Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Τέλος η δωρεάν αναβάθμιση των Windows 10 στις 29 Ιουλίου. Στα 300 εκατομμύρια οι συνολικές εγκατάστασεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειπε οτι τοσα εκατομμύρια πληρωσανε, οτι τα βαλανε τοσα λεει.. Είναι γνωστό οτι το Update ειναι δωρεάν.

Το λειτουργικό είναι πολύ καλό και τα τσαμπα Update ακόμα καλύτερα. Να κλαιγομαστε οταν κάνει βλακειες, να κλαιγομαστε και οταν κανει σωστα?

Ας βγαλει οτι γουσταρει η Microsoft απο cloud world, Excel κλπ. Οποιος γουσταρει τετοιες υπηρεσιες ας τα σκάσει και ας πληρωσει. Δεν εβαλε σε κανεναν το μαχαίρι στο λαιμο.

Από καπου πρέπει να βγάλει και η Microsoft, τι ειναι φιλανθρωπικό υδρυμα ή Ελληνικο δημόσιο να πληρωνει μισθους μεγαλύτερους απο τα εσοδα του?

Εγω μια χαρα εχω προηγούμενη έκδοση office και δεν πληρωνω τίποτα, όπως και ενα σωρο τσαμπα υπηρεσίες κλπ.

Εαν και οταν χρησιμοποιεισει το λειτουργικό για να σε αναγκασει να πληρωσεις, να βρισουμε ολοι μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σιγα την καλη πορεια,αφου σχεδον το επεβαλαν στους χρηστες που δεν ηξεραν..

απλα πατησαν ενα κλικ και voila,300μυρια εγκαταστασεις..

 

Αυτό το έχω διαβάσει πολλές φορές εδώ πέρα και δεν το καταλαβαίνω.

Ποιοι είναι οι "χρήστες που δεν ήξεραν"? Οι χρήστες που πατάνε το κουμπί "OK" στο πρώτο τυχαίο pop-up που εμφανίζεται στην οθόνη τους χωρίς καν να διαβάσουν τι λέει? Αυτοί οι χρήστες κινδυνεύουν το ίδιο οποιοδήποτε λειτουργικό και να έχουν.

 

Από την άλλη, οι χρήστες που διαθέτουν τουλάχιστον τις βασικές γνώσεις την σήμερον ημέρα, κάνουν ένα google search και ανακαλύπτουν ότι μπορούν να κάνουν restore στην προηγούμενη Windows version που είχαν πριν την εγκατάσταση μέσα σε ένα μήνα. Μέσα σε ένα μήνα ξαναλέω. Τόσο πολύ θα τους πάρει να το καταλάβουν?

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι τους άρεσαν τα win10 (και εγώ μέσα σ αυτούς) τα εγκατέστησαν όσοι δεν τους αρέσουν ας μην τα εγκαταστήσουν. Δεν σας έβαλε κανείς με το ζόρι να το κάνετε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία εσύ που ξέρεις πλήρωνε και αυτοί που δεν ξέρουν ας μην πληρώνουν 100 ευρώ την άδεια.

εαν δεν τα άφηνε ελεύθερα όλοι αυτοί που δουλεύουν πάνω σε προγραμματισμό και άλλα παρακλάδια σε σχεδιαστικά κλπ θα ήταν με linux τώρα....... 

 

Αλιμονο αν για τα εργαλεια της δουλειας σου ειναι ανασταλτικος παραγοντας τα 100 ευρω. Οι επαγγελματιες που χρησιμοποιουν windows το κανουν γιατι τους βολευει η τους ειναι απαραιτητο και οσοι ειναι σε linux σιγουρα δεν ειναι για τα 100 ευρω.

 

Σε οσους δεν αρεσουν τα 10 μενουν με τα 7 χωρις προβλημα για τουλαχιστον 4 χρονια και παραπανω ακομα με τα 8.1. Αλλα και εγω πιστευω οτι θα παρει παραταση η υποθεση.

 

Προσωπικα τα εχω βαλει απο την πρωτη μερα και δεν εχω προβλημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το επεβαλε σε κανεναν,αλλα το πλασαρε ετσι που στην ουσια τους αναγκασε να αναβαθμισουν.

μην κολλας στις λεξεις,την ουσια δες..

 

Ποιοι αναγκαστήκαν να κάνουν αναβάθμιση ρε παιδιά και για πιο λόγο ακριβώς? Θα τρελαθούμε τώρα? Δεν υποστηρίζονται ακόμη τα Win7 και Win8??

 

Το μόνο αναγκαστικό είναι όταν θέλει κάποιος να τρέξει DX12 games. Αλλά αυτή η πρακτική υπήρχε και στις προηγούμενες εκδόσεις Windows. Οι gamers τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να πεφτουν από τα σύννεφα. Οι υπόλοιποι γιατί είπαμε ότι αναγκάστηκαν να βάλουν??

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι τους άρεσαν τα win10 (και εγώ μέσα σ αυτούς) τα εγκατέστησαν όσοι δεν τους αρέσουν ας μην τα εγκαταστήσουν. Δεν σας έβαλε κανείς με το ζόρι να το κάνετε.

τι ψαχνεις τωρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς με τα XP είμαστε μια χαρά! Ούτε με το ζόρι αναβάθμιση, ουτε τίποτα! Και δεν μας λείπει και τίποτα! XP μέχρι να σταματήσουν να είναι σύγχρονα και μετα λινουξάκι που είναι και στη μόδα!

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλιμονο αν για τα εργαλεια της δουλειας σου ειναι ανασταλτικος παραγοντας τα 100 ευρω. Οι επαγγελματιες που χρησιμοποιουν windows το κανουν γιατι τους βολευει η τους ειναι απαραιτητο και οσοι ειναι σε linux σιγουρα δεν ειναι για τα 100 ευρω.

 

Σε οσους δεν αρεσουν τα 10 μενουν με τα 7 χωρις προβλημα για τουλαχιστον 4 χρονια και παραπανω ακομα με τα 8.1. Αλλα και εγω πιστευω οτι θα παρει παραταση η υποθεση.

 

Προσωπικα τα εχω βαλει απο την πρωτη μερα και δεν εχω προβλημα

δεν ξεκινάνε όλοι να δουλεύουν έτσι.... εγώ είμαι φοιτητής που σημαίνει γιοκ μονευ ,αν τα σχεδιαστικά προγράμματα δεν τα έβρισκα μέσω φοιτητικών αδειών η σπασμένα δεν θα τα δούλευα ποτέ,αν τα windows έπρεπε να τα πληρώσω τώρα με αγορά υπολογιστή είναι υπολογίσιμα λεφτά.

οι περισσότεροι κάπως ξεκινάνε,δεν πας κατευθείαν και  δουλεύεις μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε μάθει τι θα γίνει με το redstone update;

 

Εννοώ, θα βγει πριν τη λήξη της προθεσμίας;  Αν ναι, νομίζω είναι προτιμότερο όποιος δεν αναβάθμισε ως τώρα να περιμένει να πάρει ISO με το redstone μέσα για να κάνει καθαρή εγκατάσταση.

 

 

ωραιο λειτουργικο ,θες 10 λεπτα εγκατασταση κ 1 ωρα ξεπρηξιμο κ ξερουφιανεμα 

 

Οχι δα. 5-10 επιλογές κλείνεις από το control panel και περνάς ένα hosts file, αν φοβάσαι τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλα τα πραγματα, η ξεφρενη πορεια θα σταματησει οταν αρχισουν οι χρεωσεις... Διοτι απο το μεινει καποιος στα 7αρια δωρεαν ή να πληρωσει να παει στα 10, σιγουρα η συντριπτικη πλειοψηφεια θα διαλαξει να μεινει στα 7 και καλα θα κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...