Προς το περιεχόμενο

Παρελθόν θα αποτελέσουν από τις 29 Ιουλίου τα μηνύματα δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ερώτηση, αν κάποιος γνωρίζει:

έχω δύο κομπιούτερ που έχουν νόμιμα 7άρια αλλά δεν επιθυμώ μετάβαση στα 10άρια, ούτε για δοκιμή.

Υπάρχει η δυνατότητα μέχρι το τέλος Ιουλίου να κατεβάσω κάποιο iso για clean install με τα σχετικά (καινούρια ?) κλειδιά αναβάθμισης;

Το θέλω σε περίπτωση που για κάποιο λόγο στο μέλλον θελήσω να πάω στα 10άρια, να μην πληρώνω για κάτι που τώρα είναι δωρεάν.

Να παρεις το iso ειναι το πιο ευκολο πραγμα, το δινει στον οποιοδηποτε η μικροσοφτ. Εχεις δεν εχεις windows, δεν ελεγχει κατι, κανεις κλικ επιλεγεις γλωσσα , εκδοση και εισαι ετοιμος. Πως ομως θα παρεις το digital entitlement? 

 

Διαβασε εδω και θα καταλαβεις τι εννοω

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/activation-in-windows-10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Και όταν θα καταργηθούν τα 7 θα τρέξετε όλοι να βάλετε 10 και δεν θα πείτε κουβέντα...

Και επειδη το παιζουν τωρα δυσκολοι συμπληρωνω... θα πληρωσουν τα 119 ντολαρς μετα :D Ενταξει οι περισσοτεροι θα κατεβασουν μια ντοκτορ πικο - μπαρμπα μπεν απο το ιντερνετ και ολα μια χαρα.

 

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση επανασταση? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, αν κάποιος γνωρίζει:

έχω δύο κομπιούτερ που έχουν νόμιμα 7άρια αλλά δεν επιθυμώ μετάβαση στα 10άρια, ούτε για δοκιμή.

Υπάρχει η δυνατότητα μέχρι το τέλος Ιουλίου να κατεβάσω κάποιο iso για clean install με τα σχετικά (καινούρια ?) κλειδιά αναβάθμισης;

Το θέλω σε περίπτωση που για κάποιο λόγο στο μέλλον θελήσω να πάω στα 10άρια, να μην πληρώνω για κάτι που τώρα είναι δωρεάν.

πρεπει να κανεις εγκατασταση τα 10 αρια για να ενεργοποιηθουν εστω και μια φορα για να κλειδωσεις την ενεργοποιηση στο pc σου ενας σχετικα ευκολος τροπος χωρις να κανεις αναβαθμιση ειναι να δημιουργησεις ενα 2 παρτισιον στο pc περιπου 20 gb και απο εκει και υστερα κατεβασε το iso των windows 10 μεσα στο iso υπαρχει ενα αρχειο  στο sources :gatherosstate.exe το κανεις αντιγραφη επικολληση στην επιφανια εργασιας δεξι κλικ και εκτελεση ως admistrator θα σου εμφανισει ενα αρχειο στην επιφανια εργασιας:GenuineTicket.xml μετα απο αυτο το βημα κανε εγκατασταση τα windows 10 στο δευτερο παρτισιον που δημιουργησες αφου τελειωσεις την εγκατασταση των w10 μην ανοιξεις το wifi η το internet πηγαινε C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket\ και βαλε το GenuineTicket.xml που ειχες δημιουργησει στην επιφανεια των w7 κανε reboot τωρα ενεργοποιησε τα wifi στα windows 10 περιμενε λιγο και σε λιγα λεπτα τα windows 10 θα ειναι ενεργοποιημενα αυτο ηταν τωρα αν δεν σου αρεσουν τα 10 αρια σβησε το παρτισιον των windows 10 και συνεχισε με τα 7 αρια σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία αφού όπως λέτε θα πάτε κάποια στιγμή στα 10 γιατί δεν τα βάζετε μια ώρα αρχύτερα να τα έχετε και νόμιμα ώστε να μην ψάχνεστε για cracks και τέτοια στο μέλλον? 
Είναι πολύ καλά τα windows 10 δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται όλο αυτό !!

Όσοι είναι Gamers οπωσδήποτε να αναβαθμίσουν στα 10 γιατί αν σταματήσουν οι driver των καρτών(γραφικών) να υποστηρίζουν τα 7αρια καήκατε .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να κανεις εγκατασταση τα 10 αρια για να ενεργοποιηθουν εστω και μια φορα για να κλειδωσεις την ενεργοποιηση στο pc σου ενας σχετικα ευκολος τροπος χωρις να κανεις αναβαθμιση ειναι να δημιουργησεις ενα 2 παρτισιον στο pc περιπου 20 gb και απο εκει και υστερα κατεβασε το iso των windows 10 μεσα στο iso υπαρχει ενα αρχειο  στο sources :gatherosstate.exe το κανεις αντιγραφη επικολληση στην επιφανια εργασιας δεξι κλικ και εκτελεση ως admistrator θα σου εμφανισει ενα αρχειο στην επιφανια εργασιας:GenuineTicket.xml μετα απο αυτο το βημα κανε εγκατασταση τα windows 10 στο δευτερο παρτισιον που δημιουργησες αφου τελειωσεις την εγκατασταση των w10 μην ανοιξεις το wifi η το internet πηγαινε C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket\ και βαλε το GenuineTicket.xml που ειχες δημιουργησει στην επιφανεια των w7 κανε reboot τωρα ενεργοποιησε τα wifi στα windows 10 περιμενε λιγο και σε λιγα λεπτα τα windows 10 θα ειναι ενεργοποιημενα αυτο ηταν τωρα αν δεν σου αρεσουν τα 10 αρια σβησε το παρτισιον των windows 10 και συνεχισε με τα 7 αρια σου.

Να 'σαι καλά, ευχαριστώ πολύ.

Αφου θα γίνουν που θα γίνουν εγκατάσταση σε άλλο partition, μπορώ και να κάνω και ένα εβδομαδιαίο test drive! Και πάλι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. εχω win 8. πηγαν σε 8.1 και απο εκει σε 10.
αυριο μεθαυριο πρέπει οπωσδηποτε να κάνω format.
Βαζω το iso των 8? με το serial number που έχω και δεν παω πλεον σε windows 10?
Γινεται κανονικά το udgrade σε win 10 αφου έχει ήδη ενεργοποιηθεί το serial number μου μια φορα σε 10?
Κατεβαζω το iso των 10 και βάζω το serial των windows 8 και δουλευει? Τι φάση ρε γμτ??
Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. εχω win 8. πηγαν σε 8.1 και απο εκει σε 10.

αυριο μεθαυριο πρέπει οπωσδηποτε να κάνω format.

Βαζω το iso των 8? με το serial number που έχω και δεν παω πλεον σε windows 10?

Γινεται κανονικά το udgrade σε win 10 αφου έχει ήδη ενεργοποιηθεί το serial number μου μια φορα σε 10?

Κατεβαζω το iso των 10 και βάζω το serial των windows 8 και δουλευει? Τι φάση ρε γμτ??

Ευχαριστώ

Αφού έχεις κάνει την αναβάθμιση και εφόσον ενεργοποιήθηκαν τα 10 κατεβάζεις το ISO των 10 και κάνεις format χωρίς να βάλεις κανέναν κωδικό κατά την εγκατάσταση πατάς παράλειψη και μόλις συνδεθείς στο ίντερνετ θα ενεργοποιηθούν αυτόματα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν θα καταργηθούν τα 7 θα τρέξετε όλοι να βάλετε 10 και δεν θα πείτε κουβέντα...

 

Οταν καταργηθουν τα 7 το 2020 θα εχει βγει καινουρια εκδοση οποτε θα εχουν εκεινη να βριζουν και τα 10 θα αγιασουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καταφέρουν να κάνεις εκγατάσταση προγράμματος χωρίς επανεκκίνηση θα κάνουμε πάρτυ! Όχι ότι κάνουμε αναγκαστικά μερικοί επανεκίννηση....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά, ευχαριστώ πολύ.

Αφου θα γίνουν που θα γίνουν εγκατάσταση σε άλλο partition, μπορώ και να κάνω και ένα εβδομαδιαίο test drive! Και πάλι ευχαριστώ

Επισης ξεχασα να σου πω οτι αν  εχεις w7 HOME-PREMIUM

κανεις εγκατασταση windows 10 Home αν εχεις w7 Pro - ULTIMATE κανεις εγκατασταση την windows 10 pro κατα την φαση της εγκαταστασης των windows 10 επιλεγεις δεν εχω κλειδι αυτη την στιγμη και στην επομενη ακριβως φαση θα σου εχει την επιλογη εγκαταστασης να διαλεξεις την εκδοση PRO Η HOME επιλεγεις την αναλογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. εχω win 8. πηγαν σε 8.1 και απο εκει σε 10.

αυριο μεθαυριο πρέπει οπωσδηποτε να κάνω format.

Βαζω το iso των 8? με το serial number που έχω και δεν παω πλεον σε windows 10?

Γινεται κανονικά το udgrade σε win 10 αφου έχει ήδη ενεργοποιηθεί το serial number μου μια φορα σε 10?

Κατεβαζω το iso των 10 και βάζω το serial των windows 8 και δουλευει? Τι φάση ρε γμτ??

Ευχαριστώ

κατεβαζεις το iso των windows 10 και κανεις κανονικα την εγκατασταση δεν χρειαζεται ουτε sirial ενεργοποιουνται αυτοματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος προλάβει, τα 10 δεν είναι απλό λειτουργικό είναι πλατφόρμα για το μέλλον και ήδη αφήνουν τα Windows 7 όλο και ποιο γρήγορα πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...