Προς το περιεχόμενο

xiaomi redmi note 3 pro και αγορά από που?


grouspen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιρνεις στα 200Ε κατι που να εχει σταθεροποιητη?

Αν εχεις παρκινσον τοτε ναι ειναι αντιληπτο.

Ειδαλλως αντε 1 στις 5 να εχει κανα κουνημα που με σταθεροποιητη να μην ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, μπορεί καποιος που το έχει πάρει να μας πει αν είναι αντιληπτό ή/και ενοχλητικό το γεγονος οτι δεν εχει σταθεροποιητη η καμερα;

Γενικοτερα, δεν εχει κ καμμια τρομερη καμερα(οχι οτι ειναι κακη). Ειναι επιπεδου σαν του moto g των 130€ .

Για καμερα με OIS δες σε g flex 2 και lg g3 σε παρομοια χρηματα.

 

Τελος, το ois δεν προσφερει απλα λιγοτερο/πιο σπανια κουνημενες φωτογραφιες, αλλα και φωτεινοτητερες κλπ αναλογα τις συνθηκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το ois απλα σταθεροποιει οταν ο φωτισμος δεν ειναι ο καλυτερος δυνατος και υπαρχει αναγκη για μεγαλυτερη εκθεση με συνεπεια πιο αργους χρονους κλειστρου.

 

Σε καλο φωτισμο ειναι παντελως αδιαφορα ειτε το εχεις ειτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και εδωσα 2 κινητα που ειχα(640xl+lenovo a820) ελεγα να παω για το note 3 pro 2gb απο κινα στα~160.

Με λιγο ψαξιμο ομως βλεπω πως μπορει να αγοραστει και απο Ελλαδα η εκδοση με τα 3gb στα 240 ευρω(μπορω να κοψω τιμολογιο οποτε θα μου βγει στην ιδια τιμη τελικα με κινα~200ευρω)

 

Το καταστημα που το πουλαει ειναι το safesales.gr .

Ξερουμε τιποτα για αυτο?

 

Επιπλεων θα ηθελα και μια θηκη στυλ flip που να εχει χωρο και για καμια καρτα.

Καμια δοκιμασμενη προταση?

 

edit->Λαθος εκανα,

To καταστημα δινει το redmi 3 pro (οχι note) σε αυτα τα χρηματα.

Το redmi note 3 pro βγαινει στα 220 η εκδοση με τα 2gb απο Ελληνικο καταστημα.

 

Τελος,

ξερουμε καθολου τι παιζει με custom rom για το συγκεκριμενο?

Καμια cyanogenmod? Η ειναι πολυ νωρις ακομα?

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δε παιρνεις απο αγγελια που καποιοι τα δινουν καινουργια?

Λιγο παραπανω απο 220 αλλα θα παρεις τη 3αρα εκδοση.

Τωρα αν θες την εγγυηση τοτε παρε το απο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δε παιρνεις απο αγγελια που καποιοι τα δινουν καινουργια?

Λιγο παραπανω απο 220 αλλα θα παρεις τη 3αρα εκδοση.

Τωρα αν θες την εγγυηση τοτε παρε το απο καταστημα.

Και από αγγελία να το πάρει δεν θα ισχύει η εγγύηση; (Έστω η κινέζικη!).

 

Αυτό που είχα παραγγείλει εγώ για φίλο μου πάντως από vickmall (από Κίνα, όχι από Ευρώπη) έφτασε αρκετά γρήγορα με nl post (λιγότερο από δύο βδομάδες) χωρίς κάποιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ισχυει η εγγυηση αλλα θα πρεπει να βαλει και το χερι αυτος που το αγορασε μιας και φαινεται απο το πειπαλ η αποδειξη.

Απο καταστημα εχεις και μια αποδειξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν, όσοι σκέφτονται ν'αγοράσουν κινέζικο κινητό και ειδικότερα Xiaomi, ας ρίξει πρώτα μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό που φτιάξανε δίπλα, που είναι πολύ επεξηγηματικός, για να μη βρεθεί προ απροόπτου και να μην έρχεται μετά να λέει δεν ξέρω τι να κάνω!?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13957-Περι-κατανόησης-των-Xiaomi-Official-rom-και-μη-TWRP-Bootloader-κλπ/?postID=145900#post145900

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πηρα flex2 και για τη γυναικα μου παράγγειλα το note 3 pro απο vickmall, τον Μάρτιο και ακομα δεν ηρθε... Εγω το βαρεθηκα κιόλας το φλεξ.. Χαχαχχα. Εμενα ο σχεδιασμός του μου αρεσε σαν design ειναι τέλειο, σαν ταχύτητα απολες τις απόψεις, δεν υπάρχει. Τα αρνητικά, ολα εχουν θεμα με την οθονη τους, σε χαμηλο φωτισμό εχουν σαν κοκους σκονης. Χαλια μπροστινή καμερα. Έλλειψη επιλογών πίσω καμερας σχεδον ολα auto, και το κυριότερο η μπαταρία του.εγω το φορτιζω δυο φορες την ημέρα ετσι πως το χρησιμοποιώ. Για το xiaomi αναμένουμε.. Σε ολα θα εχεις καποιο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πηρα flex2 και για τη γυναικα μου παράγγειλα το note 3 pro απο vickmall, τον Μάρτιο και ακομα δεν ηρθε... Εγω το βαρεθηκα κιόλας το φλεξ.. Χαχαχχα. Εμενα ο σχεδιασμός του μου αρεσε σαν design ειναι τέλειο, σαν ταχύτητα απολες τις απόψεις, δεν υπάρχει. Τα αρνητικά, ολα εχουν θεμα με την οθονη τους, σε χαμηλο φωτισμό εχουν σαν κοκους σκονης. Χαλια μπροστινή καμερα. Έλλειψη επιλογών πίσω καμερας σχεδον ολα auto, και το κυριότερο η μπαταρία του.εγω το φορτιζω δυο φορες την ημέρα ετσι πως το χρησιμοποιώ. Για το xiaomi αναμένουμε.. Σε ολα θα εχεις καποιο θεμα

Άργησε πολύ! Σε μένα ήρθε σε λιγότερο από δύο βδομάδες! Το tracking που λέει ότι βρίσκεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησε πολύ! Σε μένα ήρθε σε λιγότερο από δύο βδομάδες! Το tracking που λέει ότι βρίσκεται;

http://www.17track.net/en/track?nums=RF390036931SG

μπορεις να μου εξηγήσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει προσφορά σε Xiaomi κινητά και gadgets το Geekbuying βλέπω γράφουνε στο φόρουμ της miui, οπότε εάν κάποιος ψάχνεται, ας ρίξει καμιά ματιά μην βρει κάτι φθηνότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχετε παραγγειλει απο μαρτιο,εχει προβλημα το sg post.

Μιληστε με vickmall Και καντε dispute.

Εάν θυμάμαι καλά, κάπου διάβασα ότι μπούκαραν στην αποθήκη και σήκωσαν τα περισσότερα, εξού και δεν έρχεται τίποτα και ακόμα και το vickmall λέει να κάνετε dispute. Υποθέτω μετά μπορεί να τα ζητήσει από την εταιρεία σαν απώλεια εσόδων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...