Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

https://allaboutoffice.gr/product/asus-vga-rog-strix-rtx3090-24g-gaming-24gb-gddr6x-90yv0f90-m0nm00/?skr_prm=WyJiYzRlZTIzOC00MWQ1LTQ2N2YtYjk3Yy0wMzRiYTZkZmZmMDEiLDE2MTQyNjczOTY3NDYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Οριστε λοιπον παρε vfm καρτουλα...αφου ειναι αυταποδεικτο οτι, οτιδηποτε δεν υπαρχει σε αποθεμα ειναι επειδη αξιζει το προιον και ειναι vfm...και οχι επειδη δεν υπηρξε μαζικη παραγωγη και η nvidia κοροιδευει...

Λες και βγηκα να το παιξω καποιος που εχει καρτα ηδη γιατι ηξερε τι θα γινει και την πηρε νωρις...η μηπως ειχα συμφερον για το παραπανω σχολιο?Απλα μου φανηκε κουφο να θεωρειτε καλη τιμη και πιστευω οτι παραπλαναει τον κοσμο, για αυτο και σχολιασα.

Το να θεωρεις καλη αγορα την καρτα που ανεβασε ο φιλος ειναι αστειο οπως ειναι και αυτη που ανεβαζω παραπανω και και και...Το καταλαβαινεις δεν το καταλαβαινεις αυτο ισχυει. Τωρα τα αυταποδεικτα κτλπ ειναι για να εχουμε να λεμε.

Αρχικά αλλού οι χαρακτηρισμοί περί παραπλάνησης  γιατί αν είχα δόλο όπως αναφέρεις δεν θα έκανα καν την αναφορά θα αγόραζα όσα η τσέπη μου μπορούσε και θα έβγαζα και κέρδος επειδή όμως δεν με χαρακτηρίζουν αυτά δεν το επιτρέπω ούτε σαν υπόνοια. Συγκεκριμένα η κάρτα που αγόρασα όταν με το καλο έρθει (δεν έχω πάρει ακόμα κάποια ενημέρωση) θα είναι για το πρώτο μου pc build και συγκεκριμένα itx όπως είχα ενημερώσει με συγκεκριμένο θέμα που είχα ανοίξει και ζητούσα την άποψη των εξειδικευμένων φίλων του φόρουμ 

edit:  Παράδοση μέχρι 02/03 

Επεξ/σία από Moorer7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

. Άμα έβρισκες ΣΗΜΕΡΑ 3060 φτηνότερα από 500

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3634590

Τι εννοεις αμα...ιδια διαθεσιμοτητα με αυτη των 509...αν ειναι να αναιβεις πας και σκας 150 ευρο παραπανω και παιρνεις 3060ti που ειναι και πολυ ανωτερη σε δυναμη. 

Αν αυτο το απλο δεν μπορεις να το κατανοησεις εσυ και οσοι αλλοι ΤΡΕΞΟΥΝ οπως ελεγε ο φιλος να αγορασουν την τρομερη "προσφορα" που βρηκε τοτε τι να πω...Δεν ειναι ολοι για αυτο το σπορ, το καταλαβαινω. Επισης καποιοι μπορει να μην εχουν τα λεφτα για πανω απο 500 ευρο και αυτο δυσκολα, οποτε το οριο ειναι στην 3060, μην μας λενε ομως τρεξτε να την παρετε κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3634590

Τι εννοεις αμα...ιδια διαθεσιμοτητα με αυτη των 509...αν ειναι να αναιβεις πας και σκας 150 ευρο παραπανω και παιρνεις 3060ti που ειναι και πολυ ανωτερη σε δυναμη. 

Αν αυτο το απλο δεν μπορεις να το κατανοησεις εσυ και οσοι αλλοι ΤΡΕΞΟΥΝ οπως ελεγε ο φιλος να αγορασουν την τρομερη "προσφορα" που βρηκε τοτε τι να πω...Δεν ειναι ολοι για αυτο το σπορ, το καταλαβαινω. Επισης καποιοι μπορει να μην εχουν τα λεφτα για πανω απο 500 ευρο και αυτο δυσκολα, οποτε το οριο ειναι στην 3060, μην μας λενε ομως τρεξτε να την παρετε κτλπ...

Επειδή τα λεφτά δεν είναι στραγάλια προσωπικά τα 15 με 20 φπς που έχουν διαφορά δεν νομίζω ότι αξίζουν τα 150 ευρώ επίσης αναφέρει διαθεσιμότητα κατόπιν παραγγελίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Moorer7 είπε

επίσης αναφέρει διαθεσιμότητα κατόπιν παραγγελίας 

Οπως ολες οι 3060 στο πλαισιο που σηζηταμε...

ξαναλεω καταλαβαινω καποιον που δεν μπορεις να δωσει 609+ για 3060ti. Αν ομως παει σε υλοποιηση 3060 που κοστιζει κατω απο 100 ευρο διαφορα τοτε νομιζω οτι πρεπει να κανει την υπερβολη και να παει 3060ti. Αλλιως να παρει την ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ 3060 που θα βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι κάποιοι μπερδεύουν το msrp ενώ υπάρχει έλλειψη όχι στην Ελλάδα αλλά παγκόσμια έλλειψη.....

επίσης Αλέξανδρε καλύτερα να σκάσει κάποιος 600 στο πλαίσιο και να πάρει κούτα 3060 παρά μεταχειρισμενη 5700ΧΤ,2070,2080 κλπ στα 500 και 600 και 800.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3634590

Τι εννοεις αμα...ιδια διαθεσιμοτητα με αυτη των 509...αν ειναι να αναιβεις πας και σκας 150 ευρο παραπανω και παιρνεις 3060ti που ειναι και πολυ ανωτερη σε δυναμη.

Μας περνάς για χαζούς μου φαίνεται. Πια ίδια διαθεσιμότητα?

Το πρωί υπήρχε η 3060 στα 500 λέμε.

Δηλαδή στα 500 έπαιρνες μια κάρτα στα χέρια σου, ενώ στα 650 της ti μη σου πω τι έπαιρνες.

Δεν μπορεί να μη το καταλαβαίνεις αυτό.

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

επίσης Αλέξανδρε καλύτερα να σκάσει κάποιος 600 στο πλαίσιο και να πάρει κούτα 3060 παρά μεταχειρισμενη 5700ΧΤ,2070,2080 κλπ στα 500 και 600 και 800.. 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου...ειδικα GPU δεν θα επερνα ποτε μεταχειρισμενη ακομα και αν ηταν ανωτερη ας πουμε 3060ti vs 3070...

 

2 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Το πρωί υπήρχε η 3060 στα 500 λέμε.

Δηλαδή στα 500 έπερνες μια κάρτα στα χέιρια σου, ενώ στα 650 της ti μη σου πω τι έπερνες.

Πηγες και την παρελαβες απο το καταστημα ενω την παρηγγειλες σημερα θες να μου πεις?Η θα στην στειλουν σε 1-2 μερες που κανει το πλαισιο οταν εχει αμεσα διαθεσιμο κατι?Η σου ειπε θα επικοινωνησουμε που σημαινει απο 1 βδομαδα μεχρι 2 μηνες?

Γιατι κατι αμεσα διαθεσιμα λεγαν και καποιοι φιλοι στο topic "εξελιξη παραγγελιων PS5" και κατι μηνες μετα διαθεσιμα δεν εχουν γινει.

Συγκεκριμενα το πλαισιο υστερα απο επικοινωνια για την gigabyte gaming oc 3060ti τον Δεκεμβριο και ενω εδειχνε διαθεσιμο μου ειπαν προς Φλεβαρη...Ετσι για να ξερουμε τι σημαινει διαθεσιμοτητα στα Ελληνικα μαγαζια.

Τεσπα ολα τα παραπανω ειναι η αποψη μου. Οτι δηλαδη δεν αξιζουν τα 150 ευρο διαφορα στα στα 509. Ειναι 30% παραπανω αλλα ειναι και 30% επιδοσεις. Οποιος δεν μπορει οικονομικα  ειναι απολυτως σεβαστο, παει και παιρνει ομως το ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ.

Τελος απο εμενα. Να χαρειτε τις καρτες σας οσοι  αγοραζετε αυτη την περιοδο

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Πηγες και την παρελαβες απο το καταστημα ενω την παρηγγειλες σημερα θες να μου πεις?Η θα στην στειλουν σε 1-2 μερες που κανει το πλαισιο οταν εχει αμεσα διαθεσιμο κατι?Η σου ειπε θα επικοινωνησουμε που σημαινει απο 1 βδομαδα μεχρι 2 μηνες?

 

Έκανα αναφορά ότι το αργότερο 02/03 μου έστειλαν μαιλ έχει δοθεί σε μεταφορική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι φίλοι είπαν ότι παράγγειλαν δεν ξέρω αν παρέλαβαν κιόλας.

Προφανώς συγκρίνουμε με το δεδομένο ότι η κάρτα ήταν ετοιμοπαράδοτη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Moorer7 είπε

Έκανα αναφορά ότι το αργότερο 02/03 μου έστειλαν μαιλ έχει δοθεί σε μεταφορική 

Μακαρι, αναμενουμε ενημερωση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια,

Πληροφοριακα εγω σημερα το πρωι εκανα παραγγελια μια Gigabyte VGA GeForce RTX 3060 Gaming OC απο το πλαισιο και το email λεει θα παραδοθει το αργοτερο μεχρι της 8/3.

Απο οσο μου ειπαν το προιον υπηρχε σε αποθεμα οποτε λογικα μεχρι της 8/3 θα την εχω.

Τωρα για τις τιμες που λετε κτλπ, υπαρχουμε και μεις που δεν εχουμε υπολογιστη και εγω προσωπικα προσπαθω να βρω gpu απο Νοέμβριο-Δεκέμβριο. Οποτε λεω και ευχαριστω. 

11FC080D-6627-489D-905E-02A41EB448BE.jpeg

Επεξ/σία από nubbnub
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η εποχή αυτή ειναι απαγορευτική για αλλαγές και πωλήσεις.Η δική μου κάρτα ανέβηκε 450 Ε μέσα σε ένα μήνα..Αν αυτές οι αυξήσεις παίζουν από εδώ και στο εξής τότε να πάμε στο χρηματιστήριο καλύτερα.Τέλη Νοέμβρη υπήρχε στο skroutz και σε άλλα καταστήματα η ASUS 2fan 3070 στα 607 ευρώ..Επόμενη τιμή η 3070 Ventus στα 670 και τώρα καληνύχτα..

Τελικά να γίνουμε όλοι κονσολάκιδες ισως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, akmakas είπε

Δυστυχώς η εποχή αυτή ειναι απαγορευτική για αλλαγές και πωλήσεις.Η δική μου κάρτα ανέβηκε 450 Ε μέσα σε ένα μήνα..Αν αυτές οι αυξήσεις παίζουν από εδώ και στο εξής τότε να πάμε στο χρηματιστήριο καλύτερα.Τέλη Νοέμβρη υπήρχε στο skroutz και σε άλλα καταστήματα η ASUS 2fan 3070 στα 607 ευρώ..Επόμενη τιμή η 3070 Ventus στα 670 και τώρα καληνύχτα..

Τελικά να γίνουμε όλοι κονσολάκιδες ισως 

είσαι και εσύ από αυτούς που πίστευαν ότι θα κυκλοφορήσει 3070 στα 400€ ε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

είσαι και εσύ από αυτούς που πίστευαν ότι θα κυκλοφορήσει 3070 στα 400€ ε? 

Ναι πίστευα ότι θα πέσουν στα 199,99 αλλά δεν!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...