Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με συγκάτοικο - αρούρια στον καταψύκτη


LongTom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα τι παρανοιες ειναι αυτες?τοχει καψει τελειως η τυπισσα νομιζω.Αντι να βρει κανα αλλο "φιδι" να παιξει  :-D  πηγε κ πηρε ερπετο να το ταιζει ψοφια αρουρια απτη καταψυξη που θα βαζει κ τα φαγητα.

 

Μονο στην ιδεα θα ειχα κανει 100 εμετους..πανω της

 

Εννοειται Α) το δηλωνεις ντε φακτο κομμενα τα φιδια κ τα αρουρια αν δε της αρεσει πουλους.

Β)Αν δε βλεπεις να γινεται συννενοηση ουτε με τον ιδιοκτητη δε πληρωνεις τα νοικια κ πατσιζεις την εγγυηση.

 

Σοβαρα τωρα.Ενα σκυλο τον παιρνεις για να σου κανει χαρουλες.Μια γατα αντε πες για καποιο λογο (ειναι τρομερα εγωιστικα ζωα),ενα πουλι στο κλουβι (ειμαι κατα) πες κελαιδαει.Ενα χρυσοψαρο το βλεπεις να κολυμπαει.Ολα κατι προσφερουν.Το φιδι ρε σατανα τι να το κανεις??Πολυ μοδα κ κουλτουρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν την παλευεις με την συγκατοικηση γιατι δεν έβαζες κανα φράγκο παραπάνω να μένεις μόνος να έχεις την ησυχία σου; θυμάμαι ότι σου την έσπαγαν και προηγούμενοι συγκατοικοι και τους ελεγες πρεζόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καθόλου δεν την ενόχλησες... απορώ πού και πώς το κατάλαβες αυτό; Προφανώς είναι και αυτό δικό σου συμπέρασμα.


Τέλος, έβγαλες συμπέρασμα το οποίο είναι το:
 

προφανώς επειδή είχες το δεδομένο ότι το (συγκεκριμένο) φίδι είναι κατοικίδιο.

Δηλαδή, διάβασες ότι ένα φίδι είναι κατοικίδιο και συμπέρανες ότι κυκλοφορεί ελεύθερο.


Αλλά είναι εντελώς offtopic...

Απορία εξέφρασα. Η απορία δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση συμπέρασμα.

 

Καλά ξεμπερδέματα να ευχηθώ στον ts :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Εφ' όσον όπως λέει ο ts δεν τα μαζεύει με την απόχη απ' τις χωματερές, όλα κομπλέ.

Όταν βάζουμε νεκρά κοτόπουλα, κομμένα πόδια, συκώτια και κρανία όλα μια χαρά, τώρα κατεβάσαμε όλοι ωοθήκες;

 

Χαλαρώστε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τι παρανοιες ειναι αυτες?τοχει καψει τελειως η τυπισσα νομιζω.Αντι να βρει κανα αλλο "φιδι" να παιξει  :-D  πηγε κ πηρε ερπετο να το ταιζει ψοφια αρουρια απτη καταψυξη που θα βαζει κ τα φαγητα.

 

Μονο στην ιδεα θα ειχα κανει 100 εμετους..πανω της

 

Εννοειται Α) το δηλωνεις ντε φακτο κομμενα τα φιδια κ τα αρουρια αν δε της αρεσει πουλους.

Β)Αν δε βλεπεις να γινεται συννενοηση ουτε με τον ιδιοκτητη δε πληρωνεις τα νοικια κ πατσιζεις την εγγυηση.

 

Σοβαρα τωρα.Ενα σκυλο τον παιρνεις για να σου κανει χαρουλες.Μια γατα αντε πες για καποιο λογο (ειναι τρομερα εγωιστικα ζωα),ενα πουλι στο κλουβι (ειμαι κατα) πες κελαιδαει.Ενα χρυσοψαρο το βλεπεις να κολυμπαει.Ολα κατι προσφερουν.Το φιδι ρε σατανα τι να το κανεις??Πολυ μοδα κ κουλτουρα..

φιλε μου καθενας οπως τη βρισκει

 

αλλοι γουσταρουν σκυλια, αλλοι γατια, αλλοι ψαρια και αλλοι ερπετα. δε μπορεις να κατηγορησεις κανεναν για το τι βρισκει στο κατοικιδιο του

 

επισης, με τη λογικη σου, αν η τυπισσα εφερνε γατα και ο op δε γουσταρε γατες γιατι δε θελει να του γρατζουνανε τα πραγματα, γιατι δε γουσταρει τη τριχα, γιατι δε θελει τη μποχα απο την αμμο, τα νιαουρισματα κλπ κλπ παλι θα της ελεγε να παρει τον πουλο?

 

συζητηση θελει και να καταλαβει και ο μεν και η δε τα ορια και τις υποχρεωσεις τους συγκατοικηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως στη θέση του ts τα δικά μου πράγματα θα τα τύλιγα σε 852 πλαστικές σακούλες μέσα στον καταψύκτη...μην σου πω αν τελείωναν δεν θα τον ξαναχρησιμοποιούσα αφού όπως λεει κ ο ίδιος θα φύγει σύντομα απ το σπίτι...
μόνο και μόνο στην ιδέα...μην σου πω θα έκοβα και το φαί στο συγκεκριμένο σπίτι!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε μια μαγκουστα εσυ για σπασιμο. και βαζε νεκρα κατεψυγμενα φιδια στον καταψυχτη.

Priceless

 

Αυτό 

 

Θα πρέπει να μάθει ότι είναι καταψύκτης για το φαγητό των ενοίκων και όχι των pet. Με την ίδια λογική και εσύ μπορείς να βάλεις ένα παπούτσι στην κατάψυξη και να πεις ότι έχεις ένα κουτάβι που του αρέσει να σου μασουλάει τα παπούτσια και τώρα που είναι καλοκαίρι το θέλεις να είναι δροσερό

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεστης να παρει δικό της ψυγειάκι-καταψύκτη. και ας βαζει μεσα και αρουραίους απ τους βοθρους. αυτή έφερε την ανακόντα εσύ γιατι νασαι αναγκασμένος ναχεις στα φαγητά σου δίπλα τα ποντίκια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν την παλευεις με την συγκατοικηση γιατι δεν έβαζες κανα φράγκο παραπάνω να μένεις μόνος να έχεις την ησυχία σου; θυμάμαι ότι σου την έσπαγαν και προηγούμενοι συγκατοικοι και τους ελεγες πρεζόνια...

Α)Από το εν λόγω θέμα,εσύ φαντάζομαι βρήκες την αιτία στους συγκατοίκους του τωρινού σπιτιού,που εδώ και χρόνια δεν ανέφερα τίποτα αρνητικό, μέχρι φυσικά σήμερα που ήρθε καινούργιο άτομο...

Β)Ήταν πρεζόνια, εάν θέλεις να τους πω εξαρτημένους δεν αλλάζει το τι ήταν. 

 

Φράγκο έβαζα και βάζω για το ιδιόκτητο σπίτι(που με το καλό θα έρθει μετά το καλοκαίρι),αλλά ακόμη και να μην έβαζα πάλι είχα,έχω και θα έχω το δικαίωμα να απαιτώ να συμπεριφέρονται σαν άνθρωποι και όχι σαν ζώα στους κοινόχρηστους χώρους.

Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Εφ' όσον όπως λέει ο ts δεν τα μαζεύει με την απόχη απ' τις χωματερές, όλα κομπλέ.

Όταν βάζουμε νεκρά κοτόπουλα, κομμένα πόδια, συκώτια και κρανία όλα μια χαρά, τώρα κατεβάσαμε όλοι ωοθήκες;

 

Χαλαρώστε.

Το αυτό αγορίνες.

Το θέμα έλαβε τέλος,εφόσον τα αγοράζει από κάπου που ξέρω ότι πέφτει έλεγχος(ως σοβαρή χώρα),τότε δεν υπάρχει λόγος για τίποτε άλλο.

 

 

 

Επαναλαμβάνω για να το κατανοήσουν όλοι.

 

Δεν ήταν το θέμα το ζώο(φίδι-σαύρα-γκοτζίλας ή ότι διάολο θέλει,γενικά στα @@ μου εφόσον είναι στο δωμάτιο της),αλλά το εάν τα ποντίκια ήταν εστία μόλυνσης στο κοινό καταψύκτη και εάν ναι το πως μπορούσα να κινηθώ. 

Με δεδομένο ότι δεν είναι, το θέμα θα έληξε(τουλάχιστον σε αυτή την φάση) μέχρι να φύγω από εκεί σε λίγους μήνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καθενας οπως τη βρισκει

 

αλλοι γουσταρουν σκυλια, αλλοι γατια, αλλοι ψαρια και αλλοι ερπετα. δε μπορεις να κατηγορησεις κανεναν για το τι βρισκει στο κατοικιδιο του

 

επισης, με τη λογικη σου, αν η τυπισσα εφερνε γατα και ο op δε γουσταρε γατες γιατι δε θελει να του γρατζουνανε τα πραγματα, γιατι δε γουσταρει τη τριχα, γιατι δε θελει τη μποχα απο την αμμο, τα νιαουρισματα κλπ κλπ παλι θα της ελεγε να παρει τον πουλο?

 

συζητηση θελει και να καταλαβει και ο μεν και η δε τα ορια και τις υποχρεωσεις τους συγκατοικηση.

 

Η συγκατοικηση προυποθετει παραχωρησεις μεχρι ενος οριου κ βασικα ετσι στα τυφλα δε γινεται.Πρεπει λιγο να ταιριαζουν οι νοοτροπιες.Τωρα η αλλη ας πουμε θεωρει λογικο κ νορμαλ ολο αυτο το στορι,τρεχα γυρευε νοοτροπια δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παpει καταψυκτη δικο της μονο για εκεινην και τελειωνει η υποθεση...

 

Να πάρει δικό της καταψύκτη για μερικά ποντίκια ?

 

 

Ο καταψύκτης από όσο καταλαβαίνω είναι ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΑ ... αν επιτρέπεται να φας εσύ (όχι το φίδι) τα ποντίκια τότε ΟΚ.

 

 

Το ότι είναι "ειδικά ποντίκια" ούτε αυτό μου λέει κάτι.

 

 

Αν πηγαίνατε σε ένα super-market και είχε αφήσει στον καταψύκτη ο υπάλληλος τα ποντίκια που θα τάιζε το απόγευμα στο σπίτι του το φίδι του θα ήταν ΟΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Εφ' όσον όπως λέει ο ts δεν τα μαζεύει με την απόχη απ' τις χωματερές, όλα κομπλέ.

Όταν βάζουμε νεκρά κοτόπουλα, κομμένα πόδια, συκώτια και κρανία όλα μια χαρά, τώρα κατεβάσαμε όλοι ωοθήκες;

 

Χαλαρώστε.

 

 

Προφανώς γιατί αυτά είναι τροφή ανθρώπων.

 

αν έχω σκυλο που του αρέσει να τρώει γάτες μπορώ να πάω σε ένα pet-shop να αγοράζω γάτες και να τις βάζω στο κοινόχρηστο ψηγείο?

 

 

 

ΥΓ: και ναι δε θα έβρισκα λογικό να έβαζε κάποιος σε κοινόχρηστο καταψύκτη μη τυποποιημένα τρόφιμα (πχ κάποιο κυνήγι ή ψάρι που έπιασε ο ίδιος). Αν τα ποντίκια έχουν κάποια "σφραγίδα" που θα μου επέτρεπαν να τα φάω εγώ τότε ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...