Προς το περιεχόμενο

Raspberry Pi Insomnia Community


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια βοήθεια όσο γίνεται.

Έχει στήσει κανείς σας kodi + jellyfin server (με docker το έχω) και να το λειτουργεί κανονικά και να παίζει το CEC με την τηλεόραση;

Πάνω που το έστησα άρχισε να μην λειτουργεί το CEC, συγκεκριμένα μου φαίνεται ότι αρχίζει τα κόλπα όταν βάζω το jellyfin add-on.

Ο webserver στο kodi επίσης βγάζει notification ότι απέτυχε να ξεκινήσει (το θέλω έλεγχο μέσω Kore app).

Επίσης παρατηρώ ότι σταματά να λειτουργεί και το ποντίκι παρότι φαίνεται στο lsusb.

Στις αρχές το ποντίκι κόλλαγε όταν είχα επάνω τον εξωτερικό δίσκο. Απ'ότι φαίνεται δημιουργεί παρεμβολές στον αντάπτορα.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανείς θέματα με samba share από pi5 (ίσως και pi4 με bookworm raspbian);

Κάνω mount (μέσω fstab) έναν εξωτερικό δίσκο στο τελευταίο raspbian και ενώ δεν έχω θέματα σε αντιγραφή / επικόλληση / μετονομασία αρχείων μέσω android file manager όταν κάνω κάτι διαγραφή μου βγάζει μήνυμα αποτυχίας.

Το θέμα είναι ότι το αρχείο τελικά το σβήνει.

Όταν βγάλει το μήνυμα αποτυχίας τότε εάν αλλάζω φάκελο μου βγάζει error για Broken Pipe.

Στο rpi3 που τρέχει OSMC με τον σκληρό επάνω δεν μου βγάζει κανένα πρόβλημα.

Πήρα και το αρχείο του samba από το OSMC αλλά δεν άλλαξε κάτι με το μήνυμα αποτυχίας στο rpi5.

Εχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές εφαρμογές στο android και μου βγάζουν μήνυμα αποτυχίας, root explorer και mixplorer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...