Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως συνδυάζεις cpu των 100 ευρώ με gpu 700+ ευρώ?????Θα την έχει full περιορισμένη ο i3 6100 χωρίς να δείχνει την πραγματική της δύναμη η κάρτα! 

την εβγαλα απο το δικό μου και την πήρα μαζί μου για τα χριστούγεννα σε άλλο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

* Case (Κουτί): Bitfenix Merc
* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Coolermaster RS600W
* Motherboard (Μητρική): MSI 760GM-P23 (FX)
* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): AMD FX 6300
* RAM (Μνήμη συστήματος): Crucial Ballistix Sport 8GB
* GPU (Κάρτα γραφικών):Sapphire Radeon HD7770 1GB GHz Edition
* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): Samsung T23B350/1920x1080
* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):Windows 10 64-bit

Ποιά είναι η φτηνότερη κάρτα που θα έχει αξιόλογη διαφόρα απο αυτή που έχω τώρα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σε αποσχολει το OC τοτε οχι, και οι 2 ειναι αρκετα αθορυβες και θα κανουν την δουλεια τους, αν και η Gtr λιγο πιο πολυ (και καλυτερη σαν υλοποιηση γενικοτερα)

 

Γενικα σε επιδοσεις οταν ειχανε πρωτοβγει 1060/480 η 1060 ηταν μπροστα στις πιο πολλες περιπτωσεις. Πλεον με την συνεχη βελτιωση των οδηγων της AMD η κατασταση εχει αλλαξει αρκετα. Μετα το θεμα ειναι αν θα χρησιμοποιεις cuda Για την δουλεια που θες, και κατα ποσο.

 

Μετά τα όσα διαβάζω καταλήγω στην 480 GTR. Κάτι σημαντικό. Το τροφοδοτικό μου είναι το Corsair TX650 και έχει 2X6 pin connectors και το κάθε ένα 2pins επιπλέον. Για την 480 GTR που χρειάζεται 8pin απλά θα συνδέσω ένα 6pin και δίπλα βάζω το 2pin και είμαι έτοιμος σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα όσα διαβάζω καταλήγω στην 480 GTR. Κάτι σημαντικό. Το τροφοδοτικό μου είναι το Corsair TX650 και έχει 2X6 pin connectors και το κάθε ένα 2pins επιπλέον. Για την 480 GTR που χρειάζεται 8pin απλά θα συνδέσω ένα 6pin και δίπλα βάζω το 2pin και είμαι έτοιμος σωστά;

Σωστα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Αγόρασα την xfx 480 gtr http://www.e-shop.gr/vga-xfx-amd-radeon-rx480-gtr-8gb-gddr5-true-oc-1288mhz-triple-x-edition-pci-e-retail-p-PER.519802 μαζί με έναν SSD corsair Le series 480GB που χρειαζόμουν. Καλά Χριστούγεννα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δε σκέφτομαι για αγορά gpu σύντομα γιατί για την ώρα είναι υπέρ ευχαριστημένος με αυτή που έχω αλλά επειδή όταν έρθει εκείνη η ώρα δε συμβιβαζόμε με τίποτα λιγότερο από μία "monster gpu" και μάλλον θα διαθέσω 700-800 ευρώ θα ήθελα να ρωτήσω, πχ είναι καλύτερο να πάρω μία 1080 για παράδειγμα ή σε διάταξη δυο gpu χαμηλότερων δυνατοτήτων, τι συμφέρει δηλαδή πιο πολύ? Sli-crossfire ή μία "τούμπανο" gpu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια. παντα μια καλυτερη. δεν θα υποστηριζεται παντου το sli, και εκει θα εισαι με μια κατωτερη.

Μια 1080 ή 1080τι/vega οταν βγουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.Μεχρι 150+ ποια καρτα να προτιμησω για 1080p?Να σας τονισω οτι κοιταω κυριως μεταχειρισμενη.Θελω να εχει ενα 30% πανω απο μια 960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.Μεχρι 150+ ποια καρτα να προτιμησω για 1080p?Να σας τονισω οτι κοιταω κυριως μεταχειρισμενη.Θελω να εχει ενα 30% πανω απο μια 960

πολλα θες :P

Δες για καμια 380/280Χ. Ελαχιστα πανω απο 960. Ισως βρεις καμια 290 στα 170-180 αν εισαι τυχερος. Αυτη θα αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουν την 290 για 160 και εχω βρει αρκετες απλα εχω ενδοιοασμους για το αν θα παιχτει καμια 470 στα 170 οπου εκει θα αξιζει παραπανω

Ναι η 470 θα αξιζει παραπανω, αλλα Μονο εξω αν παιξει τετοια προσφορα, και δεν μπορεις να το ξερεις σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω για μεταχειρισμενη 470

Δυσκολο να βρεις, καλη τυχη ομως :P

αν βρεις καμια στα 170 ειναι οκ, στα 190 δεν αξιζει, απο 210 ξεκινανε καλες υλοποιησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...