Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, duende είπε

τον ειδα αυτον, αλλα δεν υπαρχει πουθενα σε στοκ.

προσανατολιζομαι ειτε στον xtar που τα εχει ολα (κ απ'ο,τι reviews διαβασα ειναι αξιολογο φακουδακι)

η σε αυτον τον nitecore που μαζι με μπαταρια και φορτιστη βγαινει λιγο πριν το κατοσταρικο https://www.smart-tech.gr/nitecore-multi-task-mt21c

Δεν εχει καλη εμβελεια για κυνηγι αυτος o nitecore που προτεινεις.

Προτεινω τον fenix tk16....

https://www.batteries.gr/gr/fakoi/xrisi/tactical/fenix-tk16-led-1000-lumens.html

Σε φιλους κυνηγιου προσωπικα εχω προτεινει τον παρακατω για αμεση παραλαβη απο ελλαδα και ειναι πολυ ευχαριστημενοι...

http://www.teomav.gr/2017/12/ultrafire-c8-luminus-sst-40w-1500-lumens.html#.XBJGrR9S_IU

Αν δεν επειγει, εννοειται τον παραγγελνεις απο banggood ή gearbest...

Επεξ/σία από ilias43
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, thanasisxask είπε

Astrolux S43 τον έχει δουλέψει κάποιος; Είναι αντοχής; Από κατανάλωση μπαταρίας; 

Κατω κατω εχει πινακακι με χρονους...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2018 στις 12:19 ΜΜ, sv8iik είπε

τελικα δεν μου βγαίνουν τα πατήματα. τα πρώτα 10 οκ αλλα μετά δε τα καταφέρνω.

μια επιπλέον ερώτηση, υπαρχει δυνατοτητα ο ιδιος  ο c8+ που εχω να αλλαξω κάτι και η δεσμη του να είναι για κοντα και ανοιχτη;

Μπορείς να αλλάξεις το λείο κάτοπτρο με ένα orange peel:

https://www.banggood.com/C8-T6-Orange-Peel-Reflector-Flashlight-Cup-p-932209.html

Η διαφορά όμως δεν θα είναι μεγάλη. Ο συγκεκριμένος φακός έχει ένα μεγάλο κάτοπτρο και led που είναι για throw. Απλώς λοιπόν με την αλλαγή θα αυξηθεί κάπως ο περιμετρικός φωτισμός.

Καλύτερα σε συμφέρει να κρατήσεις αυτόν όπως είναι και να πάρεις με 5-10$ έναν άλλο φτηνό φακό με ανοικτή δέσμη:

Utorch V8 με XPL led, έκανε μέχρι πριν 2-3 μέρες 5$. Τον παρέλαβα εγώ πριν από μερικές μέρες, και για κάπου 5,5$ που τον πήρα είναι μιά χαρά. Ίδιος εμφανισιακά με τον convoy S2 και δείχνει πολύ καλός από ποιότητα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ενδιαφερομαι να αγορασω ενα φακο και φορτιστη μπαταριων Nitecore απο AliExpress αλλα φοβαμε μηπως και δεν ειναι original. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Petros275 είπε

Γεια σας ενδιαφερομαι να αγορασω ενα φακο και φορτιστη μπαταριων Nitecore απο AliExpress αλλα φοβαμε μηπως και δεν ειναι original. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ

Βαλε το λινκ να δουμε..

Επεξ/σία από ilias43
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Petros275 είπε

Το σιγουρο ειναι οτι φακος της nitecore δεν θα ειναι μαιμου...😛

Φοβαμαι ομως οτι το τελωνειο δεν το αποφευγεις...εκτος και αν μιλησεις με τον πωλητη για εγγυησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ενδιαφερομαι να αγορασω ενα φακο και φορτιστη μπαταριων Nitecore απο AliExpress αλλα φοβαμε μηπως και δεν ειναι original. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστω

 

Ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρόνια πολλά.

Παρακολουθώ το νήμα από την αρχή του και ασχολούμαι κι εγώ χρονιά με τους φακούς.

Θα μου συγχωρεσετε το off topic αλλά έχω βάλει σε αγγελία κάποιους καλούς φακούς.

Μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται λόγω γιορτών

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/1/2019 στις 12:14 ΜΜ, Γιώργος971 είπε

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω έναν φακό από Ελλάδα όμως τι προτείνετε μέχρι 70 € και να έχει όσο γίνετε καλύτερη δέσμη 

Τι εννοεις καλυτερη δεσμη? Ανοιχτη flood (δηλαδη το φως να διαχεεται σε κοντινη αποσταση) ή κλειστη thrower ( διαχιση του φωτος μακρυα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έως 15 ευρώ υπαρχει κατι αξιοπιστο σε thrower, εννοω μονο το σωμα του φακου χωρις μπαταριες και φορτιστη??
Επισης με ποσα χρηματα μπορω να προμηθευτω ενα σετ μπαταριων και 1 φορτιστη γιαυτες?
ΥΓ: Θα ειναι ο πρωτος μου φακος και θα ηθελα να τον κρατησω οσο περισσοτερο χρονικο διαστημα μπορω.

Επεξ/σία από Lesdal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...