Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Power Bank 10000mah 13ευρω (με "δωρεαν" θηκη)


iakoboss7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και πεφτει πολυ φαντασια σε μερικα Comments με αποψεις που βασιζονται στο τιποτα ας πω και εγω τις αποψεις μου απο την μερια της προσωπικης επαφης με Alipay και Gearbest σχεδον καθημερινα.

Για εμενα Alipay>Paypal για αγορες απο Aliexpress.

Ειπε ο κινεζος οτι θα ερθει σε 30μερες και δεν ηρθε;
Μιλαω με κινεζο και του λεω θα σου δωσω μια μικρη παραταση 5 ημερων ακομα.
Δεν ερχεται σε αυτες τις μερες κατευθειαν Dispute και χωρις μα μου τα λεφτα πισω.

Με λιγα λογια λενε στον πωλητη

-Μαγκα ας ησουν πιο γεναιοδωρος με τις εκτιμησεις σου γιατι καποιος μπορει να σε προτιμησει για το γρηγορο Shipping που διαφημιζεις και να μην παει στον αλλο που εχει καλυτερη τιμη.

 

Σε 6 τετοιες περιπτωσεις που το εκανα η διαδικασια ηταν η ιδια και καθε φορα το Refund σχετικα γρηγορο.

 

Το Gearbeast ψευδεται ασυστολα για τις διαθεσιμοτητες του και προβαινει σε αυθαιρετες κινησεις σχετικα με την αποστολη (Το τελευταιο κολπο ειναι οι αποστολες με Belgium Post).

 

ΑΝ το αφησεις στην μοιρα του τοτε εισαι και εσυ αξιος της μοιρας σου και καλυτερα να αγοραζεις απο το Πλαισιο,eshop,youhou κλπ.

 

Ρωτας πρωτα αν εχει διαθεσιμοτητα πριν παραγγειλεις με τις γνωστες προειδοποιησεις οτι αν δεν γινει Dispatch σε 4 μερες ακυρωνεις την παραγγελια,τονιζεις οτι επιθυμεις Registered και μονο Registered δεμα με συγκεκριμενη εταιρια και αν το στειλουν με αλλη θα ακυρωσεις την παραγγελια ή θα ξεκινησεις αμεσα Dispute στο Paypal.

 

Εννοειται σε καθε βημα και απαντηση Screenshots

 

Αν θες τις καλυτερες τιμες αναγκαστικα θα δουλεψεις λιγο παραπανω.

 

Παντως χτες που εκανα μια μεγαλη παραγγελια και προχτες μια μικροτερη σε 2 μερες ειχαν γινει Dispatched και την μια μαλιστα μου την εσπασαν στα 2 με NL Post απο μονοι τους για θεμα ογκου.

 

Δεν ποσταρω τα βιντεο να μη βρωμισουμε το θεμα αφου τα εχω πει 10 φορες οποιος θελει κοιταει στην υπογραφη μου.


εγω σημερα συμπληρωνω 2 μηνες και δεν εχει ερθει...τριτη μπορω να ζητησω refund μου ειπαν,αλλα θελω resend...δεν ξερω ομως, κανουν resend ?

Κανουν Resend και αν σου πουν ιστοριες οτι δεν πληρωσες Insurance και σου εχουν κανει και μπινια με Unregistered δεμα κλπ τους λες λεφτα πισω ή Paypal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο κιτρινο, ροζ και πορτοκαλι χρωμα θηκης υπαρχει ακομα η χαμηλη τιμη ;)

μαλλον μας πηραν χαμπαρι στο μπλε xD

ωραιος , τσιμπησα κατι κιτρινες πορτοκαλι , με απευθειας revolut (oxi paypal+revolut) γιατι εχω φαει 3 ακυρα απο το συγκεκριμενο στο παρελθον .... για να δουμε αυτη τη φορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιφος.... refunded και αυτη... αντε να δω ποτε θα μου επιστρεψουν τωρα τα λεφτα για 4η φορα. ...
Εσεις πως αγοραζετε απο Gearbest? ολα τα αλλα site με PP+Revolut παιζουν μια χαρα. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως 3 power banks πήρα, όλα ήρθαν χωρίς πρόβλημα και πριν από μήνα. Το ένα μάλιστα το έστειλαν αρχικά με Sweden, η οποια όπως ακούστηκε απαγόρεψε τη μεταφορά μπαταριών και μετά με Belgium unregistered, και πάλι ήρθε σε 25 μερες. Ε και να αργησει λίγο παραπάνω δεν έγινε κάτι, αλλά να μην φτάσει δεν μου έχει συμβεί ακόμα.

 

Παρελαβα και εγω πριν 2 μερες ... Ετσι εγινε ακριβως σε εμενα .

26/2 εγινε η παραγγελια , και στις 27/2 σταλθηκε με sweden post .

Mετα εφαγε ακυρο και το ξαναεστειλαν στις 6/3 με NL post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Mar 04, 2016 και παραλαβή Δευτέρα 04/04 το χαράκι είχε έρχει απο Πέμπτη 31/03 χωρίς tracking number με NL post γενικά και χωρίς tracking καθυστερούν λίγο παραπάνω απο GB αλλά με tracking έρχονται σε 15-20 μέρες. Αγορές με revolut+PP.  Ευχαριστώ τον TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  pcyVLUI_mjGRAGF_PzF0xRylvNT7HGaXu7rZQWwFΠαραγγελια 19/2 (Με μερικες μερες καθυστερηση επειδη ηθελα να σπασουν την παραγγελια, που δεν εγινε), τωρα διαβαζω οτι η sweden post δεν στελνει μπαταριες. Τους εστειλα μηπως ξερουν κατι παραπανω αλλα μου ειπαν να κανω υπομονη λιγες μερες ακομα..Να περιμενω η να κανω dispute; Αυτο που με ενοχλει στην καθυστερηση ειναι οτι εχω πολλα πραγματα μεσα στην παραγγελια για γνωστους και τους εχω στο περιμενε 40 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πεφτει πολυ φαντασια σε μερικα Comments με αποψεις που βασιζονται στο τιποτα ας πω και εγω τις αποψεις μου απο την μερια της προσωπικης επαφης με Alipay και Gearbest σχεδον καθημερινα.

 

Για εμενα Alipay>Paypal για αγορες απο Aliexpress.

 

Ειπε ο κινεζος οτι θα ερθει σε 30μερες και δεν ηρθε;

Μιλαω με κινεζο και του λεω θα σου δωσω μια μικρη παραταση 5 ημερων ακομα.

Δεν ερχεται σε αυτες τις μερες κατευθειαν Dispute και χωρις μα μου τα λεφτα πισω.

 

Με λιγα λογια λενε στον πωλητη

-Μαγκα ας ησουν πιο γεναιοδωρος με τις εκτιμησεις σου γιατι καποιος μπορει να σε προτιμησει για το γρηγορο Shipping που διαφημιζεις και να μην παει στον αλλο που εχει καλυτερη τιμη.

 

Σε 6 τετοιες περιπτωσεις που το εκανα η διαδικασια ηταν η ιδια και καθε φορα το Refund σχετικα γρηγορο.

 

Το Gearbeast ψευδεται ασυστολα για τις διαθεσιμοτητες του και προβαινει σε αυθαιρετες κινησεις σχετικα με την αποστολη (Το τελευταιο κολπο ειναι οι αποστολες με Belgium Post).

 

ΑΝ το αφησεις στην μοιρα του τοτε εισαι και εσυ αξιος της μοιρας σου και καλυτερα να αγοραζεις απο το Πλαισιο,eshop,youhou κλπ.

 

Ρωτας πρωτα αν εχει διαθεσιμοτητα πριν παραγγειλεις με τις γνωστες προειδοποιησεις οτι αν δεν γινει Dispatch σε 4 μερες ακυρωνεις την παραγγελια,τονιζεις οτι επιθυμεις Registered και μονο Registered δεμα με συγκεκριμενη εταιρια και αν το στειλουν με αλλη θα ακυρωσεις την παραγγελια ή θα ξεκινησεις αμεσα Dispute στο Paypal.

 

Εννοειται σε καθε βημα και απαντηση Screenshots

 

Αν θες τις καλυτερες τιμες αναγκαστικα θα δουλεψεις λιγο παραπανω.

 

Παντως χτες που εκανα μια μεγαλη παραγγελια και προχτες μια μικροτερη σε 2 μερες ειχαν γινει Dispatched και την μια μαλιστα μου την εσπασαν στα 2 με NL Post απο μονοι τους για θεμα ογκου.

 

Δεν ποσταρω τα βιντεο να μη βρωμισουμε το θεμα αφου τα εχω πει 10 φορες οποιος θελει κοιταει στην υπογραφη μου.

Κανουν Resend και αν σου πουν ιστοριες οτι δεν πληρωσες Insurance και σου εχουν κανει και μπινια με Unregistered δεμα κλπ τους λες λεφτα πισω ή Paypal

πολυ ενδιαφερον ποστ.το μονο μειον για μενα ειναι οτι δε ξερω τι παιζει με την εγγυηση.το alipay,εννοεις να πληρωσεις απευθειας με τη καρτα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η Belgium post. Σήμερα παρέλαβα homtom ht7 pro από gearbest που το είχε στείλει στις 23 Μαρτίου με Belgium post. Επίσης όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ xiaomi Power bank πάλι μέσω Βελγίου το παρελαβα πολύ γρήγορα πριν λίγες μέρες πάλι μέσω gearbest. Απο τις πιο γρήγορες εταιρίες είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιο με το Paypal.
Τραβαει ενα ποσο που στο δινει πισω για να σε κανει Verified.

Μετα απο αυτο ολες οι αγορες γινονται με την καρτα σου μεσω του Alipay.

Εγγυηση ιδια με αυτη του κινεζομαγαζου,αλλα επειδη εκει η αξιολογηση μετραει μπορει και λιιιγο καλυτερη.


Μια χαρά είναι η Belgium post. Σήμερα παρέλαβα homtom ht7 pro από gearbest που το είχε στείλει στις 23 Μαρτίου με Belgium post. Επίσης όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ xiaomi Power bank πάλι μέσω Βελγίου το παρελαβα πολύ γρήγορα πριν λίγες μέρες πάλι μέσω gearbest. Απο τις πιο γρήγορες εταιρίες είναι.

Παρελαβες Registered απο Belgium Post ή Unregistered?
Σημερα παρελαβα Chuwi Hi10 με NL απο το Gearbest σε 17μερες παραγγελια 21 Μαρτιου

Τα HomTom μου και το πληκτρολογιο με Belgium που εγινε την ιδια μερα και σταλθηκε την επομενη ειναι ακομα σε....

2016-03-26 09:06 Departure to country of destination
2016-03-22 13:00 Arrival at export hub
2016-03-22 00:01 Item is ready for transport
2016-03-21 06:39 Item is announced / bpost received the information

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...