Προς το περιεχόμενο

Παρελθόν θα αποτελέσουν από τις 29 Ιουλίου τα μηνύματα δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση, αν κάποιος γνωρίζει:

έχω δύο κομπιούτερ που έχουν νόμιμα 7άρια αλλά δεν επιθυμώ μετάβαση στα 10άρια, ούτε για δοκιμή.

Υπάρχει η δυνατότητα μέχρι το τέλος Ιουλίου να κατεβάσω κάποιο iso για clean install με τα σχετικά (καινούρια ?) κλειδιά αναβάθμισης;

Το θέλω σε περίπτωση που για κάποιο λόγο στο μέλλον θελήσω να πάω στα 10άρια, να μην πληρώνω για κάτι που τώρα είναι δωρεάν.

https://iguru.gr/2016/05/06/58406/how-to-get-windows-10-for-free-after-29-july-29-2016/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει καποιος εδω που δεν αναβαθμιζει σε 10αρια για να μας εξηγησει τον λογο που δεν αναβαθμιζει?

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο πισω απο μια τετοια αρνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος εδω που δεν αναβαθμιζει σε 10αρια για να μας εξηγησει τον λογο που δεν αναβαθμιζει?

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο πισω απο μια τετοια αρνηση

Service Agreement και ας πούμε ότι είμαι τυφλός και χαζός και δεν με νοιάζει αυτό καθόλου, δεν βλέπω πάλι τον λόγο να αναβαθμίσω σε κάτι το οποίο δεν μου προσφέρει τίποτα WoW. Ναι DirectX 12, καληνύχτα.

 

Εφόσον τα 7 δουλεύουν καλά δεν βλέπω λόγο "αναβάθμισης".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για αυτούς που δεν το ξέρουν, αν θέλετε καθαρή εγκατάσταση με φορμάτ κατεβάζοντας το .iso περνώντας το σε στικάκι ή cd εδώ και κάτι μήνες μπορείτε να την κάνετε κανονικά και στο πεδίο σιριαλ νάμπερ βάζετε τον κωδικό από τα 8ρια ή τα 7ρια - το βρίσκει κανονικά (αν τα έχετε αυθεντικά προφανώς). Το λέω για αυτούς που έχουν πάνω στα λάπτοπ ή ντεσκτοπ το αυτοκολλητάκι με το σιριαλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος εδω που δεν αναβαθμιζει σε 10αρια για να μας εξηγησει τον λογο που δεν αναβαθμιζει?

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο πισω απο μια τετοια αρνηση

 

Ας πούμε ότι θέλω να χρησιμοποιώ τον υπολογιστή μου όπως θέλω εγώ και όχι όπως θέλει η Microsoft. Επίσης δεν έχω καμία όρεξη να δουλεύω με το νέο τρόπο διάδρασης που κάνει τα απλούστατα πράγματα παιχνίδι με τα νεύρα μου, ψάχνοντας κάθε φορά να βρω πως γίνονται τα αυτονόητα. Κάτι πολύ σημαντικό επίσης είναι ότι δε θέλω ρε παιδί μου, ούτε λογαριασμό Microsoft, ούτε Appstore, ούτε ντε και καλά να κάνω login στον υπολογιστή μου και τέλος, και πολύ βασικό, αν κάτι συμβεί στο λειτουργικό, θέλω να μπορώ να το επισκευάσω, όπως γνωρίζω τόσα χρόνια και πετυχαίνει ΠΑΝΤΑ. Με τα 8, 8.1 και 10 θα γίνεις άσσος του format. Τα μόνα αλεξίσφαιρα κυριολεκτικά είναι τα 7. Γι' αυτό λοιπόν αφήνω το μέλλον για τους τολμηρούς και αυτούς που τσιμπάνε από το marketing. Μόνο αν αναγκασθώ θα αναβαθμίσω. Επειδή επίσης διάβασα κάτι ηθικολογίες και παπαριές περί νόμιμης και πειρατικής κόπιας, αφήστε τις βλακείες ηθικολόγοι, ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ δεν έχει νόμιμη κόπια, όλοι αργά ή γρήγορα σπασμένες εκδόσεις χρησιμοποιείτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος εδω που δεν αναβαθμιζει σε 10αρια για να μας εξηγησει τον λογο που δεν αναβαθμιζει?

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο πισω απο μια τετοια αρνηση

Δεν αναβαθμιζω για λογους αξιοπρεπειας.Θελω ελευθερια και οχι να ειμαι προβατο.Οταν η ms σε κοροιδευει καταμουτρα βγαζοντας ενα χειροτερο προιον απο αυτο που ειχα γιατι να αλλαξω.Διαφωνω με την παρακολουθηση και την πολιτικη κλειστης πλατφορμας.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα games στο μελλον ισως ειναι μονο για 10, ως τοτε βλεπουμε τα 7 εχουν αλλα 4 χρονια ζωης μπορει η valve να κανει τα παιχνιδια να τρεχουν ολα στο steamOS σε λιγα χρονια.

Αν τα 10 αποτυχουν τα 11 θα ειναι οπως πρεπει παντα ετσι γινεται.Ποτε δεν ειχα windows απο το θειο αλλα ουτε προκειται να δωσω 100 ευρω στη μσ να με παρακολουθει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος εδω που δεν αναβαθμιζει σε 10αρια για να μας εξηγησει τον λογο που δεν αναβαθμιζει?

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο πισω απο μια τετοια αρνηση

Το σκεπτικό (πέραν της ελευθερίας έκφρασης και επιλογής, όπως προαναφέρθηκε) είναι ότι στην ουσία δεν είναι μια "δωρεάν" αναβάθμιση αλλά μια "δωρεάν ετήσια δοκιμή"!!!!!

Είμαι κάτοχος Windows 8 που ήρθαν με το laptop μου και στις λεπτομέρειες (ψιλά γράμματα) της "δωρεάν αναβάθμισης" υπήρχε αυτός ο όρος. 

Οπότε δεν βλέπω το λόγο να προχωρήσω σε μια αναβάθμιση που θα λήξει σε ένα χρόνο από τώρα!

Αν έχω καταλάβει λάθος διορθώστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος εδω που δεν αναβαθμιζει σε 10αρια για να μας εξηγησει τον λογο που δεν αναβαθμιζει?

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο πισω απο μια τετοια αρνηση

γιατι οταν βγαζουν καινουριες εκδοσεις αυτες ειναι πιο πολυπλοκες.

Σε ενα υπολογιστη εχω αφησει "πεισματικα"  XP και ειμαι πολυ ευχαριστημενος που τα εχω.

Σκοπευω δε να  τα κρατησω 2-3 χρονια και να ψοφησουν μαζι με το μηχανημα το οποιο εχω ηδη 5 χρονια.

Σε αυτο που γραφω εχει 7αρια και παλευονται.

 

Πηρα ενα ταμπλετ με 10αρια πανω, και ευτυχως το ταμπλετ ειναι με διπλο λειτουργικο.

Αν ειχε μονο δεκαρια ισως να το γυρναγα πισω.

 

Συνοπτικα η microsoft απο αναπτυξη εχει τετοια ευφυια οσο ενα ραδικι.

 

Αυτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναβαθμιζω για λογους αξιοπρεπειας.Θελω ελευθερια και οχι να ειμαι προβατο.

 

καλά πλέον όλα έτσι θα λειτουργούνε απο εδώ και πέρα. αν θες να πας κόντρα, πέτα και το android - ios - wp κινητό σου, κλεισε και το webbanking, πέτα και την πιστωτική, και αποξενώσου.

ειτε μας αρέσει είτε όχι, το μέλλον αυτή την τάση έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί χαίρεστε; Τα windows 10 είναι τα καλύτερα μέχρι στιγμής. Έκανα clean εγκατάσταση και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Είχα μέχρι και μία μικρή αύξηση στα fps των παιχνιδιών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε δεν βλέπω το λόγο να προχωρήσω σε μια αναβάθμιση που θα λήξει σε ένα χρόνο από τώρα!

Αν έχω καταλάβει λάθος διορθώστε με.

Δεν θα ληξει η αναβαθμιση ποτε, εχεις καταλαβει λαθος.  Παρε τα 10αρια τωρα οσο προλαβαινεις και θα τα εχεις για παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...