Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/12/2018 στις 11:02 ΠΜ, Fusion7 είπε

Μετά απο ένα χρόνο και η αναζήτηση καλά κρατάει.

Βρήκα την MSI RX570 8GB OC στα 175 ευρώ, είναι καλό value ? θα τρέξει στο pc μου η θα στραγγαλιστεί ?

ή είναι η gigabyte gtx1050ti στα ίδια λεφτά ΄΄καλύτερη΄΄ ?

Παιχνίδια witcher, destiny2, dark souls 3 και άλλα.

Καλό value με τιμές Ελλάδας ,ίσως.

Στα λεφτά αυτά βγαίνουν κατά καιρούς 580 βέβαια.

Αυτή τι στιγμή δε βλέπω κάτι, αλλά υπάρχει πχ αυτή:

https://www.amazon.com/gp/product/B06Y66K3XD

στα 208 ευρώ παραδομένη στην πόρτα σου με κούριερ και με επιλογή 2 από τα εξής 3 παιχνίδια:

Tom Clancy’s The Division 2, Resident Evil 2, Devil May Cry 5

Αν δε σε ενδιαφέρουν, ένα εικοσάρικο να πουλήσεις το καθένα σου έχει έρθει η κάρτα στα 208-40=168€

Πριν μερικές μέρες έπαιξε προσφορά αυτή:

https://www.amazon.com/Radeon-Dual-Fan-GDDR5-Graphics-DUAL-RX580-O4G

(εδώ: 

Στα 138€ τελική τιμή παραδομένη σπίτι σου! Μείον τα δύο παιχνίδια, στα 98€. Η έκδοση με τα 4gb, but still.

Τα παραπάνω με ψάξιμο δεκαπέντε λεπτών, αν κάτσεις δύο τρεις μέρες και ψάξεις τα amazon μπορεί να βρεις και καλύτερες.

Εκτός αν είσαι απ'τους: αγοράζω.από.Ελλάδα.γιατί.δεν.έχω.πιστωτική./φοβάμαι.τι.θαγίνει.αν.χαλάσει/δεν.τα.εμπιστεύομαι.εγώ.αυτά.τα.παλιοπράγματα/θέλω.80.δόσεις/θα.τη.βάλω.γραμμάτια/666.το.σημάδι.του.κτήνους κτλ, οπότε πάσο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

CPU: amd ryzen 5 2400g

Mobo: asus rog strix b350f gaming

Ram: 2x8gb G.skill ripjaws 3200 mhz

Case: Corsair carbide 100R

Psu: corsair rm 850x 80+Gold

Ssd: samsung evo 850 500gb

Monitor: Samsung  LT24E390EW full hD

ειμαι διατεθιμενος να δωσω 300πανω κατω

λεω για rx 580  για κατω απο 300

αν παει λιγο παραπανω θα κριθει απο την περιοδο αγοράς μπορει και σε μια 1070 φθηνη δηλαδη της pny, zotac

τι λετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, gianniskip είπε

CPU: amd ryzen 5 2400g

Mobo: asus rog strix b350f gaming

Ram: 2x8gb G.skill ripjaws 3200 mhz

Case: Corsair carbide 100R

Psu: corsair rm 850x 80+Gold

Ssd: samsung evo 850 500gb

Monitor: Samsung  LT24E390EW full hD

ειμαι διατεθιμενος να δωσω 300πανω κατω

λεω για rx 580  για κατω απο 300

αν παει λιγο παραπανω θα κριθει απο την περιοδο αγοράς μπορει και σε μια 1070 φθηνη δηλαδη της pny, zotac

τι λετε?

Καλά το σκέφτεσαι.

Αν πάρεις τώρα 580 απ'έξω, έχεις και το μπόνους των 2 παιχνίδιών από 3 που σου δίνει δώρο. Με 580 θα πας στο 200άρι+ θα σου μείνουν και ρέστα να τα βάλεις σε μελλοντικό upgrade σε r5 2600.

Δες το post μου ακριβώς πάνω απ'το δικό σου.

Εδώ που έχεις φτάσει, εγώ θα περίμενα μία βδομάδα τις Χριστουγεννιάτικες προσφορές. Θα βρείς 1070 στο 300άρι+.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Καλά το σκέφτεσαι.

Αν πάρεις τώρα 580 απ'έξω, έχεις και το μπόνους των 2 παιχνίδιών από 3 που σου δίνει δώρο. Με 580 θα πας στο 200άρι+ θα σου μείνουν και ρέστα να τα βάλεις σε μελλοντικό upgrade σε r5 2600.

Δες το post μου ακριβώς πάνω απ'το δικό σου.

Εδώ που έχεις φτάσει, εγώ θα περίμενα μία βδομάδα τις Χριστουγεννιάτικες προσφορές. Θα βρείς 1070 στο 300άρι+.

δυστυχως τις εκπτωσεις χριστουγεννων δεν θα τις προλαβω

οποτε θελω να δω γενικα ποια ειναι η πιο vfm λυση(αν παιξει προσφορα την τσιμπαω) μου για να παιζω 1080 με high-ultra settings και σε ενα pubg ακομα

επισης ειδα οτι η 1070 παιζει και 4κ αναλυση ικανοποιητικα, οποτε το σκεφτομαι και καποια στιγμη ανα αλλαξω μονιτορ

γενικα ειμαι τις αποψης αγοραζω κατι ποθ να μπορω να παω παραπανω μετα να εχω μια καλη βαση

οποτε το ερωτημα ειναι αναμεσα σε 580 και 1070 των 350(zotac , pny) ποια αξιζει για high settings σε 1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι καλησπέρα,

καλά όλα αυτά που γράφετε για τις κάρτες γραφικών αλλά τι παίζει με τις εγγυήσεις αυτών, στον Ελληνικό χώρο ??

Καλύπτονται κανονικά εάν τις πάρουμε από το εξωτερικό ?

Μπορεί κάποιος να μας πληροφορήσει εάν γνωρίζει τις επίσημες Αντιπροσωπείες NVIDIA και ΑΤΙ ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, saxos55 είπε

Καλό value με τιμές Ελλάδας ,ίσως.

Στα λεφτά αυτά βγαίνουν κατά καιρούς 580 βέβαια.

Αυτή τι στιγμή δε βλέπω κάτι, αλλά υπάρχει πχ αυτή:

https://www.amazon.com/gp/product/B06Y66K3XD

στα 208 ευρώ παραδομένη στην πόρτα σου με κούριερ και με επιλογή 2 από τα εξής 3 παιχνίδια:

Tom Clancy’s The Division 2, Resident Evil 2, Devil May Cry 5

Αν δε σε ενδιαφέρουν, ένα εικοσάρικο να πουλήσεις το καθένα σου έχει έρθει η κάρτα στα 208-40=168€

Πριν μερικές μέρες έπαιξε προσφορά αυτή:

https://www.amazon.com/Radeon-Dual-Fan-GDDR5-Graphics-DUAL-RX580-O4G

(εδώ: 

Στα 138€ τελική τιμή παραδομένη σπίτι σου! Μείον τα δύο παιχνίδια, στα 98€. Η έκδοση με τα 4gb, but still.

Τα παραπάνω με ψάξιμο δεκαπέντε λεπτών, αν κάτσεις δύο τρεις μέρες και ψάξεις τα amazon μπορεί να βρεις και καλύτερες.

Εκτός αν είσαι απ'τους: αγοράζω.από.Ελλάδα.γιατί.δεν.έχω.πιστωτική./φοβάμαι.τι.θαγίνει.αν.χαλάσει/δεν.τα.εμπιστεύομαι.εγώ.αυτά.τα.παλιοπράγματα/θέλω.80.δόσεις/θα.τη.βάλω.γραμμάτια/666.το.σημάδι.του.κτήνους κτλ, οπότε πάσο

φυσικά και έχεις δίκιο (γενικά), απλά η αγορά ήταν εδώ και τώρα με budget πολύ συγκεκριμένο, και σύγκριση μεταξύ των δύο και μόνο.

όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, simca είπε

Κύριοι καλησπέρα,

καλά όλα αυτά που γράφετε για τις κάρτες γραφικών αλλά τι παίζει με τις εγγυήσεις αυτών, στον Ελληνικό χώρο ??

Καλύπτονται κανονικά εάν τις πάρουμε από το εξωτερικό ?

Μπορεί κάποιος να μας πληροφορήσει εάν γνωρίζει τις επίσημες Αντιπροσωπείες NVIDIA και ΑΤΙ ??

Η συγκεκριμένη ερώτηση πρέπει να έχει απαντηθεί 6546677845 φορές στο φόρουμ. Δεν το παίζω έξυπνος, γράφω από κινητό και δε μπορώ να ψάξω και να ποστάρω links. Ψάξε αν θες και θα λυθούν όλες σου οι απορίες.

Κι επειδή όμως αυτό που έγραψες είναι το πρώτο αντεπιχείρημα που θα γραφεί για αγορές από το εξωτερικό, όπως θα ψάχνεις ψάξε και πόσες ιστορίες τρόμου υπάρχουν για αγορές από Ελλάδα και την «υποστήριξη» που είχαν. Είτε από σκρουτζομάγαζα, είτε από μεγάλες αλυσίδες.

Επεξ/σία από saxos55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gianniskip είπε

δυστυχως τις εκπτωσεις χριστουγεννων δεν θα τις προλαβω

οποτε θελω να δω γενικα ποια ειναι η πιο vfm λυση(αν παιξει προσφορα την τσιμπαω) μου για να παιζω 1080 με high-ultra settings και σε ενα pubg ακομα

επισης ειδα οτι η 1070 παιζει και 4κ αναλυση ικανοποιητικα, οποτε το σκεφτομαι και καποια στιγμη ανα αλλαξω μονιτορ

γενικα ειμαι τις αποψης αγοραζω κατι ποθ να μπορω να παω παραπανω μετα να εχω μια καλη βαση

οποτε το ερωτημα ειναι αναμεσα σε 580 και 1070 των 350(zotac , pny) ποια αξιζει για high settings σε 1080

Για 4k κοιτάς καλύτερα minimum 1070ti, κι αυτή με υποχωρήσεις στο quality.

Για 1080 πας σε 1070 (σε σχέση με μια 580).

Αυτή τη στιγμή που γράφω, υπάρχει αυτή εδώ η 1070 της zotac:

https://www.amazon.com/gp/product/B01LLAJ8PU

στα $398 (βγαίνει περίπου 350€) παραδομένη στο σπίτι σου με courier, με μεταφορικά και τελωνείο μέσα.

Δίνει δώρο το Monster Hunter World και το Geforce Fortnite Bundle. Το καθένα πουλιέται στις αγγελίες ένα εικοσάρικο αν δεν τα θες, κατεβάζοντας το κόστος της κάρτας στα 310.

Η αρχική της τιμή προ μεταφορικών και τελωνείου ($334) είναι σχεδόν στο ιστορικό χαμηλό της κάρτας που ήταν στα $329 τον 5/2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αδελφιαααααα, ηρθε η ωρα για αναβαθμιση στην καρτα γραφικων μου.
Εχω μια
Gigabyte Radeon R7 360 2GB (GV-R736OC-2GD rev. 2.0).
Ο Σκοπος ειναι να παιζω κανα παιχνιδακι τωρα που χειμωνιαζει και συγκεκριμενα το PUBG.
σκεφτομαι για καμια μεταχειρισμενη γυρο στα 150 ευρω. 
Με λιγο ψάξιμο σκέφτηκα την GTX 1060 3GB, η την RX 580 4 GB λογικα.
Δεν ειμαι τοσο γνωστης με το θεμα με λιιιιιιγο ψαξιμο βρηκα αυτες.
Θα ηθελα την βοηθεια σας αν πρεπει να κοιταξω κατι αλλο αναλογα και με το συστημα που εχω 
δεν ξερω ισως κατι καλυτερο η κατι φτηνοτερο γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν με παιρνει και πολυ να δωσω και πανω απο 150 ευρω,
περιμενω μια βοηθεια για να μην παρω κατι που δεν πρεπει, ευχαριστω πολυ!


-CPU:
Codename: Sandy Bridge 
Specification: Intel® Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz

-RAM:
Memory Type: DDR3
Memory Size: 8 GBytes

-Motherboard:
vendor: Foxconn
model: H67M-S/H67M-V/H67

-Monitor: (Ειναι μια Turbo-X, αυτα βλεπω στο cpu-z)
Size: 19.1 inches     
Max Resolution: 1440 x 900 @ 59 Hz     
Horizontal Freq. Range: 30-80 kHz     
Vertical Freq. Range: 60-75 Hz     
Max Pixel Clock: 140 MHz     
Gamma Factor: 2.2

Επεξ/σία από bulldog84m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bulldog84m είπε

Αδελφιαααααα, ηρθε η ωρα για αναβαθμιση στην καρτα γραφικων μου.
Εχω μια
Gigabyte Radeon R7 360 2GB (GV-R736OC-2GD rev. 2.0).
Ο Σκοπος ειναι να παιζω κανα παιχνιδακι τωρα που χειμωνιαζει και συγκεκριμενα το PUBG.
σκεφτομαι για καμια μεταχειρισμενη στα 150-170 ευρω. 
Με λιγο ψάξιμο σκέφτηκα την GTX 1060 3GB, η την RX 580 4 GB λογικα.
Δεν ειμαι τοσο γνωστης με το θεμα με λιιιιιιγο ψαξιμο βρηκα αυτες.
Θα ηθελα την βοηθεια σας αν πρεπει να κοιταξω κατι αλλο αναλογα και με το συστημα που εχω 
δεν ξερω ισως κατι καλυτερο η κατι φτηνοτερο γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν με παιρνει να δωσω και πανω απο 150-170 ευρω,
περιμενω μια βοηθεια για να μην παρω κατι που δεν πρεπει, ευχαριστω πολυ!



-CPU:
Codename: Sandy Bridge 
Specification: Intel® Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz

-RAM:
Memory Type: DDR3
Memory Size: 8 GBytes

-Motherboard:
vendor: Foxconn
model: H67M-S/H67M-V/H67

-Monitor: (Ειναι μια Turbo-X, αυτα βλεπω στο cpu-z)
Size: 19.1 inches     
Max Resolution: 1440 x 900 @ 59 Hz     
Horizontal Freq. Range: 30-80 kHz     
Vertical Freq. Range: 60-75 Hz     
Max Pixel Clock: 140 MHz     
Gamma Factor: 2.2

 

 

Καινούργια αυτή https://www.skroutz.gr/s/14016011/MSI-Radeon-RX-570-8GB-ARMOR-8G-OC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bulldog84m είπε

Αδελφιαααααα, ηρθε η ωρα για αναβαθμιση στην καρτα γραφικων μου.
Εχω μια
Gigabyte Radeon R7 360 2GB (GV-R736OC-2GD rev. 2.0).
Ο Σκοπος ειναι να παιζω κανα παιχνιδακι τωρα που χειμωνιαζει και συγκεκριμενα το PUBG.
σκεφτομαι για καμια μεταχειρισμενη γυρο στα 150 ευρω. 
Με λιγο ψάξιμο σκέφτηκα την GTX 1060 3GB, η την RX 580 4 GB λογικα.
Δεν ειμαι τοσο γνωστης με το θεμα με λιιιιιιγο ψαξιμο βρηκα αυτες.
Θα ηθελα την βοηθεια σας αν πρεπει να κοιταξω κατι αλλο αναλογα και με το συστημα που εχω 
δεν ξερω ισως κατι καλυτερο η κατι φτηνοτερο γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν με παιρνει και πολυ να δωσω και πανω απο 150 ευρω,
περιμενω μια βοηθεια για να μην παρω κατι που δεν πρεπει, ευχαριστω πολυ!


-CPU:
Codename: Sandy Bridge 
Specification: Intel® Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz

-RAM:
Memory Type: DDR3
Memory Size: 8 GBytes

-Motherboard:
vendor: Foxconn
model: H67M-S/H67M-V/H67

-Monitor: (Ειναι μια Turbo-X, αυτα βλεπω στο cpu-z)
Size: 19.1 inches     
Max Resolution: 1440 x 900 @ 59 Hz     
Horizontal Freq. Range: 30-80 kHz     
Vertical Freq. Range: 60-75 Hz     
Max Pixel Clock: 140 MHz     
Gamma Factor: 2.2

Έτσι ακριβώς εδώ, και με δώρο παιχνιδάκια. Μόνο αποφάσισε το γρήγορα, συνήθως δεν κρατάνε πολύ οι προσφορές.

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/VGA-Radeon-RX-570-Nitro-4GB-11265-07-20G.htm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Έτσι ακριβώς εδώ, και με δώρο παιχνιδάκια. Μόνο αποφάσισε το γρήγορα, συνήθως δεν κρατάνε πολύ οι προσφορές.

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/VGA-Radeon-RX-570-Nitro-4GB-11265-07-20G.htm

Τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερουν καθολου, εχω μπερδευτει λιγο..
στην καρτα που εδειξε ο φιλος απο πανω (MSI Radeon RX 570 8GB (ARMOR 8G OC) με 8GB κοστιζει 179.
Δεν αξιζει περισσοτερο; οποτε καταλιγω σε 570 μου λετε..

Και αυτη εδω απο αμαζον;
https://www.amazon.com/XFX-Radeon-1386MHz-Graphics-RX-580P8DFD6/dp/B06Y66K3XD/ref=pd_lpo_vtph_147_lp_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=W3HCDZZGKMW3QEF2KV24 για τα λεφτα της;

συγνωμη αν σας ζαλισα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, bulldog84m είπε

Τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερουν καθολου, εχω μπερδευτει λιγο..
στην καρτα που εδειξε ο φιλος απο πανω (MSI Radeon RX 570 8GB (ARMOR 8G OC) με 8GB κοστιζει 179.
Δεν αξιζει περισσοτερο; οποτε καταλιγω σε 570 μου λετε..

Και αυτη εδω απο αμαζον;
https://www.amazon.com/XFX-Radeon-1386MHz-Graphics-RX-580P8DFD6/dp/B06Y66K3XD/ref=pd_lpo_vtph_147_lp_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=W3HCDZZGKMW3QEF2KV24 για τα λεφτα της;

συγνωμη αν σας ζαλισα!

Πάμε να τα πιάσουμε ένα ένα.

Πρώτα απ'όλα, ναι, για το σύστημά σου το υπόλοιπο η κάρτα που ταιριάζει πιο καλά είναι μια RX570.

Η κάρτα που σου πρότεινε ο @radiohead όντως είναι το 8gb μοντέλο, όμως:

  • δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτη
  • το φθηνότερο μαγαζί που την έχει 175 + 4 μεταφορικά = 179€ λέει κατόπιν παραγγελίας που σημαίνει πως μπορεί να μη στη φέρει ή να στη φέρει αλλά σε άλλη τιμή
  • το δεύτερο φθηνότερο που γράφει παράδοση 4-10 μέρες την έχει 180 + 4 μεταφορικά = 184€

Δηλαδή στην καλύτερη περίπτωση θα την πάρεις 180 ευρώ σε πάνω από δύο βδομάδες, στο αρχικό σου post είπες πως δε θες να πας πάνω από 150.

Αυτή που σου πρότεινα εγώ είναι κι αυτή (λιγότερο) over budget στα 169, όμως δίνει και δύο παιχνίδια δώρο.

Ειδικά αφού δε σε ενδιαφέρουν, μπορείς να πουλήσεις τους κωδικούς περίπου 20€ τον ένα και θα σου έχει έρθει η κάρτα στα 169-40=129€ !

Επίσης, είναι καλύτερη υλοποίηση, δηλαδή με καλύτερη ψύξη και πιο αθόρυβη.

Το ότι είναι το 4άρι μοντέλο (και όχι το 8άρι) είναι ένα μειον, αλλά για τις απαιτήσεις σου και το σύστημά σου πιστεύω σου αρκεί.

Τέλος, αυτή του amazon θα σου έρθει με τα μεταφορικά και το κόστος εκτελωνισμού στα 205 ευρώ περίπου οπότε ξεφεύγει αρκετά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bulldog84m είπε

Τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερουν καθολου, εχω μπερδευτει λιγο..
στην καρτα που εδειξε ο φιλος απο πανω (MSI Radeon RX 570 8GB (ARMOR 8G OC) με 8GB κοστιζει 179.
Δεν αξιζει περισσοτερο; οποτε καταλιγω σε 570 μου λετε..

Και αυτη εδω απο αμαζον;
https://www.amazon.com/XFX-Radeon-1386MHz-Graphics-RX-580P8DFD6/dp/B06Y66K3XD/ref=pd_lpo_vtph_147_lp_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=W3HCDZZGKMW3QEF2KV24 για τα λεφτα της;

συγνωμη αν σας ζαλισα!

Την κάρτα που έβαλε ο saxos55 σε προσφορά δεν την ειχα δει. Μαζί με τα παιχνίδια είναι καλό deal. Αν δεν υπήρχε η προσφορά η 8gb που σου έβαλα είναι η καλύτερη λύση σου σε under200 και πιο futureproof. Αν δεν βιάζεσαι περίμενε μήπως παίξει και καμμία 580 έστω 4gb σε προσφορά που είναι καλύτερη από όλες όσες αναφέραμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι σε αναζήτηση κάρτας γραφικών (κατά προτίμηση μεταχειρισμένη), για να αναβαθμίσω τον παλίο μου υπολογιστή με τα κάτωθι χαρακτηριστικά:

CPU: AMD Phenom II X4 965 4 cores 3,4 GHz

Μητρική: ASUS M4A87TD-EVO

Μνήμη: 4GB 1600 Mhz DDR3, με σκοπό να αναβαθμιστεί στα 8GB

GPU: MSI GeForse GT 640 2GB

SSD: Samsung 860 EVO

Οθόνη: 23" HD 1080 IPS 75Hz με FreeSync

Δυστυχώς, δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα αλλαγής μητρικής, επεξεργαστή, μνήμης. Οπότε, συζητάμε μόνο για αλλαγή κάρτας γραφικών στο υπάρχον σύστημα.

Κοιτούσα την GTX 1060, αλλά διάβασα ότι είναι υπερβολική για τον επεξεργαστή μου, οπότε κοιτάζω για 1050 Ti. 

Οι ερωτήσεις λοιπόν είναι οι εξής:

1. Μήπως και η 1050 Ti είναι υπερβολική και να πάω ακόμα πιο χαμηλά;

2. Αν κοιτούσα σε ΑΤΙ (λόγω και FreeSync οθόνης), ποια ταιριάζει καλύτερα χωρίς bootleneck; Η RX550 ή η RX560;

3. Γενικά, εσείς τι προτείνετε; (εκτός από το να τα αλλάξω όλα...)

Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για το μακροσκελές post.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...