Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, SpirosRonto είπε

Καλησπέρα ! Θέλω να πάω σε αλλαγή κάρτας για 2k gaming , προέρχομαι από 5700xt που την πούλησα και έλεγα να πάω είτε σε 6700xt είτε 3070 ti . Τροφοδοτικό Corsair 750w και ryzen 3600 έχω μεσα

το 2κ ειναι σχετικο πλεον.

οπως ειπε παραπανω ο Γεωργιου, αν μπορεις να βρεις 6700 χτ στα 500,550 ε ψωνιζεις μια, την κουμπωνεις, την τρεχεις κανονικα, κ μονο αν αποφασισεις να δωσεις 1500 ευρω περισσοτερο κοιτας για 3080 , 3070 τι,4070 στα 800,1000 ευρω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, SpirosRonto είπε

Καλησπέρα ! Θέλω να πάω σε αλλαγή κάρτας για 2k gaming , προέρχομαι από 5700xt που την πούλησα και έλεγα να πάω είτε σε 6700xt είτε 3070 ti . Τροφοδοτικό Corsair 750w και ryzen 3600 έχω μεσα

Πόσα είσαι διατεθειμένος να δώσεις είναι το σημαντικό και το υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Πάντως από 6700 η 3060ti και πάνω νομίζω είσαι οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Phaethonas είπε

Πόσα είσαι διατεθειμένος να δώσεις είναι το σημαντικό και το υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Πάντως από 6700 η 3060ti και πάνω νομίζω είσαι οκ

Βασικά θα πάρω κάτι με τιμολόγιο και απαλλαγή ΦΠΑ αλλά το άτομο που μου τα βρίσκει βλέπει κανένα 50ρικο διαφορά από την μια στην άλλη οπότε απλά να ξέρω αν αξίζει αυτό το λίγο παραπάνω για 3070ti. Κυρίως για vram άκουγα σχόλια ότι δεν φτάνει για 2κ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giantzeron είπε

Εχω μια rx480 4gb ... αξιζει η μεταβαση σε GeForce GTX 1660 Super 6GB ;; Με ενδιαφερει κυριως το rendering και οχι τοσο τα παιχνιδια.

πάρε 3050 με RTX , ποιο rendering χρησιμοποιείς να δουμε αν αξιοποιεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2022 στις 4:05 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Ψηνω πολυ να τσιμπησω μια 3070ti η καρτα ειναι μπομπα για 2K ακομη και σε 4Κ χτυπαει 60αρια, ειδικα σε αυτη τη τιμη που παιζει τωρα κατω απο χιλιαρικο και με dlss δεν νομιζω να εχει αντιπαλο, αληθεια υπαρχει περιπτωση να πεσει και κατω απο 780 που ειναι τωρα σε κανα μηνα?

με τον 6700κ θα φας μπουκαλι παντως που θα ειναι σαν να μην εχεις την 3070 ti αλλα την 380x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω να αλλάξω την πανάρχαια r7 265 σε μια άλλη για pc που χρησιμοποιώ για ελαφρύ gaming, ερασιτεχνικό photo editing και coding (το διευκρινίζω γιατί κάποια στιγμή θα μπει 2η οθόνη, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Έχω μια 1080p LG 23MP65 αλλά δεν αποκλείω κάποια στιγμή την αναβάθμιση σε μια 144Hz καθώς δε βρίσκω δεύτερη ίδια.

Το σύστημά μου είναι Ryzen 2600, MSI B450M Pro-VDH, G.Skill Ripjaws 16GB 3200MHz, Coolermaster G550M (6ετίας). Ενδεικτικά games: WoW, Witcher 3, Horizon, Middle Earth Shadow of War. Το πρώτο το παίζω πιο συχνά και με ενδιαφέρει πιο πολύ να max-άρω τα γραφικά, στα υπόλοιπα που παίζω περιστασιακά όποτε βγαίνει κάτι καλό μπορώ να κάνω λίγους συμβιβασμούς.

Είμαι ανάμεσα σε 1660 Super, 1660 Ti, 2060, 3050, αλλά για τις 2 τελευταίες δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει η υπέρβαση. Θα περιμένω λίγο ακόμα μέχρι το καλοκαίρι max καθώς βλέπω μια πτωτική τάση στις τιμές αλλά θέλω να έχω μια εικόνα από τώρα τί αξίζει πιο πολύ για τα δικά μου δεδομένα.

Επεξ/σία από Norone92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Norone92 είπε

Είμαι ανάμεσα σε 1660 Super, 1660 Ti, 2060, 3050, αλλά για τις 2 τελευταίες δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει η υπέρβαση. Θα περιμένω λίγο ακόμα μέχρι το καλοκαίρι max καθώς βλέπω μια πτωτική τάση στις τιμές αλλά θέλω να έχω μια εικόνα από τώρα τί αξίζει πιο πολύ για τα δικά μου δεδομένα.

καλά το σκέφτεσαι , όταν είσαι έτοιμος κτύπα όποια σε βολεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Γνωμη για αυτη την υλοποιηση, αξιζει για 550 ευρω?

(Asus GeForce RTX 3060 Ti 8GB Dual Mini OC V2)

Πριν 2 μηνες ειχε χιλιαρικο η ιδια υλοποιηση. Υπαρχει περιπτωαση να πεσει και στα 400 αν περιμενω και αλλο μιας και σε λιγο βγαινουν οι arc ή ουτε καν?

fdfd.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε
Γνωμη για αυτη την υλοποιηση, αξιζει για 550 ευρω?

(Asus GeForce RTX 3060 Ti 8GB Dual Mini OC V2)

Πριν 2 μηνες ειχε χιλιαρικο η ιδια υλοποιηση. Υπαρχει περιπτωαση να πεσει και στα 400 αν περιμενω και αλλο μιας και σε λιγο βγαινουν οι arc ή ουτε καν?

fdfd.png

για 400  πολυ δυσκολο. ισως σε κανα μηνα να βρεις ευκαιρια  στα 450,480. 

λογω ιντελ ναι θα πεσει .

με 300 θα βρισκεις κ δυνατες μεταχειρισμενες  πλεον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, 3DJIN είπε

υπομονη 60 μερες και θα φτασει στην τιμη που θες.

Η συγκεκριμενη υπαρχει πιθανοτητα να παει και στα 650-700? Αυτη τη στιγμη ειναι 30% πανω απ το msrp τη βρισκω με 780.

20210713120819_zotac_geforce_rtx_3070_ti_8gb_trinity_oc_zt_a30710j_10p.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/3/2022 στις 8:42 ΜΜ, giorgosmcmc είπε
Γνωμη για αυτη την υλοποιηση, αξιζει για 550 ευρω?

(Asus GeForce RTX 3060 Ti 8GB Dual Mini OC V2)

Πριν 2 μηνες ειχε χιλιαρικο η ιδια υλοποιηση. Υπαρχει περιπτωαση να πεσει και στα 400 αν περιμενω και αλλο μιας και σε λιγο βγαινουν οι arc ή ουτε καν?

fdfd.png

Σφαίρα μαντική δεν έχουμε αλλά νομίζω κάτω από 450 δύσκολο πριν την επόμενη γενιά
Είναι ποιοτική υλοποίηση η dual, έχω παρόμοια σε 3070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...