Προς το περιεχόμενο

Zyxel VMG1312-B10D


Alekos7575

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 minutes ago, prometheas said:

Δεν νομίζω οτι η Wind θα ζητήσει πίσω τα παλαιά ρούτερ αλλά καλού κακού τα κρατάς...

καλο ειναι να υπαρχουν αλλα γενικα ναι δεν τα ζητανε ειδικα αμα ειναι κατι παλιο και δεν εχει χρησιμοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα πανω μονο κωδικους περασα και δουλευει φυσικα δεν εβαλα το τηλεφωνο πανω το αφησα οπως ηταν γιατι την Δευτερα θα κανουν την αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά .Είμαι νέος στο φορουμ θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να ρυθμίσω ενα zyxel vmg1312-810d με το τελευταίο   firmware από τη zyxel σαν access point ενός modem router της Vodafone. Χρειάζεται να ανοίξω νέο θέμα  ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/01/2019 at 22:18, LLLEFTERIS said:

Το εβαλα πανω μονο κωδικους περασα και δουλευει φυσικα δεν εβαλα το τηλεφωνο πανω το αφησα οπως ηταν γιατι την Δευτερα θα κανουν την αλλαγη.

παιζει και κωδικους να μην εβαζες παλι να παιζει.

27 minutes ago, gvala said:

Καλησπέρα παιδιά .Είμαι νέος στο φορουμ θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να ρυθμίσω ενα zyxel vmg1312-810d με το τελευταίο   firmware από τη zyxel σαν access point ενός modem router της Vodafone. Χρειάζεται να ανοίξω νέο θέμα  ; 

α.αν το αρχικο σου modem router ειναι πχ 192.168.1.254 θα βαλεις το zyxel 192.168.1.1 και θα του κλεισεις τον dhcp. θα τα ενωσεις με καλωδιο ethernet απο την ethernet του ενος ρουτερ σε μια ethernet του αλλου. ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΘΥΡΑ STB σε περιπτωση που υπαρχει.

επισης ο dhcp στο αρχικο Modem router θα πρεπει να μην δινει στο δικτυο την ip που θα εχεις βαλει το zyxel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, poulinos είπε

παιζει και κωδικους να μην εβαζες παλι να παιζει.

α.αν το αρχικο σου modem router ειναι πχ 192.168.1.254 θα βαλεις το zyxel 192.168.1.1 και θα του κλεισεις τον dhcp. θα τα ενωσεις με καλωδιο ethernet απο την ethernet του ενος ρουτερ σε μια ethernet του αλλου. ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΘΥΡΑ STB σε περιπτωση που υπαρχει.

επισης ο dhcp στο αρχικο Modem router θα πρεπει να μην δινει στο δικτυο την ip που θα εχεις βαλει το zyxel.

Ευχαριστώ. Μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο χωρίς σύνδεση ethernet ; Μεσω wifi ας πούμε ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελαχιστα adsl/vdsl modem router μπορουν να παιξουν ως repeater και οχι ως access point.υπερβολικα λιγα.

3 minutes ago, gvala said:

Ευχαριστώ. Μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο χωρίς σύνδεση ethernet ; Μεσω wifi ας πούμε ;  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αυτό εννοώ λέγοντας ότι ο κέρσορας δεν κινείται, ότι δηλαδή δε θα εμφανίσει τίποτα στον κωδικό.

πρώτα απ' όλα βέβαια, βεβαιώσου ότι βάζεις το σωστό κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...