Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Power Bank 10000mah 13ευρω (με "δωρεαν" θηκη)


iakoboss7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως το Gearbest δεν ακυρώνει αποτυχημένη αγορά με τίποτα λέμε!

 

Τέλη Γενάρη είχα αμφιβολίες αν θα το αγόραζα ή όχι, έκανα μια αγορά μέσω ελληνικής κάρτας που απορρίφθηκε αλλά καταχωρήθηκε η παραγγελία στο μητρώο...

...δύο μήνες μετά ακόμη δεν έχει ακυρωθεί...

 

...τότε ακόμη επέτρεπε την επιλογή μαύρου χρώματος προστατευτικού και με τρώει λίγο, αλλά τη προηγούμενή μου powerbank Xiaomi την έφαγε η αχρηστία, σε βαθμό μάλιστα τέτοιο ώστε μετά από μερικούς μήνες ελάχιστης χρήσης η χωρητικότητά της έπεσε στα 3/5...(κι ήταν αυθεντική)

 

Οπότε αν αγοράζετε, φροντίστε να την χρειάζεστε και να την χρησιμοποιείτε συστηματικά, έστω και για συντήρηση και μόνο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μόλις συνειδητοποίησα ότι αυτές οι powerbank δεν είναι συμβατές με τη νέα ταμπλέτα που παρήγγειλα, την Cube i7 Stylus, γιατί λόγω CoreM απαιτεί μεγαλύτερη ισχύ και δέχεται τροφοδοσία 12V...

 

Και σύμφωνα με μετρήσεις χρηστών δεν φορτίζει καθόλου κάτω από τα 10V...

 

...υπάρχει powerbank με 12V output, ξέρετε; (που να μην αφορά αποκλειστικά τις συσκευές με Qualcomm QuickCharge)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τζιζζζζ :  "Xiaomi License"

2) Τζιζζζζ^2 :"Important notice: this product has two variations: one is originally Xiaomi factory made, and another is made by Xiaomi licensed factory.This listing represents Xiaomi Licensed product.It may look slightly different from the original factory made, and no Series bar but it is 100% legal and authorized by Xiaomi. Please review the license certificate attached."

 

Και να γίνεται στην ίδια γραμμή παραγωγής δεν σημαίνει ότι έχει την ίδια ποιότητα. Γιατί δεν υπάρχει ίδιος ποιοτικός έλεγχος στην παραγωγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

απο οτι λεει δεν το φτιαχνει η xiaomi , αλλα αλλη εταιρια (με αδεια της xiaomi)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεχίζει να κάνει ότι θέλει το κατάστημα...
Δύο παραγγελίες μαζί, η μία με tracking number (+2$) και η άλλη χωρίς. Η «ακριβή» έχει φύγει, ενώ η άλλη όχι.

Με βελγικό ταχυδρομείο και το δικό μου συστημένο. Το άλλο δεν ξέρω, ας ξεκινήσει πρώτα με το καλό...

 

Επεξεργασία: Μόλις μου απάντησαν. Είναι το μπλε χρώμα θήκης που καθυστερεί λόγω έλλειψης.
Επεξεργασία2: Ζήτησα cancel και refund, αλλά οι τυπάδες αφαίρεσαν την θήκη από την παραγγελία «με το έτσι θέλω»!

Επεξ/σία από talos_2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογο το gearbest ακόμα μια φορά. Είχα πάρει την προσφορά το xiaomi power bank 10000mah με θήκη στα 13 ευρώ. Στάλθηκε 10 Μαρτίου ήρθε χθες μεσω Βελγίου σε άψογη συσκευασία. Απορώ γιατί έχετε τόσα προβλήματα με αυτό το κατάστημα έχω κάνει 8 παραγγελίες δεν είχα κανένα θέμα φέρονται άψογα πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου τραβηξε λεφτα απο paypal / revolut  και μου ακυρωσε τις παραγγελιες , 3 φορες και τα λεφτα πισω μετα απο μερες. τους ρωτησα γιατι και δεν μου απαντησαν , αθλιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...