Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου έως 1500-1600 ευρώ.


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ. Το πρόβλημα ειναι οτι εχει μάθημα το παλικάρι αυριο και τελειώνει στις 12. Εγώ το θέλω το αμάξι αύριο για να το πάω συνεργείο για να το έχει έτοιμο την παρασκευή για να μπορέσω να φύγω το Σάββατο. Το πολύ πολύ να φύγω την κυριακή. Θα πάμε αύριο και βλέπουμε...


Άντε να βάλω και καμιά φώτο για τα προεόρτια... Αρκετή ταλαιπωρία στο ψάξιμο αλλά αποδείχτηκε ότι είναι καλό. Και τα λίγα ανταλλακτικά που θέλει πάλι πιο κάτω μου βγαίνει από αυτά που πουλιούνται. 

post-209881-0-37961000-1457540881_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν εχεις οικογένεια παιδιά σκυλιά κλπ ,  μέ τό 3πορτο θά εχεις  σοβαρό πρόβλημα , βγές μπές νά μπεί νά βγεί ο αλλος κλπ ειδικά αν βρέχει αστα νά πάνε ... πρίν κανα μήνα  πήρε γνωστός μου nissan almera 1500 cc τού  2003  στά 2350 euro μετρητά σέ πολύ καλή κατάσταση μέ 125000 χλμ 5 πορτο μέ pioneer ηχοσύστημα μέ ζαντολάστιχα μετά από εξονυχιστικό ελεγχο σέ δικό του συνεργείο , κυριολεκτικά δέν θέλει τίποτα μόνο  ελαστικά σέ 5-6 μήνες (ειχε  μόνο ενα μικρό  βούλιαγμα πίσω στόν προφυλακτήρα) , γνώμη μου στά λεφτά πού δινεις στόν πωλητή  (μαζί μέ 300-400 euro ) γιά ανταλ/κά τοποθέτηση κλπ .βρίσκεις νεώτερο αμάξι 5πορτο κλπ, η απόφαση ειναι δική σου ....αν τελικά πάρεις τό focus καλορίζικο κ γράψε εντυπώσεις μετά από  τό ταξίδι σου 

Επεξ/σία από aristos12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν γεννηθούν τα πιτσιρίκια είχα πάλι 3πορτο. Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα . Εντάξει στο 5πορτο ασφαλίζεις τις πόρτες και είσαι ήσυχος αλλά καμιά φορά πειράζουν τα παράθυρα τα δικά μου. Τουλάχιστον θα είμαι ήσυχος σε αυτό το κομμάτι. Εντάξει το έψαξα αρκετά και ήθελα οπωσδήποτε κάτι για να κατέβω επαρχία για μόνιμα. Πρέπει να δώσω και πίσω του πατέρα μου το αμάξι γιατί το χρειάζονται και αυτοί που και που. Τουλάχιστον το focus είναι άνετο και πίσω. Θα ποστάρω εντυπώσεις μετά το ταξίδι.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Πέμπτη που πήγαμε στον Γέρακα ήταν 2 άτομα ουρά 12:30 το μεσημέρι. Η απόλυτη κωλοφαρδία. Χτες πήρα και την τελική άδεια επειδή τους είπα ότι φεύγω επαρχία . Κάναμε και τα service μας , βάλαμε και λάστιχα γιατί αυτά που είχε πάνω ήταν 5 ετίας τα μπροστά και 7ετίας τα πίσω σε κακό μα πολύ κακό χάλι. Πηγε 450 κατοστάρικα παραπάνω αλλά πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο

Με 2600 το παίρνετε :)

 

Αύριο φεύγω για Πύργο . Πάντως είναι και γαμώ τα αυτοκίνητα.Πολύ άνετο και πολύ τρένο στο δρόμο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο Μανώλη! Από τα πολύ ωραία και συμπαθητικά αυτοκίνητα και νομίζω ότι μοιάζει και νεότερο από όσο είναι! Προσόν των ιταλικών κυρίως! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από πολλές μέρες είπα να ξαναγράψω.Πραγματικό τρένο στην εθνική το αμάξι. Και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος έως τώρα. Πολύ καλή συμπεριφορά στον δρόμο και μέσα στην πόλη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολλές μέρες είπα να ξαναγράψω.Πραγματικό τρένο στην εθνική το αμάξι. Και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος έως τώρα. Πολύ καλή συμπεριφορά στον δρόμο και μέσα στην πόλη.

Αναμενόμενο, η οδική συμπεριφορά ήταν πάντα το δυνατό σημείο του focus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα τραβαει μρ 75 αλογα?

Πιστεύω θα είναι ικανοποιητικό, αρκεί να το μάθεις. Έχω οδηγήσει και πιο αδύναμα αυτοκίνητα και μια χαρά πάνε και ταξίδια και τα πάντα. Απλά τα τελευταία χρόνια έχουν ανέβει πολύ τα άλογα με λίγα λεφτά και καλομάθαμαμε...:)

 

Από κατανάλωση πως είναι Μανώλη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς αρκεί να μάθεις πως θα είναι αργό.

Ικανοποιητικο με τόσα κιλά και τόσα άλογα δεν το λες.

Ναι σε κάθε αμάξι πρέπει να μάθεις τις δυνατότητες του. Αφού τις μάθεις μπορεί να γίνει «ικανοποιητικό», έστω σε εισαγωγικά. Να νιώθεις μια ασφάλεια όταν πας από το ένα μέρος στο άλλο. Και πάντα μετράει τι οδηγός είσαι και τι οδηγούσες πριν.

 

Αλλιώς δεν βγαίνει άκρη, θα έπρεπε κάθε 3-4 χρόνια να αλλάζουν όλοι αυτοκίνητα και ακόμα και τα καινούργια κάποιοι δεν θα τα θεωρούσαν ικανοποιητικά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο όμως το να πάρεις απόφαση πως θα πηγαίνεις αργά και άλλο το είναι ικανοποιητικο. Αλλιώς και με 50 άλογα μια χαρά θα ήταν.

Το 1400αρι Focus από όταν είχε βγει αργό ήταν.

Έχει αλλά καλά. Ο κινητήρας του δεν είναι ένα από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...