Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά να έχουμε. Θέλω ν' αγοράσω μια 1060 6 GB. Περίμενα περίπου ένα μήνα μήπως τύχει κάποια κάρτα σε καλή τιμή αλλά τζίφος. Η μόνη που είναι αυτή τη στιγμή κάτω από 300€ και φαίνεται να είναι καλή υλοποίηση είναι η κάρτα Mini της Gigabyte. Overclocking δε θα κάνω. Να τη προτιμήσω ;

Και γιατι οχι RX 480? https://www.skroutz.gr/s/9643209/XFX-Radeon-RX-480-8GB-RX-480P8DBA6.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δώσε άλλα 20 ευρώ και πάρε μια 460 2gb.

Ή ακόμα καλύτερα μια μεταχειρισμενη 280 θα έλεγα, αν δεν έχει πρόβλημα με τα μεταχειρισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή ακόμα καλύτερα μια μεταχειρισμενη 280 θα έλεγα, αν δεν έχει πρόβλημα με τα μεταχειρισμένα.

Aρχίζουν να πεθαίνουν απο ηλικία αυτές, αν και σε απόδοση είναι καλύτερες. ;)

 

Αλλά αν βρει με εγγύηση, αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειάζομαι το cuda για δικούς μου λόγους.

Σε καινούριες δες λοιπόν τις 1050. Χαμηλότερα μην πας. Αν θες μεταχειρησμένα δες GTX660ti/670/680.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...θελω να αγορασω μια καρτουλα και κυριως παιζω World of tanks...θελω την φθηνοτερη επιλογη της αγορας για 60 fps και full graphics.....ευχαριστω για την βοηθεια και καλη χρονια σε ολους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...θελω να αγορασω μια καρτουλα και κυριως παιζω World of tanks...θελω την φθηνοτερη επιλογη της αγορας για 60 fps και full graphics.....ευχαριστω για την βοηθεια και καλη χρονια σε ολους...

Με μια GTX1050 ή RX460 θα κάνεις δουλειά. Με την 780 έχω πάνω απο 100 σε αυτήν την ανάλυση οπότε υπολόγιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

Θα βάλω στο πρόγραμμα σιγά σιγά την προσθήκη μιας καρτούλας στο σύστημα μου.
Αγόρασα PS4 για να παίζω τα βαριά, οπότε από την κάρτα που θα πάρω θέλω καλύτερες επιδόσεις σε LoL και CSGO που παίζει ήδη οκ με τα γραφικά του i5 6500, περιστασιακό WoW που δεν το σηκώνουν και πολύ ικανοποιητικά τα γραφικά του επεξεργαστή, καθώς επίσης και Eurotruck Simulator και Flight Simulator X.

Να σημειώσω ότι το βασικό μου build το έχω σε Raijintek Metis, οπότε κοιτάμε για καρτούλες μέχρι 17cm.

Επειδή θέλω να κάνω όσο πιο οικονομική αγορά γίνεται, κοιτούσα μια 1050. Θα με καλύψει σε αυτά που ζητάω ή είναι καλύτερα να δώσω +50€ για την 1050Ti? Όσο πιο κοντά στο 100αρικο τόσο πιο καλά. Μήπως με καλύψει μία RX460?

Δεν με νοιάζει να είναι futureproof ή οτιδήποτε τέτοιο, απλά να παίζει άνετα τα παιχνιδάκια που ανέφερα, άντε και το X-Plane 11 σε 2 μήνες που κυκλοφορεί.

Υ.Γ Παίζω σε 1080p ανάλυση, οτιδήποτε πάνω από 60fps δεν το βλέπω :P
Τροφοδοτικό έχω το Thermaltake Smart Se 530w. Με την κατανάλωση βέβαια που έχει η 1050 και η 1050Ti, δεν έχει τόσο σημασία απλά το αναφέρω για το τυπικό.
 

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για fsx θες nvidia καρτα, συνεπως πας σε 1050. Για αυτα θα σε καλυψει ανετα.

 

Για όλα τα άλλα η RX 460 έχει σημαντικές διαφορές?

Παίζει ένα 20αρικο διαφορά τώρα με τις υπάρχουσες διαθεσιμότητες γι αυτό αναρωτιέμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο fsx η nvidia καρτα ειναι σχεδον απαραιτητη, για τα υπολοιπα πανω κατω ιδιες ειναι.

Κατάλαβα.

 

Θα έχω το νου μου στις διαθεσιμότητες καθώς οι καλύτερες τιμές στο σκρουτζ είναι όλες κατόπιν παραγγελίας.

 

Ευχαριστώ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case (Κουτί):   coolermaster stryker fulltower


PSU (Τροφοδοτικό & Watt): coolermaster g750m


Motherboard (Μητρική): asus maximus vii hero


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel i7 4770k 3.9


RAM (Μνήμη συστήματος): 2x4G KINGSTON HYPERX FURY 1866Mhz 


GPU (Κάρτα γραφικών): ASUS GEFORCE GTX 770 DC2OC 256BIT


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): lg 21 1080p


ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 7 64 bit      


 


games: world of tanks 


 


θέλω να παίζω παιχνίδια καινούργια όπως πχ. watch dogs 2 , Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...