Προς το περιεχόμενο

Zyxel VMG1312-B10D


Alekos7575

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανε καλα; αφου τους ειπα οτι εχω ρουτερ και μου ειπαν οτι μια χαρα κανει το δικο μου τι σκατα μηνυμα μου εστειλαν πως θα μου στειλουν νεο εξοπλισμο;

Θυμαμαι οτι μοιυ ειχαν πει οτι οταν μου ερθει μηνυμα που με καλωσοριζει στο fiber απλα να κανω ενα restart

Μηπως εχουν προβλημα και θα μου το κανουν VOIP οπως και σε εναν γειτονα εδω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, LLLEFTERIS said:

Πανε καλα; αφου τους ειπα οτι εχω ρουτερ και μου ειπαν οτι μια χαρα κανει το δικο μου τι σκατα μηνυμα μου εστειλαν πως θα μου στειλουν νεο εξοπλισμο;

Θυμαμαι οτι μοιυ ειχαν πει οτι οταν μου ερθει μηνυμα που με καλωσοριζει στο fiber απλα να κανω ενα restart

Μηπως εχουν προβλημα και θα μου το κανουν VOIP οπως και σε εναν γειτονα εδω;

μπορει για καποιο λογο να εχει περαστει στο συστημα οτι εχεις αλλο router και οχι το zyxel ή να μπηκε αυτοματα στην παραγγελια.εκτος αν βεβαια σε γυρισουν σε voip που αργα ή γρηγορα για εκει πανε ολα. δεν ειναι θεμα οτι εχουν προβλημα ειναι οτι ολα πανε στο voip.

1 hour ago, prometheas said:

Όλοι οι πάροχοι θα γυρίσουν σε VOIP αργά ή γρήγορα ..

επιτελους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με το VOIP ειναι αν μεινεις απο ιντερνετ δεν εχεις ουτε τηλεφωνο για να τους παρεις για την βλαβη.

Ο πεθερος μου που εχει Cyta VOIP οταν παθαινει βλαβει του φευγει ολη η καρτα απο το κινητο.

Η WInd εχει δωρεαν απο ολα τα κινητα το 8005001212 αλλα πλεον λεει οτι θα αλλαξει και θα ειναι το 13700 που δεν ξερω αν ειναι δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Το κακο με το VOIP ειναι αν μεινεις απο ιντερνετ δεν εχεις ουτε τηλεφωνο για να τους παρεις για την βλαβη.

Ο πεθερος μου που εχει Cyta VOIP οταν παθαινει βλαβει του φευγει ολη η καρτα απο το κινητο.

Η WInd εχει δωρεαν απο ολα τα κινητα το 8005001212 αλλα πλεον λεει οτι θα αλλαξει και θα ειναι το 13700 που δεν ξερω αν ειναι δωρεαν.

ισχυει αυτο αλλα πολλες φορες γινεται και το αναποδο.να μην εχεις τηλεφωνο και να εχεις ιντερνετ.σε καθε περιπτωση για να μην χρεωθεις καλο ειναι ή να στειλεις email ή καποιοι παροχοι εχουν κατι σαν call back.εναλλακτικα facebook επικοινωνια.5 ψηφιο και να μην εχεις εστω αστικη χρεωση ΑΠΟ ΣΤΑΘΕΡΟ μου φαινεται παραξενο.απο κινητο ακομα και να μπορεις να παρεις το 13700 δεν το κοβω οτι θα ειναι μικρη η χρεωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εστειλαν VOIP Router Technicolor TG789vac v2

Σε περιπτωση που δεν μου το κανουν VOIP ποιο ειναι καλυτερο σαν Router αυτο, η αυτο που εχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Μου εστειλαν VOIP Router Technicolor TG789vac v2

Σε περιπτωση που δεν μου το κανουν VOIP ποιο ειναι καλυτερο σαν Router αυτο, η αυτο που εχω;

to technicolor 789vac ειναι dual band οποτε θα παιξεις πολυ καλυτερα στα 5ghz για οσες συσκευες το υποστηριζουν και θα κατεβαζεις και πολυ καλυτερα απο οτι στα 2,4 ghz που ειναι το zyxel. αν και βλεπω να γινεται voip.αν τωρα δεν χρησιμοποιεις το wifi και δεν σε κανουν voip βλεπεις και εσυ ποιο παιζει καλυτερα και κρινεις.ποιο ειναι πιο σταθερο πιο ειναι πιο ευκολο για σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μονο που ειναι ασυρματα πανω στο ρουτερ ειναι το mi max 3 που εχει 5ghz σαν κινητο και καμια φορα ενας παππους laptop

Ολα τα αλλα ειναι με LAN και εχω βαλει αυτο με τις 8 πορτες δεν θυμαμαι πως το λενε για να εχω 1000αρι LAN επειδη στελνω αρχεια απο τον υπολογιστη που ειναι στην κρεβατοκαμαρα στο media player που ειναι στο σαλονι.

 

Δηλαδη θα προτιμουσα να μου εστελναν ενα ρουτερ με 1000αρι LAN

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Το μονο που ειναι ασυρματα πανω στο ρουτερ ειναι το mi max 3 που εχει 5ghz σαν κινητο και καμια φορα ενας παππους laptop

Ολα τα αλλα ειναι με LAN και εχω βαλει αυτο με τις 8 πορτες δεν θυμαμαι πως το λενε για να εχω 1000αρι LAN επειδη στελνω αρχεια απο τον υπολογιστη που ειναι στην κρεβατοκαμαρα στο media player που ειναι στο σαλονι.

Δηλαδη θα προτιμουσα να μου εστελναν ενα ρουτερ με 1000αρι LAN

ειναι και gigabit. εδω καιτο pdf. αν και αφου εχεις παρει Switch δεν σε νοιαζει εκτος αν κανεις αντιγραφες και σε wireless κομματι.

technicolor_tg789vacv2.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα τωρα μπορω να το καταργησω το Switch γιατι μου φτανουν οι 4 πορτες που εχει.

Καποια στιγμη θα μπει υπολογιστης στο παιδικο δωματιο και εκει δεν μπορω με τιποτα να βαλω καλωδιο οποτε θα παμε ασυρματα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Ναι αλλα τωρα μπορω να το καταργησω το Switch γιατι μου φτανουν οι 4 πορτες που εχει.

Καποια στιγμη θα μπει υπολογιστης στο παιδικο δωματιο και εκει δεν μπορω με τιποτα να βαλω καλωδιο οποτε θα παμε ασυρματα εκει.

αν σου φτανουν τοτε εισαι μια χαρα.θα κανεις την δουλεια σου με το technicolor και θα εχεις καιτα 5ghz.μετα υπαρχουν και αλλες λυσεις πχ αν δεν σε κανουν voip και θες τα 5ghz το technicolor να παιξει σαν access point αλλα δεν βρισκω λογο συν οτι μπορει να σου παρουν πισω το zyxel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Zyxel πανω εχω ακομα ενα το ιδιο δικο τους γιατι δεν κλειδωνε DSL και το εφτιαξα.

Εχω δανεισει δυο σε φιλους δικα τους την ZTE 108 και 168 και εχω και ενα 160N εδω ολα αυτα δικα τους.

 

Η πλακα ειναι οταν τους λεω τι ειμαι χρεωμενος μου λενε 2 ρουτερ. :lol:

Α μου εστειλαν και αυτο τωρα.

Με πηραν μολις τωρα με κανουν VOIP τελικα.

Τους ειπα πως δεν χρησιμοποιω τα καλωδια του σπιτιου αλλα ειχα βαλει τον ΟΤΕ και μου εβαλε εξωτερικο καλωδιο και στην ουσια υπαρχει ενα και μοναδικο κουτακι στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, LLLEFTERIS said:

Εχω το Zyxel πανω εχω ακομα ενα το ιδιο δικο τους γιατι δεν κλειδωνε DSL και το εφτιαξα.

Εχω δανεισει δυο σε φιλους δικα τους την ZTE 108 και 168 και εχω και ενα 160N εδω ολα αυτα δικα τους.

Η πλακα ειναι οταν τους λεω τι ειμαι χρεωμενος μου λενε 2 ρουτερ. :lol:

Α μου εστειλαν και αυτο τωρα.

καποια παλια ρουτερ δεν εχει νοημα να στα ζητησουν καν.πχ να ζητησουν τωρα το zte 108 για ποιο λογο?οταν σταματανε να δινουν ενα router δεν εχει νοημα να το ζητησουν πισω.ειναι εξοδα χωρις λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω τα κραταω ακομα και αυτα που εχω δανεισει τους εχω πει ακομα και να καει το θελω οποτε αφου στα περισσοτερα εγινε αλλαγη λογω βλαβης δεν με αποσχολει αν τους τα δωσω μπρικαρισμενα καμενα.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Εγω τα κραταω ακομα και αυτα που εχω δανεισει τους εχω πει ακομα και να καει το θελω οποτε αφου στα περισσοτερα εγινε αλλαγη λογω βλαβης δεν με αποσχολει αν τους τα δωσω μπρικαρισμενα καμενα.

συνηθως τους νοιαζει να τα παρουν πισω.λειτουργει δεν λειτουργει θα το δουν οταν κανουν ελεγχο και πριν παει σε αλλο πελατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...