Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H 3070 βγάζει ~150 ίσως και παραπάνω τώρα στο mining. Αφού δεν υπάρχει άλλη επιλογή, αγοράζεις όσο πιο φθηνά μπορείς να την βρεις και κάνεις mining για να βγάλεις το καπέλο..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

H 3070 βγάζει ~150 ίσως και παραπάνω τώρα στο mining. Αφού δεν υπάρχει άλλη επιλογή, αγοράζεις όσο πιο φθηνά μπορείς να την βρεις και κάνεις mining για να βγάλεις το καπέλο..

δεν την θελω για mining. δν μπορω να αφηνω τον υπολογιστη μου ολη μερα να κανει κατι τετοιο, το δοκιμασα αλλα δν ειναι για εμενα. για games την θελω. οποτε θεωρεις οτι αυτες οι 3070 ειναι αξιες για μια τετοια αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, iceman33221 είπε

δεν την θελω για mining. δν μπορω να αφηνω τον υπολογιστη μου ολη μερα να κανει κατι τετοιο, το δοκιμασα αλλα δν ειναι για εμενα. για games την θελω. οποτε θεωρεις οτι αυτες οι 3070 ειναι αξιες για μια τετοια αγορα.

Δεν είπα να κάνεις mining για χρόνια, απλά ίσα ίσα για να βγει το καπέλο. Όχι δεν αξίζουν σε τέτοια τιμή κατά τη γνώμη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν είπα να κάνεις mining για χρόνια, απλά ίσα ίσα για να βγει το καπέλο. Όχι δεν αξίζουν σε τέτοια τιμή κατά τη γνώμη μου..

συγνωμη λαθος καταλαβα. οκ σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...ενδιαφερομαι για αναβαυμιση gpu...στην υπογραφη μου αναγραφεται το συστημα μου οποτε θα ηθελα λιγο την γνωμη σας σε ποια καρτα να καταληξω.

βρισκω την 1660 super(350-400ευρω) και την 2060 6gb(450ευρω) αξιζει να γινει μεταβαση σε καποια απο αυτες τις δυο?ποια ειναι καλυτερη?επισης μηπως υπαρχει καποια καλυτερη επιλογη εως το ποσο των 500ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Καλησπερα...ενδιαφερομαι για αναβαυμιση gpu...στην υπογραφη μου αναγραφεται το συστημα μου οποτε θα ηθελα λιγο την γνωμη σας σε ποια καρτα να καταληξω.

βρισκω την 1660 super(350-400ευρω) και την 2060 6gb(450ευρω) αξιζει να γινει μεταβαση σε καποια απο αυτες τις δυο?ποια ειναι καλυτερη?επισης μηπως υπαρχει καποια καλυτερη επιλογη εως το ποσο των 500ευρω?

για τι χρήση την θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

για τι χρήση την θες?

Για gaming..

επισης να αναφερω πως το pc ειναι συνδεμενο με dp σε μια 23" dell 1920/1080 60hz και μεσω hdmi σε μια 65" 4k lg nanocell.στην 65αρα περναει για να δω ταινιες κυριως αν και θα ηθελα να παιζω κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Για gaming..

επισης να αναφερω πως το pc ειναι συνδεμενο με dp σε μια 23" dell 1920/1080 60hz και μεσω hdmi σε μια 65" 4k lg nanocell.στην 65αρα περναει για να δω ταινιες κυριως αν και θα ηθελα να παιζω κιολας.

για να παίζεις σε 4Κ θέλεις RTX3080 , παιχνίδια με μέτριες απαιτήσεις παίζεις και με RTX3060 στα 4Κ

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

για να παίζεις σε 4Κ θέλεις RTX3080 , παιχνίδια με μέτριες απαιτήσεις παίζεις και με RTX3060 στα 4Κ

σε περιπτωση μου χαμηλωσω την αναλυση που θα λειτουργει η 65αρα θα ειναι κομπλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

σε περιπτωση μου χαμηλωσω την αναλυση που θα λειτουργει η 65αρα θα ειναι κομπλε?

μπορείς να ρυθμίσεις το παιχνίδι στα 1080p και να παίζεις με τουλάχιστον 1660super αλλά θα pixeliazei στην μεγάλη tv

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα μεχρι στιγμης με την 470 που εχω που επαιζα και σε 40αρα και σε 55αρα δεν ειχα κανενα προβλημα...στην 65αρα δεν δοκιμασα γτ ειναι καινουρια και δεν εχω προλαβει.

αν αντι για 1080 το παω σε μεγαλυτερη αναλυση καπου 2000+ θα ειναι καλυτερα?δεν με απασχολει να παιζω 4κ.

επισης ποια καρτα προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

για να παίζεις σε 4Κ θέλεις RTX3080 , παιχνίδια με μέτριες απαιτήσεις παίζεις και με RTX3060 στα 4Κ

 

Μόλις τώρα, kjtzemis είπε

πισης ποια καρτα προτεινεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 1440p τι ειναι πχ?σορρυ αλλα δεν θυμαμαι τις αναλυσεις.

απο τις 2 καρτες που εγραψα ποια ειναι καλυτερη επιλογη?υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτες τις δυο στα 500ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kjtzemis είπε

τα 1440p τι ειναι πχ?σορρυ αλλα δεν θυμαμαι τις αναλυσεις.

απο τις 2 καρτες που εγραψα ποια ειναι καλυτερη επιλογη?υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτες τις δυο στα 500ευρω?

ανάλυση είναι τα 1440p, δεν σε αφορά, η οθόνη σου είναι 1080p και η τηλεόραση 4k (2160p).

Προφανώς η 2060 στα 450 είναι καλύτερη επιλογή από την 1660 super στα 400.

Αν έχεις βρει την 2060 250 καινούρια είναι καλή τιμή για την εποχή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

ανάλυση είναι τα 1440p, δεν σε αφορά, η οθόνη σου είναι 1080p και η τηλεόραση 4k (2160p).

Προφανώς η 2060 στα 450 είναι καλύτερη επιλογή από την 1660 super στα 400.

Αν έχεις βρει την 2060 250 καινούρια είναι καλή τιμή για την εποχή..

την 2060 στα 450 την εχω βρει.

αν εβρισκα 1660ti ειναι καλυτερη απο τις δυο που εχουν αναφερθει?

γενικοτερα σε αυτα τα χρηματα που μπορω να δωσω υπαρχει καποια αλλη ειτε used ειτε καινουρια που να μπορω να κοιταξω ή μιλαμε για μονοδρομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...