Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Δηλαδη δεν  αξίζει η μετάβαση σε 2080;για πιο λόγο να πάω σε μια 1060 η οποία έχει κλείσει 2 χρόνια σχεδόν; 

Σε αυτό δεν συμφωνώ το να πάω σε μια κάρτα που έχει 2 χρόνια και παραπανω

Θα δω τι θα κάνω αλλά δεν πάω σε 1060 και 1070 δεν υπάρχει λογος

 Έχει νόημα να αγοράσει κάποιος μια 1060 που έχουν ήδη περάσει  2 χρόνια; 

Να περιμένω για 2070 και 2080;μολις σταθεροποιηθουν τα πράγματα; 

 

 

Γιατι να δώσω πεταμένα λεφτά σε μια 1060 η οποία έχει παλιώσει ήδη; 

Επεξ/σία από powerblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες μας συστημα,οθονη,ποσα λεφτα δινεις!

Πεταμενα λεφτα?Εχεις μια 780...ακομα και η 980ti θα σου ηταν διαφορα γιγατονων!Ποσο μαλλον μια 1070!Θα νομιζες οτι πηγες απο PS2 στο Ps5(με καταλληλη οθονη και συστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα με τα λεφτά δεν έχω πρόβλημα απλά κοίτα έχω έναν 4770κ στα 4.5

 

 

 

16 γιγα μνήμη και μια οθόνη LG   flatiron   27 ιντσών 1080 p  με ανάλυση 1920.1080

Απλα στους προσέχεις μηνες μέχρι τον Μάιο θα αγοράσω μια νέα κάρτα γραφικών και μετά από 2 μήνες θα αγοράσω μια νέα οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση 32 ιντσών 

 

Οποτε τι να κάνω; 

 

 

Απλά δεν θέλω να δώσω λεφτά για μια 1070 για το τωρινό σύστημα μου και μετά να δώσω και άλλα λεφτά για μια νέα κάρτα με καταλαβαίνετε πως το εννοώ; 

Οποτε τι προτείνετε να κάνω; 

Επεξ/σία από powerblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, powerblade είπε

  Απλά βλέπω πάρα πολύ αρνητικά σχόλια για τις νέες κάρτες που θα βγούνε 

Εύχομαι να μην εινε χάλια οι επιδόσεις τους

Απλά δεν είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα και ότι δεν αξίζει το χρήμα και τις υψηλές τιμές σε RTX OFF. Αυτό τουλάχιστον λένε, αλλά μέχρι να δεις benchmarks μην ακούς τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα  βρε  φιλε εχω  αυτην την  στιγμη  μια  780 και δεν με συμφερει  να παω σε μια  1060 και 1070  γιατι ηδη εχουν κλεισει 2 χροννια ετσι??

οπως  μου  ειπανε καπια παιδια να περιμενω  τα  benchmarks 

δεν αξιζει να δωσω βρε  φιλε πψ  400 και  500 για μια καρτα  που εχει κλεισει  ηδη 2 χροννια

εχο αδικο σε αυτο??

αν και  εγω  φοβαμαι  οτι αν  βγει πχ  3070 και  3080  θα   βγει νωριτερα  απο 2 χροννια  ετσι πιστευω.

θελώ να πω  οτι  η σειρα  2070 και  2080 δεν θα εχει μεγαλη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε τώρα, αφού με τις καινούργιες προς το παρόν είναι ντεμί η φάση αλλά είναι και απλησίαστες, προσανατολίζομαι σε μια 1080 γύρω στα 500€, π.χ. σε αυτήν: https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1080WF3OC-8GD#kf, περισσότερο λόγο της τριετούς εγγύησης, αφού η MSI δίνει 2 έτη.

Επεξεργαστής είναι ο 3770Κ @ 4.5GHz με 16GB RAM και monitor η U2711 με 2560*1440 60Hz.

Αγορά από skroutzομάγαζα παίζει ή δεν υπάρχει περίπτωση να φέρουν στις τιμές που λένε και να κοιτάξω απ' έξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

510 εχει στο σκρουτζ αυτή που λες...

για 1440p μια χαρα είναι η καρτα. Και θα αντεξει καιρο λογικα...Απλα από την άλλη πρεπει να σκεφτεις ότι η 2070 μεχρι την ανοιξει θα κινειται γυρω στα 600 Ελλαδα.Και μπορει εξωτερικο πιο κατω...θα είναι λιγο πιο γρηγορη η κοντα στη 1080 και θα εχει και το raytracing σε οποιο παιχνιδι σε ενδιαφερει και αν σε ενδιαφερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο θα αντέξει είναι ένα σημαντικό ζήτημα. Προς το παρόν έχω κατά νου παιχνίδια τύπου SotTR, Metro: Exodus κ.λπ., στα οποία λογικά δε θα έχω πρόβλημα, αλλά ποιος ξέρει τι θα γίνει σε βάθος τριετίας.

Και μιας και ανέφερα τριετία, αλλά και 3 έτη εγγύησης πιο πάνω, με απασχολεί και κάτι άλλο: μετά την εμπειρία που είχα με την 970 που είχα πάρει από skroutzομάγαζο που έκλεισε, η Gigabyte μου είπε ότι τους ενδιαφέρει το S/N, απ' το οποίο μάλλον βλέπουν πότε κατασκευάστηκε, οπότε και η εγγύηση για εκείνους ισχύει από τότε.

Και αφού η 1080 έχει βγει εδώ και 27 μήνες, πώς θα ξέρω πόση εγγύηση θα έχει η κάρτα που θα πάρω, αν πάρω; Γιατί μη γελιόμαστε, τα περισσότερα skroutzομάγαζα αμφιβάλλω αν θα είναι στη θέση τους τα επόμενα χρόνια.

Από ένα σημείο και μετά η αναμονή δεν έχει νόημα. Και την άνοιξη θα λέμε περίμενε το καλοκαίρι/φθινόπωρο αφού η AMD μπλα μπλα μπλα, άρα και η nVidia μπλα μπλα μπλα. Ήδη είμαι στο περίμενε πόσους μήνες, μην πω χρόνο.

Ray Tracing δείχνει σε νηπιακό στάδιο προς το παρόν, η 2070 φαίνεται ότι δώρο άδωρο και που θα το υποστηρίζει, και γενικά δε με απασχολεί σε αυτή τη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Για πείτε τώρα, αφού με τις καινούργιες προς το παρόν είναι ντεμί η φάση αλλά είναι και απλησίαστες, προσανατολίζομαι σε μια 1080 γύρω στα 500€, π.χ. σε αυτήν: https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1080WF3OC-8GD#kf, περισσότερο λόγο της τριετούς εγγύησης, αφού η MSI δίνει 2 έτη.

Επεξεργαστής είναι ο 3770Κ @ 4.5GHz με 16GB RAM και monitor η U2711 με 2560*1440 60Hz.

Αγορά από skroutzομάγαζα παίζει ή δεν υπάρχει περίπτωση να φέρουν στις τιμές που λένε και να κοιτάξω απ' έξω;

 

Τα πακέτα της EVGA. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις και τροφοδοτικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...