Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Επειδη εχω τη συγκεκριμενη καρτα και μαλιστα παραγγελια απο evga οφειλω να σου πω οτι μπερδεψες το ευρωπαικο site με το αμερικανικο. 

 

http://eu.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+10+Series+Family&chipset=GTX+1060+3GB

 

Η εντελως φτηνη στα 220 εχει κακη ψυκτρα οποτε η καλυτερη φθηνη επιλογη απευθειας απο evga ειναι η εκδοση sc με τα 230. Βαλε και 15€ μεταφορικα και κρατησεις του paypal και στα 245 ερχεται τελικη τιμη στο σπιτι σου. Οποτε καμια σχεση με τα 200 δολαρια της αμερικης...

 

Επισης η evga για αρκετο διαστημα δεν αθ λειτουργησει το ευρωπαικο της καταστημα γι αυτο βλεπεις οτι δεν υπαρχει στοκ παρα σε ελαχιστα μοντελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που βρισκεις 1060 στα 200 ευρω ;  καμια απο τις δυο δεν αξιζει παντως καινουργια . πηγαινε ειτε σε 470 4gb ειτε σε 1060 3gb στα 230 ευρω

ουτε 380X ουτε 960 4gb θα βρει στα 200 ευρω. Στα 220+ ναι. Η zotac 1060 itx εχει aftermarket cooler σαν της evga και ξεκιναει στα 220 στο σκρουτζ

 

Η εντελως φτηνη στα 220 εχει κακη ψυκτρα οποτε η καλυτερη φθηνη επιλογη απευθειας απο evga

δεν ισχυει αυτο. Παρομοιες ψυκτρες εχουν σε reference pcb. compact και οι 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω μια ερωτηση

διαβασα οτι οταν κανουμε overclocking gpu, πρεπει να εχουμε ανεβασει power limit  μεχρι τερμα  (power limit  & temperature liimit ).

Aλλα δεν καταλαβα 1 πραγμα, στο τελος  το αφήνω power limit  τερμα η οχι???? :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μία αναβάθμιση ή ανάλυση που παιζω είναι 1920χ1080.τ τροφοδοτικό δυστυχώς δεν θυμάμαι και δεν μπορώ να δω τώρα αλλά πρέπει να είναι 550w.300 ευρώ θέλω να δώσω για όλα και σκέφτομαι μία κάρτα γραφικών και έναν ssd.τι λέτε?

 

 

ΜΟΒΟ: ASUS P8H61-M LX

CPU : INTEL CORE I5 2320

RAM : kvr1333d3n9/4g x2

GPU: Geforce 550 ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχεις bottleneck με οτιδηποτε πιο πανω απο 470 λογω επεξεργαστη . καλο θα ηταν να δεις τι τροφοδοτικο ειναι γιατι αν ειναι παλιο και μαρκα με εκαψες καλυτερα να αλλαχτει και παιρνεις αλλη στιγμη ssd. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί rx 460 και όχι r9 380 αφού η τελευταία είναι πολύ πιο δυνατή;

ΔΙΟΤΙ  αν διαλεγες καινουργια σε αυτα τα λεφτα ειναι η αυτη που αξιζει. Παντως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πουλησεις την δικια σου και να παρεις την1060 3gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχεις bottleneck με οτιδηποτε πιο πανω απο 470 λογω επεξεργαστη . καλο θα ηταν να δεις τι τροφοδοτικο ειναι γιατι αν ειναι παλιο και μαρκα με εκαψες καλυτερα να αλλαχτει και παιρνεις αλλη στιγμη ssd.

 

Δεν είμαι πολύ απαιτητικός με τα παιχνιδια.κανενα φιφα να παίζω και κανέναν καινούργιο τίτλο με μέτρια γραφικά είμαι ευχαριστημένος.θα δω και τροφοδοτικό και θα γράψω αύριο..μία κάρτα για μέτρια χρήση πόσο στοιχίζει περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι εσυ ποσα μπορεις να διαθεσεις. Για πολυ μετρια χρηση η 460 στα 120€ ειναι πολυ καλη επιλογη κατα τη γνωμη μου. Θα παιζεις 1080p σε medium settings με καλο framerate , και σε πιο ελαφρυα παιχνιδια θα σηκωνει και high settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι εσυ ποσα μπορεις να διαθεσεις. Για πολυ μετρια χρηση η 460 στα 120€ ειναι πολυ καλη επιλογη κατα τη γνωμη μου. Θα παιζεις 1080p σε medium settings με καλο framerate , και σε πιο ελαφρυα παιχνιδια θα σηκωνει και high settings.

Σκέφτομαι να ξοδεψω 300 ευρώ για να γίνει όσο καλύτερο γίνεται..για μένα κάρτα +ssd.(εκτός αν έχω σάπιο τροφοδοτικό και θέλει αλλαγή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 300€ πας σε 1060 6gb χωρις δευτερη σκεψη. 120watt το πολυ τραβαει η 1060 οποτε και 400αρι να ειναι θα παιζει. Εμενα πανω απο 180 ολο το συστημα της υπογραφης μου δεν εχει τραβηξει ποτε. Αν βεβαια εχεις μαπα τροφοδοτικο καλυτερα δωσε ενα 50€ και παρε ενα επωνυμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...