Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/11/2018 στις 5:12 ΜΜ, reactorf είπε

Προτεινόμενες  και καλύτερες  υλοποιήσεις για  2080τι; ανάμεσα σε αυτές  υπάρχουν;

astrix 2080 rtx ti

Evga Ftw3 2080 ti

msi rtx trio 2080 ti

Palit Gaming Pro OC 2080TI

τι διαφορές  έχουν  αυτές  οι  4 κάρτες;  πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα ,απλα ενδιαφέρομαι να  αγοράσω μια απο αυτές τις 4

 H Διαφορές είναι κυρίως στις θερμοκρασίες τους. 

Η strix είναι η κορυφαία.

H Evga μάλλον είναι το ίδιο κορυφαία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Θέλω να προβώ στην αγορά Sapphire Radeon RX 580 8GB NITRO+ Special Edition.το θέμα που με απασχολεί είναι αν την σηκώνει το τροφοδοτικό EVGA 500w.+ δύο σκληροί δίσκοι και μια λεντοτενια. η κάρτα θα μείνει με stock ρυθμίσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LAZAROS882 είπε

Καλησπέρα. Θέλω να προβώ στην αγορά Sapphire Radeon RX 580 8GB NITRO+ Special Edition.το θέμα που με απασχολεί είναι αν την σηκώνει το τροφοδοτικό EVGA 500w.+ δύο σκληροί δίσκοι και μια λεντοτενια. η κάρτα θα μείνει με stock ρυθμίσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

η  Sapphire για την συγκεκριμένη καρτα προτείνει 500 βατ τροφοδοτικό οπότε λογικά(αν δεν κανεις και oc το cpu)  θα εισαι οκ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά , αξίζει να πάω από την Amd 7970 που έχω τώρα σε Radeon RX 580 8GB . Θα δω διαφορές μεγάλες η ελάχιστες στα frames. Παίζω σε 1080p παιχνίδια σαν το Ark survival.

 

Επεξ/σία από maverick290402
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση

INTEL 8700K BOX

Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6

G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GTZB)

Με βαση το παραπανω set, για gaming στα ultra settings, 50 fps minimum, σε αναλυση 1920x1200, ποια καρτα γραφικων θα μου προτεινατε ?

Δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι παλιο η καινουργιο μοντελο, καινουργιο η μεταχειρισμενο, nvidia or ati, τη δουλεια του να κανει απλα...

Οποτε, οσον αφορα την τιμη, την φθηνοτερη αλλα ποιοτικη υλοποιηση, που καλυπτει αυτα που ζηταω παραπανω.

Παιχνιδια που θα παιζω θα ειναι αυτα τυπου battlefield, assassin's creed και need for speed κυριως.

 

Επεξ/σία από hammerd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, dimus1985 είπε

Αδερφε με τετοιο set up αμαρτια να βαλεις κατι κατω απο 1070.

εννοεις οτι μια απλη 1070 με καλυπτει σε αυτο που θελω ? ολα ultra - 50fps min - 1200p ????

Επεξ/σία από hammerd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimus1985 είπε

Γιατι σου κανει εντυπωση?

αρα να λαμβανω υποψιν μου τα benchmarks που ειναι για 1080p ? δεν εχει μεγαλη διαφορα το 1200p, αντε να χασω 5-6 fps ???

4 λεπτά πριν, hammerd είπε

αρα να λαμβανω υποψιν μου τα benchmarks που ειναι για 1080p ? δεν εχει μεγαλη διαφορα το 1200p, αντε να χασω 5-6 fps ???

ειδα και αυτο εδω και δεν με πειθει η σκετη 1070 :(

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

ΑΧΑΧΧΑ πιο unoptimized παιχνιδι δεν ειχες να βαλεις? Και 1080 να βαλεις στο ac θα σερνεται.H ubisoft εκανε παλι θαυματα

ok τοτε ! thanx φιλος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, hammerd είπε

Ερωτηση

INTEL 8700K BOX

Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6

G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GTZB)

Με βαση το παραπανω set, για gaming στα ultra settings, 50 fps minimum, σε αναλυση 1920x1200, ποια καρτα γραφικων θα μου προτεινατε ?

Δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι παλιο η καινουργιο μοντελο, καινουργιο η μεταχειρισμενο, nvidia or ati, τη δουλεια του να κανει απλα...

Οποτε, οσον αφορα την τιμη, την φθηνοτερη αλλα ποιοτικη υλοποιηση, που καλυπτει αυτα που ζηταω παραπανω.

Παιχνιδια που θα παιζω θα ειναι αυτα τυπου battlefield, assassin's creed και need for speed κυριως.

Για την ανάλυση που βάζεις και 1060 σου κάνει. Αν σχεδιάζεις στο μέλλον να πάρεις καλύτερο μόνιτορ " επένδυσε " σε 1070 + αναλόγως του budget σου.  Α και τα του youtube ειναι σρυ κι ολας Π@Π@ΡΙΕΣ. Για να καταλάβεις μόνο με shadows στο medium το assasins που πολύ σωστά λέει ο Dimus είναι unoptimised, έχει μέσο όρο fps τα 50 σε μένα χωρίς OC σε κανένα υποσύστημα. Άντε κατάλαβε μιας και μιλάμε για κάρτα που υποτίθεται το τελευταίο γίγα μνήμης ήταν πιο αργό αν θυμάμαι καλά. Μέχρι στιγμής σε 1080p κανένα παιχνίδι δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα και προσωπικά θα παραμείνω σε αυτή την ανάλυση μέχρι να πάρω το μόνιτορ στα χέρια.

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα. Μετα απο καιρο με την gtx 660 και με αλλαγη προσφατα νεας οθονης 2κ με freesync αναγκαστικα επειδη δεν παιζει βαρια παιχνιδια σε τετοια αναλυση αποφασισα να αλλαξω καρτα γραφικων. 

Case (Κουτί): aerocool xpredator full tower

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): 750watt ( δεν θυμαμαι μαρκα ) 

Motherboard (Μητρική): ASRock 990FX Extreme9

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): amd fx 9590

RAM (Μνήμη συστήματος): 16gb 2400mhz ddr3

GPU (Κάρτα γραφικών): nvidia gtx 660

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): AOC Q3279VWFD8 Quad HD 31.5" IPS with FreeSync

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 10 pro

Κοιτα ζω μονο για amd για αν εκμεταλλευτο και το freesync. Ειδα καποιες rx 580 8gb αλλα σαν μην τα καταφερνουνε καλα σε τετοια αναλυση. Επισης διαβασα οτι βγαινουνε και οι 590 αλλα ειναι το ιδιο με τις 580. Οποτε δνε ξερω τι να παρω για τετοια αναλυση. Απο παιχνιδια παιζω pro, hitman 2, call, battfield κτλπ γενικως οτι βγαινει πλην rpg και φαντασιας  

ΥΓ: budget μεχρι 200-300€ max 

Επεξ/σία από miltgiorg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Για την ανάλυση που βάζεις και 1060 σου κάνει. Αν σχεδιάζεις στο μέλλον να πάρεις καλύτερο μόνιτορ " επένδυσε " σε 1070 + αναλόγως του budget σου.  Α και τα του youtube ειναι σρυ κι ολας Π@Π@ΡΙΕΣ. Για να καταλάβεις μόνο με shadows στο medium το assasins που πολύ σωστά λέει ο Dimus είναι unoptimised, έχει μέσο όρο fps τα 50 σε μένα χωρίς OC σε κανένα υποσύστημα. Άντε κατάλαβε μιας και μιλάμε για κάρτα που υποτίθεται το τελευταίο γίγα μνήμης ήταν πιο αργό αν θυμάμαι καλά. Μέχρι στιγμής σε 1080p κανένα παιχνίδι δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα και προσωπικά θα παραμείνω σε αυτή την ανάλυση μέχρι να πάρω το μόνιτορ στα χέρια.

Δεν με ενδιαφερει ο μεσος ορος... 50fps να πεφτει το πολυ , στη χειροτερη.

θελω MIN:50FPS, οχι AVG: 50FPS γιατι αυτο μπορει να σημαινει min: <50fps, πραγμα που δεν το θελω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...