Προς το περιεχόμενο

Οριστική απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, κατά τη διάρκεια πτήσεων από και προς τις Η.Π.Α


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι καπνίζουν και καλά κάνουν ας κοιτάξουν τι γράφει το πακέτο τους.Το τσιγάρο μπορεί να  προκαλέσει καρκίνο κλπ κλπ.Ναι το ηλεκτρονικό ακόμη δεν έχει αρκετές έρευνες αλλα όσες σοβαρές έχει λένε πως είναι πολύ λιγότερο βλαβερό από το κ.τ.Πρώην καπνιστής και εγώ και πλέον ατμιστής και νιώθω πολύ καλύτερα απ`ότι με το κ.τ.Οι καπνοβιομηχανίες χάνουν πελάτες δηλαδή χρήμα οπότε κάνουν ότι μπορούν να σταματήσουν την χασούρα.Ψάξτε λίγο τι συστατικά έχει το ένα και τι το άλλο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με ενοχλει πραγματικα , που η καθε 'μαρια' , βγαινει σε ενα topic , καφενιο , συζητηση και εχει ολοκληρομενη αποψη για το ηλεκτρονικο. χωρις να ξερει καν τι ειναι και πως λειτουργει.

το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερει τι παιζει με το κανονικο και δεν εχει βαλει τον εαυτο του σε διαδικασια σύγκρισης των 2.

 

πεταει ο ενας καρκινο, πεταει ο αλλος θα πεθανεται ολοι.

κακια και μισος. λες και ειστε 5 χρονα.

(σχολιαζω εδω γιατι το θεμα με αφορα , και με πειραζει που το χαντακωνετε)

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πειράζει η βανίλια? τότε να αρχίσουμε πάλι το τσιγάρο όλοι και να δούμε μετά τι θα σε πειράζει περισσότερο....

α, και τα Iphone μόδα είναι, ας τα απαγορέψουμε....

Τι ακριβώς σε ενοχλεί στον ατμό? η γλυκερίνη? το νερό ή τα αρώματα (που έτσι και αλλιώς είναι παντού)...

αυτές τις υπερβολές να μην διάβαζα και τι στον κόσμο.

Το ότι ας πούμε στην Μεγάλη Βρετανία γίνεται αγώνας να κόψουν το τσιγάρο οι καπνιστές και να αρχίσουν το ηλεκτρονικό (αφού δεν μπορούν να το κόψουν τελείως), δεν μας λέει τίποτα έτσι?

 

σταματατο το τσιγαρο με κανονικο τροπο οχι με γατισιες μεθοδους... ειμαστε αδυναμοι σαν ανθρωποι αλλα δεν ειναι λογο να κριβομαστε καθε φορα πισω απο το συμφερων μας.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες που πέταξα πάντως στο αεροπλάνο στη σχετική ανακοίνωση αναφέρανε ότι απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Ήταν αλλιώς στην Αμερική; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταματατο το τσιγαρο με κανονικο τροπο οχι με γατισιες μεθοδους... ειμαστε αδυναμοι σαν ανθρωποι αλλα δεν ειναι λογο να κριβομαστε καθε φορα πισω απο το συμφερων μας.

κανονικος τροπος = μαχαιρι? το δεχομαι.

 

αλλα κανονικος τροπος = nicorete και αλλα τετοιες θεραπιες , δεν ξερω.

οτι βοηθαει τον καθε ανθρωπο καλυτερα ειναι ο καλυτερος τροπος. αρκει να το κοψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν σινεμα και ο μπροστινος να ατμιζει

1,5 ωρα απο τις 2 του εργου..

 

και δεν εβλεπα και μυρισε πια ρε φιλε!!

 

Έπρεπε να του πατήσεις παστέλι

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταματατο το τσιγαρο με κανονικο τροπο οχι με γατισιες μεθοδους... ειμαστε αδυναμοι σαν ανθρωποι αλλα δεν ειναι λογο να κριβομαστε καθε φορα πισω απο το συμφερων μας.

 

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΔΕΝ είναι μέθοδος διακοπής καπνίσματος κανονικού τσιγάρου.

 

Είναι εναλλακτικός τρόπος πρόσληψης νικοτίνης εφόσον το υγρό αναπλήρωσης περιέχει νικοτίνη.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikoskon  δυστυχώς αυτό έχει περάσει αλλα πάντα μα πάντα πρέπει να χωριζόμαστε σε 2 στρατόπεδα.Το να ακούσουμε τον άλλον μπααααααααααααααααα.Αν και οι ατμιστές επειδή είμασταν και στο άλλο στρατόπεδο ακούμε και τα 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταματατο το τσιγαρο με κανονικο τροπο οχι με γατισιες μεθοδους... [...]

Α, γειά σου.! Έτσι ακριβώς...

Ήμουν 12 χρόνια καπνιστής και είμαι 8 χρόνια μη-

Μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να ελαττώσω το τσιγάρο κατάλαβα ότι ο μόνος τρόπος είναι να το κόψω τελείως και μαχαίρι. Όπερ και εγένετο.

Εξ άλλου αυτές τις χαζομάρες ποτέ δεν τις κατάλαβα. Αν θέλεις να καπνίσεις, να καπνίσεις. Αν θέλεις και δεν μπορείς να καπνίσεις πάρε νικορέτ και ρούφα κανένα σωληνάκι από στυλό μπικ (χωρίς το μελάνι μέσα :)). Αν θέλεις βανίλιες και φραγκοστάφυλα μάσα μια τσίχλα. Αν θέλεις να το κόψεις... κόψτο μαχαίρι. Όλες οι άλλες εναλλακτικές είναι για "γατάκια".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 25 χρόνια καπντιστής και 3 μήνες ατμιστής.Και γιατι καλέ μου φίλε να σκοτώσω άνθρωπο  από τα νεύρα μου και να μην παίρνω την νικοτίνη μου και τα φραγκοστάφυλα μου???Το ηλεκτρονικό δεν είναι μέθοδος διακοπής καπνίσματος.Εσύ μπορεί να είχες την δύναμη και θέληση να τυο σταματήσεις μαχαίρι.Αλλα δεν είναι όλοι οι άνθρωπο το ίδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμεις που δεν θελουμε να το κοψουμε αλλα δεν θελουμε να κανουμε τσιγαρο; Που ειναι το προβλημα;

 

Εγω για να νιωσω καλυτερα το ξεκινησα, οχι για να το κοψω. Αλλα πλεον μου ειναι πολυ πιο ευκολο να το κοψω γιατι καθομαι ανετα και ωρες χωρις τζουρα απο το ηλεκτρονικο (οταν ειμαι σπιτι, που εχω την επιλογη να κανω οποτε θελω). Απλα δεν θελω να το κοψω και μου αρεσει μια εναλλακτικη που με εκανε και νιωθω καλυτερα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...