κοινωνικο την αιτηση την ειχα κανει τον ιανουαριο.Ξερει κανεις τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Το οποίο τι είναι ακριβώς;

Τα τεκμήρια.

6 ώρες πριν, rus είπε

Eντωμεταξυ δε σου βαζουν το πραγματικο εισοδημα αλλα ενα πολυ πιο φουσκωμενο ποσο.

Τσεκαρα ηδη δυο δηλωσεις, στο "συνολικο ατομικο εισοδημα" εβαλαν οτι εισοδημα δηλωθηκε συν τη "προστ. διαφορα αντικ. δαπανων" οπως αναφερεται στο εκκαθαριστικο.

Το τεκμαρτό εισόδημα, δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν νυχτερινό (Γ1Ν) και τους εγκρίθηκε το ΚΟΤΒ τι γίνεται με τις χρεώσεις;

Θα πρέπει να αλλάξουν το συμβόλαιο και να το κάνουν Γ1 ή το κοινωνικό καλύπτει και τη νύχτα;

Τα ρωτάω αυτά διότι οι χρεώσεις της kwh του ΚΟΤΒ είναι χαμηλότερες από τις kwh νύχτας οπότε δεν το συμφέρει κάποιον να λειτουργεί συσκευές το βράδυ.

 

Edit: Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες πως μάλλον συμφέρει και δεν χρειάζεται να το αλλάξεις.

Θα δούμε.

Επεξ/σία από Gatoskylo8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες πως μάλλον συμφέρει και δεν χρειάζεται να το αλλάξεις.

επισης άλλαξε και πρόγραμμα στο online γιατί το Γ1/ΓΝ1 έχει ρήτρα αναπροσαρμογής προμήθειας χοντρικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Μόλις έκανα την αίτηση για ΚΟΤ Β και εγκρίθηκε την προηγούμενη χρονιά δεν είχαμε ΚΟΤ πρέπει να ενημερώσω τον πάροχο ή ενημερώνεται το σύστημα τους αυτόματα?

Είμαι στην NRG με fixed και στο πρόγραμμα Save40!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, angelponiros είπε

Τελικά εγκρίθηκε το ΚΟΤ. Ακυρώνω την Protergia Fixed N και πάω για Efa;

1. Θα χρεωθείς ρήτρα αποχώρησης ? (πέρασαν οι 14 μέρες?) Μήπως υπέγραψες και "άμεση εκπροσώπηση " αν είχε τέτοιο πεδίο , που σημαίνει στερείσαι το δικαίωμα υπαναχώρησης?

2. Στην efa πήρες γραπτώς (απο το άλλο θέμα) οτι η τιμή κιλοβατώρας που εφαρμόζεται στο KOT είναι αυτή της έκπτωσης? Όπως και ποιες χρεώσεις ισχύουν σε περίπτωση υπέρβασης του ΚΟΤ (μη σε πάνε με χρεώσεις προγράμματος με ρήτρα αναπροσαρμογής)

3. Στην efa μπορείς να επιλέξεις (αν είσαι σίγουρος για το πρόγραμμα) την "άμεση εκπροσώπηση " που σημαίνει οτι περνάς σε αυτούς άμεσα (χωρίς όμως δικαίωμα υπαναχώρησης)

τσέκαρε αυτά πρώτα , προσωπικά θα τα είχα κάνει πριν :)

1 ώρα πριν, Luciferia είπε

Μόλις έκανα την αίτηση για ΚΟΤ Β και εγκρίθηκε την προηγούμενη χρονιά δεν είχαμε ΚΟΤ πρέπει να ενημερώσω τον πάροχο ή ενημερώνεται το σύστημα τους αυτόματα?

νομίζω οτι ενημερώνεται αυτόματα , μπες στο chat για καλό και για κακό και επέλεξε να σου σταλεί η συνομιλία μέσω email

επίσης σου έγραψα στο άλλο θέμα με το ρεύμα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και λίγο γκαντέμης, μόλις πριν 5' ήρθε από την Δεδδηε μέτρησε τα ρολόγια και μου είπε ότι πλέον είσαι στον νέο πάροχο, και το αστείο είναι ότι ταυτόχρονα είχα πάρει την Protergia για να ρωτήσω για ακύρωση... Και δεν πρόλαβα άνοιξα την πόρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...