Προς το περιεχόμενο

Όνειρα


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπετε τιποτα (ευχαριστο /δυσαρεστο);

 

Σας εχει "κάτσει" ποτέ κάτι που ειδατε;

 

Ειναι ολα στο υποσυνειδητο μας (ή αλλιως βλεπουμε κατι το οποιο σκεφτομαστε/μας απασχολει);

 

Αλλες φορές κοιμαμαι συνολο 5 λεπτα και βλεπω συμπυκνωμενα 2-3 ονειρα.Αλλες 8ωρα και δε βλεπω τιποτα. Προφανως εχει να κανει με την ποιοτητα και τα σταδια του υπνου.

 

Επισης άλλοτε βλεπω ευχαριστα πραγματα, αλλοτε τους ιδιους και τους ιδιους εφιαλτες (διαγωνισμα στο σχολειο ή πανελληνιες αδιαβαστος κοκ).

 

Εμπειρια μου επισης οτι η παραδοσιακες ερμηνειες (/ο ονειροκριτης) ειναι μεγαλη αποτυχια. Πχ αν δεις στον υπνο σου οτι εισαι αρρωστος σημαινει υγεια. Αν δεις σκ@τα (vsl σου στρωνω ολοκληρο thread) θα παρεις λεφτα. Κ.ο.κ.

 

Βαρεμαρα και επιφανειακο αλλα ενδιαφέρον θεματακι.

 

Εσας σας εχει τυχει ποτε κατι σχετικο με κατι που ειδατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω παρατηρήσει πως ότι όνειρα βλέπω περιλαμβάνουν πρόσωπα και ανησυχίες που συναντώ συνήθως στην διάρκεια της μέρας.οχι βδομάδας η μήνα αλλά μόνο της μέρας που πέρασε.αυτό είναι και το πιο εντυπωσιακό για μένα για διάφορους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω πολλά , οταν είμαι καλα συνήθως βλέπω μονο όμορφα όνειρα , αλλα οταν δεν ειμαι όπως αυτες τις 3 εβδομαδες καλύτερα να μην εβλεπα ... 

Το να τύχει κατι δεν συνδέεται αναγκαστικά με το dejavu μιας και αυτο γινετε πολλές φορες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σήμερα είχα το πρώτο μου lucid dream. Έβλεπα λέει ότι κοιμόμουν και ξαφνικά χτυπάει το ξυπνητήρι, το ακούω και σηκώνομαι στο όνειρο να το κλείσω. Παρόλο που το έκλεισα ο ήχος συνέχισε να ακούγεται , κοίταξα για λίγο γύρω στο δωμάτιο και κατάλαβα ότι έβλεπα όνειρο για να ξυπνήσω τελικά και να κλείσω το ξυπνητήρι που βάραγε στην πραγματικότητα. Ενδιαφέρουσα εμπειρία να συνειδητοποιείς ότι κοιμάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που καταφερα να κανω μια φορα ηταν να παρω τον ελεγχο του ονειρου μου. Μιλουσα σ'εναν αντρα και τοτε συνειδητοποιησα οτι ονειρευομαι και του ειπα "Αυτο ειναι ονειρο" xD Και εμεινε και με κοιτουσε σαν τα 'χασε. Καπως creepy ηταν, μου θυμισε και λιγο Inception. Εχω διαβασει για ιστοριες που αλλοι παιρνουν τον ελεγχο και κανουν ο,τι θελουν στον υπνο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όνειρό μου κάποια στιγμή να συναντήσω τον τριλο και τον νικοτς.<br>

Και να αγοράσω ένα πόνυ.<br>

Και έναν δεινόσαυρο.<br>

Και μια γάτα russian blue.<br>

Και μια πολυκατοικία όπου θα ζουν μόνο οι φίλοι μου κι εγώ.<br>

Και η γάτα φυσικά.

 

Ναι, τα έχω ήδη δει σε όνειρο όλα αυτά.

Και χωρίς να έχω κάνει ναρκωτικά ε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που καταφερα να κανω μια φορα ηταν να παρω τον ελεγχο του ονειρου μου. Μιλουσα σ'εναν αντρα και τοτε συνειδητοποιησα οτι ονειρευομαι και του ειπα "Αυτο ειναι ονειρο" xD Και εμεινε και με κοιτουσε σαν τα 'χασε. Καπως creepy ηταν, μου θυμισε και λιγο Inception. Εχω διαβασει για ιστοριες που αλλοι παιρνουν τον ελεγχο και κανουν ο,τι θελουν στον υπνο τους.

:ph34r: ειμαστε πολλοι φαινεται! 

 

Αλλες φορές κοιμαμαι συνολο 5 λεπτα και βλεπω συμπυκνωμενα 2-3 ονειρα.Αλλες 8ωρα και δε βλεπω τιποτα. Προφανως εχει να κανει με την ποιοτητα και τα σταδια του υπνου.

 

 

Βλεπεις αλλα δε θυμασαι μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όνειρό μου κάποια στιγμή να συναντήσω τον τριλο και τον νικοτς.<br>

Και να αγοράσω ένα πόνυ.<br>

Και έναν δεινόσαυρο.<br>

Και μια γάτα russian blue.<br>

Και μια πολυκατοικία όπου θα ζουν μόνο οι φίλοι μου κι εγώ.<br>

Και η γάτα φυσικά.

 

Ναι, τα έχω ήδη δει σε όνειρο όλα αυτά.

Και χωρίς να έχω κάνει ναρκωτικά ε.

 

Mένω σ' αυτό γιατί τα άλλα είναι λίγο-πολύ εύκολο να πραγματοποιηθούν.. όσο υπάρχουν δεινόσαυροι... Έχεις βάλει τον πήχυ πολύ ψηλά α; καλή τύχη τι να πω.. Ο ΟΘΕΟΣ μαζί σου που λέει και ο νίκοτς

 

 

P.S  Όταν με ονειρεύτηκες τι φάση; :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχει "κάτσει" ποτέ κάτι που ειδατε;

 

 

Κάτι τέτοια πετάτε και μετά το thread καταλήγει σε σεξ, προφυλακτικά και κάποιος θα αναφέρει το πρωκτικό και εκεί καποιος ( vsl :D ) θα το γυρίσει σε σκατα και μετά θα πάει για κλείδωμα και τότε ο πάπιας θα ανοίξει αλλο. Insomnia-inception φάση
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω βλεπω συνειδητα ονειρα.

Το ίδιο κι εγώ...σχεδόν πάντα. Όταν «ζορίσει» κάτι λέω οκ ας ξυπνήσω τώρα, πολύ τράβηξε! :D

 

Μια φορά είχα δει και κάτι «προφητικό» ή απλά συγχρονικότητας ας το πούμε, αφού είδα κάτι την ώρα που συνέβαινε. Γενικά βλέπω σχεδόν πάντα όνειρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεγα να ανοίξω χθες θέμα επειδή χθες είδα ένα καλό

υποτίθεται πως ήμουν σε ένα μέρος σαν εργοστάσιο παραγωγής κρεάτων απο ανθρώπους. Παντού κρεμασμένοι άνθρωποι , κομματιασμένοι , σάρκες που δεν ήξερες απο τι είναι , κραυγές απο παιδιά κ μεγάλους , εκεί ξύπνησα για κατούρημα. Μιλάμε ένιωθα οτι ήθελα να ξεράσω όταν ξύπνησα, ήταν υπερβολικά ζωντανό. 

κοιμάμαι πάλι και βλέπω οτι είμαι στο ίδιο μέρος και με κυνηγούσαν επτά δαίμονες που στο τέλος αποδείχθηκε πως ήταν ένας αφού έγιναν μια μάζα σαν στερεό αίμα που μίλαγε απλά προσπαθούσε να με αποπροσανατολίσει και ήταν λες και με οδηγούσε κάπου , τα δωμάτια στο εργοστάσιο ήταν σαν λαβύρινθος.

στο τέλος κλείδωσα μια πόρτα με αλυσίδες και αυτός συνέχισε να χτυπάει , όταν ήταν έτοιμες να σπάσουν σταμάτησε. Ανοίγω την πόρτα και βλέπω κάποιους που έμοιαζαν (αλλα δεν ήταν) η μάνα μου , φίλους, τα αδέρφια μου με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά. Μου λένε επιτέλους μας έσκασες 

εκεί κάπως ένιωσα λες κ θα ξεράσω κ ξύπνησα , μιλάμε ενέργεια 0 , λες κ έτρεχα μαραθώνιο αντί να κοιμάμαι 
βρίσκω τη σκύλα μου τη Βαλεντίνη δίπλα μου να με κοιτάζει.

post-353959-0-19310900-1462445035_thumb.jpg


Πήδηξε απο τον κήπο στο μπαλκόνι, άνοιξε την συρόμενη μπαλκονόπορτα κ μπήκε .. δεν το κάνει παρα μόνο όταν τρομάξει απο βεγγαλικά που θα ρίχνει κάποιος γείτονας. 
Στο κεφάλι μου χθες παρατήρησα μια γρατζουνιά επειδή με έτσουζε όπως έκανα μπάνιο κ είχα κ δυο μεγάλες γρατζουνιές στην πλάτη αλλα επιφανειακές και είμαι σίγουρος πως αυτή μου τις έκανε τώρα που το σκέφτομαι , δεν παίζει μόνος μου, απορώ πως έκανα στον ύπνο μου για να προσπαθήσει να με ξυπνήσει , θα νόμιζε οτι έπαθα τίποτα λολ 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...