Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Δεν ξέρω τι παίζει όμως με πληρωμές, μεταφορικά κ.λπ..

Εν τω μεταξύ, ποια η διαφορά μεταξύ iCX και ACX;

12 μεταφορικα είχα δώσει τελευταία φορα που πήρα την 970. Νομίζω έχει ανέβει λίγο τώρα.

Icx είναι νεότερη ψύκτρα απο την acx. Δεν έχω ψάξει συγκριτικά. Το rma τους είναι σε φάση δοκίμασε 1-2 πράγματα και στείλτη πίσω αν δεν παίξει.

Μεταφορικά επιστροφής τα πλήρωσα εγώ προς γερμανία, κάτω απο 15 ήταν αν θυμάμαι καλά και της επιστροφής δικά τους.

Εγγύηση μετράει απο την ημερομηνία αγοράς. Η εγγύηση μεταβιβάζεται σε μεταπώληση, είχα παραθέσει ένα mail που το επιβεβαίωναν, δε θυμάμαι σε ποιο thread.

Ναι, είμαι φανμπόυς :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα είναι δωρεάν τα μεταφορικά, αλλά με 24% ΦΠΑ ανεβαίνει η τιμή, από 519€ ένα που κοιτούσα εγώ πήγαινε 553€.

Κι εγώ κάτι τέτοιο διάβασα για τις ψύκτρες, υποτίθεται ότι στην iCX έχουν διορθωθεί κάποια θεματάκια που είχε η ACX.

Σχετικά με την εγγύηση, εντάξει, το να κλείσει η EVGA λίγο δύσκολο. Εγώ πριν ανέφερα περίπτωση που βάρεσε κανόνι το κατάστημα που πήρα εγώ την 970, και η Gigabyte μου είπε ότι βλέπουν απ' το S/N πότε ξεκινά η εγγύηση. Μάλλον βλέπουν πότε πουλήθηκε στο κατάστημα απ' όπου την αγοράζει ο τελικός καταναλωτής.

Οπότε αν την πάρω απευθείας από EVGA προφανώς δε θα έχω τέτοιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας θα ηθελα την βοηθεια σας !!!

θα ηθελα να αγορασω μια καρτα γραφικων που να εχει θυρα HDMI για να βλεπω ταινειες στην τηλεοραση

και να σηκωνει το SIMS 4 

Η μητρικη μου ειναι η MSI MS-7360 P35 Neo Socket LGA775 ATX Motherboard

και στην φωτο τα υπολοιπα στοιχεια

 

 

28879223_10215236003754249_1349400954_o.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έφερα σπίτι ένα ξεχασμένο κουτί με e5700 και 4gb ram (υπάρχουν άλλα 4, οπότε ας πούμε 8). Ποια είναι η πιο οικονομική κάρτα που μπορώ να του βάλω ώστε να μπορώ να παίξω κανένα παιχνιδάκι αν μου έρθει; Πιθανά παιχνίδια που μπορεί να παίξω είναι fifa, nba, κανένα racing, pure pool και virtual pool. Δεν έχω φοβερές απαιτήσεις, θα ήθελα κάτι λίγο καλύτερο από ps3 - xbox 360 ας πούμε.

Είδα για 1030 ή 750ti, υπάρχει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ,

υπαρχει αυτη η 580  8 gb στα 257 ευρω με μεταφορικα και φορους ,στο θεμα με τις προσφορες,

αλλα δεν γνωριζω σαν υλοποιηση ,ξερει κανεις αν αξιζει ?

 

Επεξ/σία από takinio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2018 στις 7:56 ΜΜ, takinio είπε

Καλησπερα ,

υπαρχει αυτη η 580  8 gb στα 257 ευρω με μεταφορικα και φορους ,στο θεμα με τις προσφορες,

αλλα δεν γνωριζω σαν υλοποιηση ,ξερει κανεις αν αξιζει ?

Τέτοιες προσφορές καλό θα ειναι να τις χτυπάμε στο ψαχνό όταν έρχονται από επώνυμη εταιρία γνωστή στον χώρο των GPU και να μη μας νοιαζει τόσο η υλοποίηση. Μπορείς να ψάξεις κριτικές και benchmarks στο google 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως διαβαζω καποιες κριτικες που αναφερουν οτι ανεβαζει ευκολα θερμοκρασιες 70+. αυτο ηταν που με κρατησε εμενα να μην την παραγγειλω. αν και δινει μαζι και 3 παιχνιδια assasins creed και αλλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitrisp13 είπε

παντως διαβαζω καποιες κριτικες που αναφερουν οτι ανεβαζει ευκολα θερμοκρασιες 70+. αυτο ηταν που με κρατησε εμενα να μην την παραγγειλω. αν και δινει μαζι και 3 παιχνιδια assasins creed και αλλα .

70 βαθμοί είναι ψυγείο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει έρθει ο καιρός να αλλάξω την 770 που έχω και ενώ σκεφτόμουν να περιμένω λίγο τώρα που ανακοινώθηκαν οι 20xx για πιθανή πτώση τιμής της 1080 είδα την παρακάτω απλά επειδή δεν είμαι εντελώς up to date δεν ξέρω αν είναι καλή υλοποίηση

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/desktops-and-upgrade-tools/vga/184304-asus-vga-geforce-gtx-1080-blower-8gb-ddr5

Γνώμες?

 

PS. Ξέρω πως οι blower ίσως ανεβάζουν λίγο παραπάνω θερμοκρασία και κάνουν περισσότερο θόρυβο, τόσο όσο να αποτρέπουν την αγορά της όμως?

Επεξ/σία από Wayward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το πρότεινα, θα περίμενα λίγο ακόμα.

Εγώ προβληματίζομαι με τα skroutzομάγαζα, εννοώ εκείνα που φυτρώνουν σα μανιτάρια, όχι τύπου Msystems που είναι καταξιωμένα. Τα πρώτα όμως χτυπάνε καλές τιμές και οι διαφορές σε πολλές περιπτώσεις είναι μεγάλες.

ΟΚ, υπάρχουν και επιλογές όπως η EVGA, αλλά η προσφορά φαντάζομαι δε θα τρέχει για πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δε θα το πρότεινα, θα περίμενα λίγο ακόμα.

Εγώ προβληματίζομαι με τα skroutzομάγαζα, εννοώ εκείνα που φυτρώνουν σα μανιτάρια, όχι τύπου Msystems που είναι καταξιωμένα. Τα πρώτα όμως χτυπάνε καλές τιμές και οι διαφορές σε πολλές περιπτώσεις είναι μεγάλες.

ΟΚ, υπάρχουν και επιλογές όπως η EVGA, αλλά η προσφορά φαντάζομαι δε θα τρέχει για πάντα.

 

Εντάξει το Msystems όμως δεν είναι σκρουτζομάγαζο.

Κοιτάζω το συγκεκριμένο διότι εμπιστεύομαι περισσότερο τον Κωτσό από σκρουτζομάγαζο σαφώς και δε με χαλάνε και οι άτοκες δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να περιμένεις, αλλά περιμένε και άλλες απόψεις.

Είχα κάποτε reference 6870, αλλά για τα looks λόγω Crossfire. Δεν είχα προβλήματα, πέραν του ότι λειτουργούσαν σε κάπως πιο υψηλές θερμοκρασίες.

Αλλά για τόσα χρήματα θα ήμουν πιο προσεκτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Wayward είπε

Σε ευχαριστώ

Για αυτό ρωτάω και εγώ διότι δε θέλω να κάνω βιαστική κίνηση και να το μετανιώσω. Περιμένω μήπως πάρω και κάποια γνώμη ακόμα.

 

Αφού κοιτάς για GTX1080 γιατί δεν χτυπάς το bundle από EVGA μαζί με 650αρι τροφοδοτικό στα 553Ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...