Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημερα σε ολους

 

η rx 480 4gb αξιζει σε σχεση με την rx470?

 

εχει καθολου παραπανω γκαζι?φανταζομαι πως ναι αλλα τα εχω αφησει λιγο πισω και θελω τη βοηθεια σας

 

επισης πια ηλοποιηση προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

 

η rx 480 4gb αξιζει σε σχεση με την rx470?

 

εχει καθολου παραπανω γκαζι?φανταζομαι πως ναι αλλα τα εχω αφησει λιγο πισω και θελω τη βοηθεια σας

 

επισης πια ηλοποιηση προτεινεται?

Η διαφορά είναι ~20%.

 

Από υλοποίηση, XFX, Asus ή Sapphire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι ~20%.

 

Από υλοποίηση, XFX, Asus ή Sapphire.

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση....φανταζομαι λογο γρηγοτορερης μνημης....

 

το σεναριο που ξεκλειδωνανε οι 4gb σε 8 ισχυει ακωμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση....φανταζομαι λογο γρηγοτορερης μνημης....

 

το σεναριο που ξεκλειδωνανε οι 4gb σε 8 ισχυει ακωμη ?

Μην βασίζεσαι σε αυτό,έτυχε σε κάποια κομμάτια αν δεν κάνω λάθος της xfx στην αρχή κυκλοφορίας τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση....φανταζομαι λογο γρηγοτορερης μνημης....

 

το σεναριο που ξεκλειδωνανε οι 4gb σε 8 ισχυει ακωμη ?

απο οτι διαβασα καπου το κλειδωσανε με το τελευταιο update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.Θελω να αλλαξω την καρτα γραφικών που εχω (AMD Radeon HD 5450)με αλλη, ωστε να εξυπηρετει καλύτερα την επεξεργασία βίντεο και φωτογραφίας με προγραμματα τυπου photoshop,power director ktl.Games δεν παιζω καθόλου.Το συστημα μου ειναι αυτο που εχω στην υπογραφή μου.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

σ'έναν αρκετά παλιό υπολογίστη,θέλω δώσω λίγη ποιοτική ζωή για όσο έχει να δώσει.Αρχικά η αιτία της αναβάθμισης είναι ότι κολλάει σε πολλά ανοιχτά παράθυρα παρ'ολο που έγινε και αναβάθμιση της ραμ  σε 3(!) Gb.H υπάρχουσα κάρτα γραφικών είναι μικρή.

Windows 7 Ultimate 32

CPU
    Intel Core 2 Duo E4300 @ 1.80GHz   
    Conroe 65nm Technology
RAM
    3,00GB Single-Channel DDR2 @ 266MHz
Motherboard
    ASUSTeK Computer INC. P5VD2-MX SE (CPU 1)    Model    P5VD2-MX SE (CPU 1)
Graphics
    SyncMaster (1280x1024@60Hz)
    128MB NVIDIA GeForce 7300 LE

 

Nvidia Geforce 710 θα ήταν καλή επιλογή;;Κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω εκτός ττης συμβατότητας pci express;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

σ'έναν αρκετά παλιό υπολογίστη,θέλω δώσω λίγη ποιοτική ζωή για όσο έχει να δώσει.Αρχικά η αιτία της αναβάθμισης είναι ότι κολλάει σε πολλά ανοιχτά παράθυρα παρ'ολο που έγινε και αναβάθμιση της ραμ  σε 3(!) Gb.H υπάρχουσα κάρτα γραφικών είναι μικρή.

Windows 7 Ultimate 32

CPU

    Intel Core 2 Duo E4300 @ 1.80GHz   

    Conroe 65nm Technology

RAM

    3,00GB Single-Channel DDR2 @ 266MHz

Motherboard

    ASUSTeK Computer INC. P5VD2-MX SE (CPU 1)    Model    P5VD2-MX SE (CPU 1)

Graphics

    SyncMaster (1280x1024@60Hz)

    128MB NVIDIA GeForce 7300 LE

 

Nvidia Geforce 710 θα ήταν καλή επιλογή;;Κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω εκτός ττης συμβατότητας pci express;

Εγω δεν θα εδινα καθολου επιπλεον λεφτα για αυτο το συστημα. Δεν θα βοηθησει καπου η καρτα γραφικων εκτος απο τα παιχνιδια οπου το συστημα δεν μπορει να σηκωσει και πολλα. Θα του περνουσα windows 10 που εχουν καλη διαχειρηση μνημης ή ακομη καλυτερα μια εκδοση linux εφοσον δεν ειναι απαραιτητα τα windows.

Οσο αφορα αυτο που ζητας, καλη επιλογη ως προς ποια χρηση;; Ειναι μια τυπικη καρτα γραφικων που συνηθως την επιλεγουν σε υπολογιστες οπου δεν εχουν ενσωματωμενα γραφικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

σ'έναν αρκετά παλιό υπολογίστη,θέλω δώσω λίγη ποιοτική ζωή για όσο έχει να δώσει.Αρχικά η αιτία της αναβάθμισης είναι ότι κολλάει σε πολλά ανοιχτά παράθυρα παρ'ολο που έγινε και αναβάθμιση της ραμ  σε 3(!) Gb.H υπάρχουσα κάρτα γραφικών είναι μικρή.

Windows 7 Ultimate 32

CPU

    Intel Core 2 Duo E4300 @ 1.80GHz   

    Conroe 65nm Technology

RAM

    3,00GB Single-Channel DDR2 @ 266MHz

Motherboard

    ASUSTeK Computer INC. P5VD2-MX SE (CPU 1)    Model    P5VD2-MX SE (CPU 1)

Graphics

    SyncMaster (1280x1024@60Hz)

    128MB NVIDIA GeForce 7300 LE

 

Nvidia Geforce 710 θα ήταν καλή επιλογή;;Κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω εκτός ττης συμβατότητας pci express;

 

Κοιτα να βρεις κατ αρχας εδω μεσα με κανα 10ρικο μια cpu 6600,6700 και πριν την βαλεις πανω θα κανεις bios update στο τελευταιο της μητρικης. Μετα θα μπεις στο bios και θα ανεβασεις το fsb σιγα σιγα ωστε να δεις καμια 200αρια-300ρια mhz παρα πανω στην cpu σου και δοκιμη κανα μισαωρο με prime95 να δεις σταθεροτητα. Τελος οτι καρτα και να παρεις και με 30 ευρω παλι κλασεις ανωτερη θα ειναι απο αυτη που εχεις..      https://www.skroutz.gr/s/8408667/MSI-GeForce-GT710-1GB-GT-710-1GD3H-LP.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να βρεις κατ αρχας εδω μεσα με κανα 10ρικο μια cpu 6600,6700 και πριν την βαλεις πανω θα κανεις bios update στο τελευταιο της μητρικης. Μετα θα μπεις στο bios και θα ανεβασεις το fsb σιγα σιγα ωστε να δεις καμια 200αρια-300ρια mhz παρα πανω στην cpu σου και δοκιμη κανα μισαωρο με prime95 να δεις σταθεροτητα. Τελος οτι καρτα και να παρεις και με 30 ευρω παλι κλασεις ανωτερη θα ειναι απο αυτη που εχεις..      https://www.skroutz.gr/s/8408667/MSI-GeForce-GT710-1GB-GT-710-1GD3H-LP.html

Στη συγκεκριμένη την οποία την είχα και στο μυαλό μου,σχετικά με το χαρακτηριστικό   Τύπος μνήμης 64-bit DDR3 θα έχω κάποιο θέμα συνδεσιμότητας με επεξεργαστή 32 ή είναι τελείως διαφορετικά οπότε όλα οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη συγκεκριμένη την οποία την είχα και στο μυαλό μου,σχετικά με το χαρακτηριστικό   Τύπος μνήμης 64-bit DDR3 θα έχω κάποιο θέμα συνδεσιμότητας με επεξεργαστή 32 ή είναι τελείως διαφορετικά οπότε όλα οκ;

64 είναι το εύρος. Ο επεξεργαστής σου είναι 64 μπιτ και αυτός, σε τεχνολογία.

 

Όπως και να έχει, δυστυχώς δεν είναι ο κατάλληλος χώρος να το συζητήσουμε εδώ, αλλά αυτό που σου είπε ο Zelo είναι το πιο σωστό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...