Προς το περιεχόμενο

Όνειρα


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρόσφατα είχα lucid dream οτι μεταμορφώθηκα σε τίτανα(βλέπε Attack on Titan) και πολεμούσα με ενα δράκο

επειδή εχω εμμονή με τη σειρά είναι όνειρο που επαναλαμβάνετε συχνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μία φορά είχα δει στον ύπνο μου το σπίτι κολλητου γεμάτο στα σκατά . Λέω λεφτά είναι αυτό. Τον παίρνω πάμε καζίνο και το μόνο που καταφέραμε είναι να χάσουμε και το μικρό ποσό που παιξαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα είχα lucid dream οτι μεταμορφώθηκα σε τίτανα(βλέπε Attack on Titan) και πολεμούσα με ενα δράκο

 

Ο δρακος εβγαζε φωτια απο το στομα του?

(η σημασια στη λεπτομερεια)

Μία φορά είχα δει στον ύπνο μου το σπίτι κολλητου γεμάτο στα σκατά . Λέω λεφτά είναι αυτό. Τον παίρνω πάμε καζίνο και το μόνο που καταφέραμε είναι να χάσουμε και το μικρό ποσό που παιξαμε

 

Κακη επιλογη μαλλον. Τι σκατα ηταν? Αν ηταν λιωμενα επρεπε να παιξεις Λοττο. Αν ηταν πηχτα, Παμε Στοιχημα. Αν ηταν φρεσκα Κινο, και μονο αν ηταν αποξηραμενα καζινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δρακος εβγαζε φωτια απο το στομα του?

(η σημασια στη λεπτομερεια)

 

Κακη επιλογη μαλλον. Τι σκατα ηταν? Αν ηταν λιωμενα επρεπε να παιξεις Λοττο. Αν ηταν πηχτα, Παμε Στοιχημα. Αν ηταν φρεσκα Κινο, και μονο αν ηταν αποξηραμενα καζινο.

αηδιασα παλι αποψε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο τρομαχτικο που εχω δει, ειναι οτι ειχα βιασει μια φιλη μου στην μπανιερα ενω ηταν νεκρη. Τοσο πολυ δεν ειχα τρομαξει, σηκωθηκα και ειχα 700 παλμους, αμεσως την πηρα τηλ να δω αν ειναι ενταξει....

 

Γενικα ομως τα ονειρα που βλεπω εχουν να κανουν με αυτα που ασχολουμε μεσα στην μερα. Για παραδειγμα αυτον τον καιρο που παιζω το dying light πριν κοιμηθω, Βλεπω διαφορα που εχουν να κανουν με ζομπια.

 

Προσφατο και τρομακτικο, εχω δει οτι εχουν ολοι σχεδον στην πολυκατοικια γινει ζομπι, και η κυβερνηση (Προφανως οχι στην Ελλαδα :P) Ειχε μια εφαρμογη στο κινητο οπου πληκτρολογουσες το ονομα που ηθελες και σου ελεγε αν ζει ή ειναι ζομπι. Η μανα μου ειχε παει να πληρωσει τα κοινοχρηστα, ΝΑΙ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΖΟΜΠΙ, ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ, αργησε να ερθει και χρησιμοποιησα την εφαρμογη.. Μαντεψτε τι εδειξε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αηδιασα παλι αποψε

 

Tα 'χε πει ο ηλιαστσέκ προς τα πού θα πάει αυτό το θρεντ... 

 

Κάποιοι  δεν τον είχανε πιστέψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ το μυρίστηκε κι αυτό.. Επαναφέρω το θέμα σε μια ονειρική βάση έτσι ώστε να σταματήσει να βρωμάει. Είδα χθες τρελό όνειρο ότι έγινε insomnia meeting.. και guess what. Μόνο ο στεφαντής έλειπε.. Αυτό το παιδί δεν μπορώ να το συναντήσω ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο τρομαχτικο που εχω δει, ειναι οτι ειχα βιασει μια φιλη μου στην μπανιερα ενω ηταν νεκρη. Τοσο πολυ δεν ειχα τρομαξει, σηκωθηκα και ειχα 700 παλμους, αμεσως την πηρα τηλ να δω αν ειναι ενταξει....

 

 

 

...

 

- Έλα, τι κάνεις; Είσαι καλά;

- Ναι ρε. μια χαρά! Γιατί ρωτάς;

- Τίποτα μωρέ, μαλακίες! Απλώς ονειρεύτηκα ότι σε βίαζα νεκρή μέσα σε μια μπανιέρα και είπα να δω τι γίνεσαι...

 

...πας καλά μωρή;;; Μού κλείνεις το τηλέφωνο στα μούτρα;;; 

 

 

 

Fixed...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααχαχαχαχαχαχ, Ποτε δεν της ειπα τι ειδα, απλα της ειπα οτι ειδα ενα ονειρο με αυτην κακο, Απο κεινη την μερα δεν ξαναμιλησαμε, δεν ξερω τι φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης άλλοτε βλεπω ευχαριστα πραγματα, αλλοτε τους ιδιους και τους ιδιους εφιαλτες (διαγωνισμα στο σχολειο ή πανελληνιες αδιαβαστος κοκ).

 

 

καλα αυτο το εχουμε ολοι

 

students.png

 

 

Οταν ημουν μικρος, τελευταιες ταξεις του δημοτικου ειχα δει οτι με κυνηγουσε ο Freddy Krueger. Δυστυχως μονο μια φορα μου συνεβη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά είχα δει ένα πολύ sci-fi όνειρο. Ήμουν στην επιστημονική αποστολή που έστειλε η γη για να ερευνήσει έναν μυστηριώδη πλανήτη. Ανακαλύπτουμε πως κάποτε κατοικούνταν από ανθρώπους, αλλά για κάποιο άγνωστο λόγο τον είχαν εγκαταλείψει.

 

Περιφερόμουν σε μια πόλη και έμπαινα σε σκονισμένα κτήρια, σε καταστήματα που είχαν γεμάτα ράφια με αντικείμενα,σπίτια στα οποία υπήρχαν φωτογραφίες αυτών που τα κατοικούσαν κοκ. 

 

Κάποια στιγμή, ένα άλλο μέλος της αποστολής με ειδοποιεί από τον ασύρματο πως βρήκε ένα μηχάνημα συνδεδεμένο με ένα μονιτορ σε ενα κτήριο που έμοιαζε με εργαστήριο.

 

Πάω εκεί, παρατηρώ το μηχάνημα και αμέσως καταλαβαίνω πως είναι μηχάνημα προβολής, και πως υπήρχε κάποιο βίντεο.

Το βίντεο αυτό ήταν κάτι σαν ντοκιμαντέρ για την πόλη που ανακαλύψαμε. Όσο όμως προχωρούσε  το ντοκιμαντέρ, αποκτούσε πιο σκοτεινό ύφος, καθώς επίσης νοιώθαμε την ατμόσφαιρα γύρω μας να βαραίνει, μέχρι που ακούγεται κάποιος να λέει πως δεν μπορούν να ζήσουν άλλο γιατί κάτι κακό τους συνέβη.

 

Εκείνη ακριβώς την στιγμή  μας επιτίθεται κάτι αλλά δεν μαθαίνω τι , καθώς ξύπνησα :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...