Προς το περιεχόμενο

Η GoPro “σκοτώνει” τις φθηνότερες κάμερες λόγω των κακών οικονομικών αποτελεσμάτων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βράδυ συναυλία και η pro χάλια θα είναι.Πέραν τούτου η δουλειά της είναι σαν action cam εάν εσύ την πηρες για να τραβάς συναυλίες λάθος κάμερα αγόρασες

Για πες... Ποια καμερα θα εδενες σε μπρατσο κιθαρας; Ποια θα εβαζες σε 360 rig; Ποια θα εδενες στην οροφη;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε επιθετικο downhill με ποδηλατο εγω ειχα sj4000

και ο κολλητος μια Gopro,δεν ξερω ποια,περσυνη αγορα.

 

δλδ σε γρηγορη διαδρομη,η επωνυμη απεδωσε τα μεγιστα.

 

η 4000 μου εχανε frames να το πω..?..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το r&d κοστολογειτε και το πόσο στοιχίζει αναφέρεται ξεκάθαρα στον ισολογισμό της εταιρείας είπα.

Παπατζιλικι είναι πχ οι βλακειες που γράφετε κάποιοι ότι το iPhone στοιχίζει τόσο λόγο του r&d

Για iphone μιλαμε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα δεν θελει πτωση στα κερδη ας κατεβασει τις τιμες της με καποιες προσγορες και οι gopro θα εξαφανιστουν απο τα ραφια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσα να σου δειξω πολλα βιντεο 360 τραβηγμενα με GoPro, νυχτερινα, slow motion, με rig κρεμασμενα σε drone. Αλλα δεν ανεβηκαν youtube και η δουλεια μου δεν μετριεται με likes...

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορειτε να χωνεψετε πως καποιοι εχουν αλλες αναγκες απο τις δικες σας και πως ενα 10% βελτιωση, για τη δικη μου δουλεια, μπορει να αξιζει τα τριπλασια χρηματα. Αφηστε εμας τα κοροιδα να τραβαμε με Alexa και Red, και εσεις να διαβαζετε στο internet γιατι η Γιανγιουνγιανγκ με 100ευρω ειναι καλυτερη απο μια επαγγελματικη καμερα.

Καλά μη φτάνεις κι εσύ στο άλλο άκρο. Ανάμεσα σε κινεζιές των 100€ και την Alexa υπάρχουν αρκετές επιλογές.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα δεν θελει πτωση στα κερδη ας κατεβασει τις τιμες της με καποιες προσγορες και οι gopro θα εξαφανιστουν απο τα ραφια!!!

Για μια εταιρεια που τα εσοδα της προερχονται μονο απο ενα ειδος(Action Cam) και εχουν μια ποιοτητα δεν ειναι τοσο ευκολο να γινει.Αυτο γινεται μονο οταν εχεις και αλλους κωδικους και αναπληρωνεις την χασουρα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σχεδον 12 φορες ετησιως στο βουνο για σκι,ολα τα σκ του καλοκαιριου και σχεσον αλλα 4 τον χειμωνα με τριωρες καταδυσεις με ψαροντουφεκο στην θαλασσα,εκατονταδες χλμ στο βουνο με mountain bike ,μπορω να σας πω οτι με μια turbo x απο το πκαισιο τεαβηξα τελεια βιντεο π κανεις μυρωδιας δεν καταλαβε αν ειναι απο go pro η οχι.Σιγουρα ειχε τα θεματα της καθως δεν ειχε και τον καλυτερο σταθεροποιητη αλλα νομιζω εφ οσον καλυψε εμενα με 99 δεν θα χει προβλημα να καλυψει τον μεσο πελατη.Τα 400ε για go pro και συναμα να την χρησιμοποιω μονο για σελφι τα θεωρω πεταμενα λεφτα.Ουτε ταιγουνευτηκα τα 400 ουτε δεν τα εχω.οι βενζινες μονο για αυτα που κανω ειναι οσο 3 καμερες.Δεν αξιζει σαν προιον.ειναι υπερτιμημενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσα να σου δειξω πολλα βιντεο 360 τραβηγμενα με GoPro, νυχτερινα, slow motion, με rig κρεμασμενα σε drone. Αλλα δεν ανεβηκαν youtube και η δουλεια μου δεν μετριεται με likes...

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορειτε να χωνεψετε πως καποιοι εχουν αλλες αναγκες απο τις δικες σας και πως ενα 10% βελτιωση, για τη δικη μου δουλεια, μπορει να αξιζει τα τριπλασια χρηματα. Αφηστε εμας τα κοροιδα να τραβαμε με Alexa και Red, και εσεις να διαβαζετε στο internet γιατι η Γιανγιουνγιανγκ με 100ευρω ειναι καλυτερη απο μια επαγγελματικη καμερα.

Μα αυτο ακριβως ηθελα να δειξω, οτι για ενα 5% χρειαζονται πραγματικα αυτο το παραπανω που εχει η GoPro, το υπολοιπο 95% θα κανει πραγματα που τους καλυπτει και η κινεζικη των 100ευρω (μαζι με ολα τα ψιψιψινια της).

Σαφως και δεν μετριωνται ολα τα βιντεο με like αλλα πραγματικα πιστευεις οτι καποιος που εχει καλο περιεχομενο θα χασει κοινο επειδη δεν τραβαει με το τοπ αλλα με ενα μοντελο που υστερει λιγο και οι περισσοτεροι μπορουν να δουν την διαφορα μονο εαν τους βαλεις το βιντεο διπλα-διπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα βρεις τους κλασικούς Έλληνες κουτοπονηρους.Ειναι αυτοί που αγοράσανε απο τον κινέζο με 70 ευρο κάμερα και όλος ο άλλος πλανήτης που εχει πάρει GoPro ειναι χαζός και πιάστηκε κορόιδο.Η βλακεία ειναι ανίκητη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...