Προς το περιεχόμενο

Βαφή αυτοκινήτου, κόστη και τι να προσέξω


fylatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν ειναι δυνατον...Ελεγα οτι κανουμε πλακα....Πολυ ευκολα μπορει καποιος να καταλαβει αν η ζημια ειναι απο χαλαζι ή αλλα χτυπηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινεται καθολου ευκολα σε πληροφορω!

εγω ξερω παιδιά οτι εχω έχουν πάει 4 φίλοι μου στον ίδιο Φαναρτζη...και το έχουν βάψει τσάμπα με αυτόν τον τροπο...τωρα αν ειναι εύκολη η δύσκολη η πρακτική διαδικασία το αποτέλεσμα ειναι ενα ..Τους βγήκε τσάμπα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέμε να βάψουμε το παλιό μας, εξωτερικά ταλαιπωρημένο Opel Vectra A (1991) αλλά οι τιμές, συνήθως 1200-1500€, για τη δουλειά που θέλει είναι απολύτως αποθαρρυντικές λόγω ηλικίας του αυτοκινήτου (παίρνεις ένα δεύτερο μεταχειρισμένο).

Ρωτώντας σε βαφεία εντός πόλης μου λένε ότι θα μπορούσε να γίνει και φτηνοδουλειά - με κατώτερα χρώματα, ξένους εργάτες κτλ - με περίπου τα μισά, αλλά στο 8-10μηνο θα αρχίσει να ξαναφαίνεται το πρόβλημα, δλδ δεν αξίζει.

Από τη μια όπως είναι τώρα το αμάξι σε κάνει να ντρέπεσαι σχεδόν (η κρίση γαρ), από την άλλη να δώσεις έστω τα μισά αλλά να είναι κυριολεκτικά για 1 χρόνο διάρκειας το χρώμα, πάλι είναι προβληματικό.

Εχει κανείς σχετική εμπειρία, πληροφορίες κτλ;

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2016 στις 2:43 ΜΜ, Soufesis είπε

Να κάνεις παζάρι επειδή δεν σου αρέσει η ποιότητα της δουλειάς αν όντως δεν σου αρέσει  ή να απαιτήσεις να το βάφει μέχρι να βγει αυτό που πρέπει να το δεχτώ και εγώ μαζί σου. 

Να κάνεις παζάρι επειδή τα υλικά του είναι 150€ και έχετε συμφωνήσει στα 750€ συγγνώμη αλλά είσαι τζαμπατζής. Πήγαινε στα μπουζούκια παράγγειλε ένα μπουκάλι ουίσκι πιές το και πες σας στοιχίζει 7€ γιατί να σας δώσω 150 δώσε 7€ και φύγε. Πήγες εις γνώση σου με αυτή την τιμή και αν το κέρδος του είναι 600 ή 100€ είναι δικό του πρόβλημα και όχι δικό σου 

Επειδη ειδα τωρα την απαντηση σου.. Απλα ενας τιμιος φανοποιος που αγαπαει την δουλεια του μπορει να τα πετυχει αυτα ακομα και σε αυτη την τιμη(750ε)!!!

Το θεμα ειναι ομως τι θα πεις γι αυτους που παιρνουν 1000-1200ε και υπαρχουν ατελειες και λεπτομερειες..?????????

Για τα δικα σου κριτηρια καλυτερα τζαμπατζης παρα κοροιδο και να περνανε καλα αλλοι με τα λεφτα μου!!!

Και το αλλο.. δεν ειπα εγω να απαιτησει καποιος με 750ε την τελεια δουλεια.. Αλλα υπαρχει εξω στην αγορα μαστορας που δουλευει σε αυτες τις τιμες με αυτη την ποιοτητα!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ να αλλάξω χρώμα σε ένα αμάξι μαζί με κάτι φαναρτζοδουλειες αν γνωρίζετε κάποιον καλό στην Αθήνα στείλτε μου ένα PM

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aleilo03 είπε

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ να αλλάξω χρώμα σε ένα αμάξι μαζί με κάτι φαναρτζοδουλειες αν γνωρίζετε κάποιον καλό στην Αθήνα στείλτε μου ένα PM

Ευχαριστώ 

Εχεις pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Ενδιαφέρομαι και εγώ για ολική βαφή αυτοκινήτου ένα mazda 6 ξέρει κάποιος κάποιο καλό φανοποιειο στην δυτική Θεσσαλονίκη; αν ναι να μου στείλει pm. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα

Ενδιαφέρομαι για ολική βαφή Kia Picanto 2005 στο εργοστασιακό του χρώμα (μη μεταλλικό) για Αθήνα, αν κάποιος γνωρίζει ας μου στείλει pm. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, becoming_I είπε

Καλημέρα

Ενδιαφέρομαι για ολική βαφή Kia Picanto 2005 στο εργοστασιακό του χρώμα (μη μεταλλικό) για Αθήνα, αν κάποιος γνωρίζει ας μου στείλει pm. Ευχαριστώ.

Εχεις pm

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γειτονική χώρα , σχεδόν μια ώρα από τα σύνορα,  βάψαμε πολλοί γνωστοί μου. 300 ευρώ...(για να προλάβω..εδώ και χρόνια χωρίς πρόβλημα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...