Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές που προτάθηκαν είναι.

Άν δίνεις βάρος στην εμφάνιση και κηνυγάς και το ένα fps ανέβα.

Πρόσεξε να δείς τι γίνεται όμως. Είτε πάρεις 300 ευρώ είτε 350 όταν περάσουν τα χρονάκια καλή ώρα με την 6870, και οι δύο θα πάνε για φούντο οπότε μην τσιμπάς. Τόνισες οτι θές να την κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς οπότε προτείνω 6gb και 8gb  αντίστοιχα.

Άν το budget είναι αυστηρό ότι σου είπαν.

 

Αφού το φτάσαμε που το φτάσαμε εδώ, να ρωτήσω κάτι για την 1060 6gb? Αυτή η g1 που ακούγεται τι παραπάνω προσφέρει? Αξίζουν τα 30€ παραπάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού το φτάσαμε που το φτάσαμε εδώ, να ρωτήσω κάτι για την 1060 6gb? Αυτή η g1 που ακούγεται τι παραπάνω προσφέρει? Αξίζουν τα 30€ παραπάνω? 

 

Η προσωπική μου άποψη είναι γραμμένη εμμέσως στο προηγούμενο μου post. Για άλλους αξίζει. Περίμενε να πάρεις και καμμια άλλη γνώμη ενώ παράλληλα ψάξε για reviews σύγκρισης των υλοποιήσεων που στάμπαρες με άλλων εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου άποψη είναι γραμμένη εμμέσως στο προηγούμενο μου post. Για άλλους αξίζει. Περίμενε να πάρεις και καμμια άλλη γνώμη ενώ παράλληλα ψάξε για reviews σύγκρισης των υλοποιήσεων που στάμπαρες με άλλων εταιριών.

 

Διάβασα λίγο τις προηγούμενες σελίδες τώρα, και πέτυχα ένα ποστ που έλεγε ότι η g1 προσφέρει καλύτερο σύστημα ψύξης. 

 

Εγώ στην τωρινή μου GPU, έχω βάλει  την Arctic Accelero Twin Turbo II. Είναι συμβατή με την Gigabyte GeForce GTX1060 6GB? Και είναι καλύτερη από την μανάτη ψύκτρα που προσφέρει η 1060?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα λίγο τις προηγούμενες σελίδες τώρα, και πέτυχα ένα ποστ που έλεγε ότι η g1 προσφέρει καλύτερο σύστημα ψύξης. 

 

Εγώ στην τωρινή μου GPU, έχω βάλει  την Arctic Accelero Twin Turbo II. Είναι συμβατή με την Gigabyte GeForce GTX1060 6GB? Και είναι καλύτερη από την μανάτη ψύκτρα που προσφέρει η 1060?

Εδώ λέει οτι είναι https://www.arctic.ac/eu_en/accelero-twin-turbo-ii.html. Περισσότερα δεν ξέρω να σου πώ για τη συγκεκριμένη. Σίγουρα δεν συμφέρει η αγορά ακριβής άν πρόκειται να τη χρησιμοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο Asus strix 1070 OC τι τροφοδοτικο θελουν; Το EVGA 750 τις αντεχει;

 

Άνετα φίλος

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1070_gaming_x_review,8.html

 

και να φανταστείς ότι λένε παραπάνω watt στο guru γιατί κυκλοφορούν και no name psu στην αγορά.Με το evga ούτε που θα ιδρώνει το αυτί του

post-303984-0-74533700-1476042739_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως θα με ενδιέφερε για όποιον γνωρίζει σχετικά με την ψύκτρα που έχω στην τωρινή μου gpu σε σχέση με αυτές την απλής 1060 αλλά και της 1060 g1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα φίλος

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1070_gaming_x_review,8.html

 

και να φανταστείς ότι λένε παραπάνω watt στο guru γιατί κυκλοφορούν και no name psu στην αγορά.Με το evga ούτε που θα ιδρώνει το αυτί του

 

Μωρε μπραβο μονο 186W

 

Η πλακα ειναι οτι ετρεξα firestrike και λεω τι βλακεια καρτα ειναι αυτη το ιδιο σκορ εβγαζα και με την 390 nitro αλλα ξεχασα οτι στην 390 ετρεχα το extreme και σε αυτη ετρεξα το ultra

 

Ενετελως αθορυβη και ειχα χασει την εμπιστοσυνη μου στην Asus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μωρε μπραβο μονο 186W

 

Η πλακα ειναι οτι ετρεξα firestrike και λεω τι βλακεια καρτα ειναι αυτη το ιδιο σκορ εβγαζα και με την 390 nitro αλλα ξεχασα οτι στην 390 ετρεχα το extreme και σε αυτη ετρεξα το ultra

 

Ενετελως αθορυβη και ειχα χασει την εμπιστοσυνη μου στην Asus

 

 

Κορυφαία υλοποίηση η strix oc για μένα στις 1000series (παίζει μπάλα μαζί με amp extreme & gigabyte extreme gaming)!!!Καλορίζικη και πάλι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως θα με ενδιέφερε για όποιον γνωρίζει σχετικά με την ψύκτρα που έχω στην τωρινή μου gpu σε σχέση με αυτές την απλής 1060 αλλά και της 1060 g1.

Οχι δεν αξιζει σε καμια σχεδον υλοποιηση να βαλεις αλλη ψυκτρα εκτως αν μιλαμε για Founders Edition που γενικα εχουν χαλια συστημα ψυξης. Ο λογος γιατι αν βαλεις την δικια σου ψυξη οι περισσοτερες(δεν γνωριζω αν ισχυει για ολες)εταιριες σου βγαζουν την καρτα εκτως εγγυησης,αρα οπως καταλαβαινεις δεν αξιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια ερώτηση. 

 

Τι γνώμη έχετε για την παρακάτω? 

 

http://eu.evga.com/Products/Product.aspx?pn=06G-P4-6368-KR

 

Και σε σύγκριση με την Gigabyte GeForce GTX1060 6GB G1? 

Αν θεωρητικά είχαν ίδια τιμή θα προτιμούσα την ftw, καθοριστικός παράγοντας για να σου πούμε ποια να προτιμήσεις είναι η τιμή. Πάντως στις pascal δεν κάνουν ιδιαίτερη διαφορά οι πιο premium υλοποιήσεις ως προς το raw power τουλάχιστον (γιατί ντάξει μετά παίζουν και θόρυβος, θερμοκρασίες, εμφάνιση κτλ). Και οι δυο θα σε καλύψουν πλήρως πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια ερώτηση. 

 

Τι γνώμη έχετε για την παρακάτω? 

 

http://eu.evga.com/Products/Product.aspx?pn=06G-P4-6368-KR

 

Και σε σύγκριση με την Gigabyte GeForce GTX1060 6GB G1? 

Προφανως δεν αξιζει γιατι με μεταφορικα θα παει κοντα στα 350ευρω.Πολλα τα χρηματα για gtx 1060.Βασικα οσο πιο πολυ απομακρυνεται η τιμη απο τα 300-310ευρω για gtx 1060 τοσο περισσοτερο δεν αξιζει η αγορα την καρτας γραφικων. Σε παραπανω χρηματα καλυτερα να κοιταζε καποιος απο αγγελιες για 980ti να το πω πιο απλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχετε δίκιο. Ξεφεύγει σε τιμή. Απλά ήθελα να ρωτήσω μην τυχόν έχει μεγάλες διαφορές γιατί η evga απ' όσο ξέρω έχει καλές υλοποιήσεις.

 

Κάτι τελευταίο (δεν το υπόσχομαι :-D ). Η gigabyte θέλει σύνδεση με τροφοδοτικό με 8pin. Το δικό μου το υποστηρίζει να φανταστώ? Λέει 6+2 & 4+4.  

 

Fixed 6+2-pin PCI-E : 4

Fixed ATX12V / EPS12V : One 4+4-pin

 

http://xfxforce.com/en-us/products/ts-series-bronze-full-wired/ts-series-750w-psu-80-bronze-p1-750s-nlb9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.Έχω επεξεργαστη phenom II *4 955 black edition και gpu Hd6850.Εχω γύρω στα 100 ευρώ για μια κάρτα γραφικών.Ποιά είναι η καλύτερη που μπορώ να πάρω στα λεφτά αυτά?Για να σηκώνει τα καινούργια παιχνίδια πχ μαφια3.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...