Προς το περιεχόμενο

Παρελθόν θα αποτελέσουν από τις 29 Ιουλίου τα μηνύματα δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Με τοσες προσθηκες που γινονται στα api, ολο και περισσότερα πραγματα θα τρεχουν μονο στα 10 και ακομα και οι αναβαθμισεις των υπαρχοντων win32 προγραμματων θα ειναι ασυμβατες με τα 7αρια και 8αρια. Μονο μειονεκτηματα θα εχει να μην βαλει καποιος τα 10 και να παραμεινει με τις παλιες τεχνολογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπαρχει καποιος εδω που δεν αναβαθμιζει σε 10αρια για να μας εξηγησει τον λογο που δεν αναβαθμιζει?

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω το σκεπτικο πισω απο μια τετοια αρνηση

 

Πολύ απλά η έλλειψη drivers από την intel και hp που δεν λειτουργούν τα εναλλάξιμα γραφικά στο λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γίνεται να τα βάλεις τα 10 και χωρίς να βάλεις το email της Microsoft δεν είναι τόσο δύσκολο απλά εκεί που σου λέει συνδεσου στο ίντερνετ πατάς θα το κάνω αργότερα και μετά βάζεις κανονικά όνομα όπως και στα 7

Δεν χρειάζεται ντε και καλά να έχεις λογαριασμό Microsoft (ούτε να κάνεις login στον υπολογιστή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβαλα τον περασμένο Αύγουστο και στα δύο PC που έχω. Στο ένα επανέφερα αμέσως τα 7άρια. Δεν παίζουν κάποια games π.χ. το Fallout 3.

Σε μένα μια χαρά παίζει το fallout 3 με 10άρια, κάτι κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναβαθμιζω για λογους αξιοπρεπειας.Θελω ελευθερια και οχι να ειμαι προβατο.Οταν η ms σε κοροιδευει καταμουτρα βγαζοντας ενα χειροτερο προιον απο αυτο που ειχα γιατι να αλλαξω.Διαφωνω με την παρακολουθηση και την πολιτικη κλειστης πλατφορμας.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα games στο μελλον ισως ειναι μονο για 10, ως τοτε βλεπουμε τα 7 εχουν αλλα 4 χρονια ζωης μπορει η valve να κανει τα παιχνιδια να τρεχουν ολα στο steamOS σε λιγα χρονια.

Αν τα 10 αποτυχουν τα 11 θα ειναι οπως πρεπει παντα ετσι γινεται.Ποτε δεν ειχα windows απο το θειο αλλα ουτε προκειται να δωσω 100 ευρω στη μσ να με παρακολουθει.

Πως σε παρακολουθεί η ms; Για εξήγησέ μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά η έλλειψη drivers από την intel και hp που δεν λειτουργούν τα εναλλάξιμα γραφικά στο λαπτοπ.

Εγώ πάντως που έκανα format σε ένα hp laptop τους βρήκε μόνο του όλους τους drivers. Και τι εννοείς εναλλάξιμα γραφικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έκανα format σε ένα hp laptop τους βρήκε μόνο του όλους τους drivers. Και τι εννοείς εναλλάξιμα γραφικά;

Εννοεί ότι το λάπτοπ έχει 2 κάρτες γραφικών !! Μία της Intel και μία της nvidia/amd 

Aν είχε Κάρτα γραφικών (AMD ή NVIDIA ή INTEL) μόνο μια, σίγουρα δεν θα είχε θέμα τώρα για 

Intel και nvidia/amd δεν ξέρω τι γίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί ότι το λάπτοπ έχει 2 κάρτες γραφικών !! Μία της Intel και μία της nvidia/amd 

Aν είχε Κάρτα γραφικών (AMD ή NVIDIA ή INTEL) μόνο μια, σίγουρα δεν θα είχε θέμα τώρα για 

Intel και nvidia/amd δεν ξέρω τι γίνεται 

Σου βρίσκει drivers και από τις δύο. Όταν βάζεις παιχνίδια ανοίγει η dedicated κάρτα, διαφορετικά χρησιμοποιεί αυτή του επεξεργαστή. Αλλά ποιος παίζει σοβαρά παιχνίδια σε laptop..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά τόσα χρονια βλέπω Mac (L)users Linux (L)users να κράζουν τόσο πολύ την microsoft αλλα ΑΠΑΝΤΕΣ έχουν ένα pc πεταμένο σε μια γωνια για να περνάνε το steam το wow και το diablo τους και ας αφήσουν τον πρόλογο...!! να έχουν το "καλύτερο: OS για να browsΑΡΟΥΝ  και να το χρησιμοποιούν 2 ώρες για τι δουλειά τους είτε γραφίστες είτε οτιδήποτε άλλο και μετά να λιώνουν μπροστά στα Windows με τις ώρες...με ξεπερνάει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά τόσα χρονια βλέπω Mac (L)users Linux (L)users να κράζουν τόσο πολύ την microsoft αλλα ΑΠΑΝΤΕΣ έχουν ένα pc πεταμένο σε μια γωνια για να περνάνε το steam το wow και το diablo τους και ας αφήσουν τον πρόλογο...!! να έχουν το "καλύτερο: OS για να browsΑΡΟΥΝ  και να το χρησιμοποιούν 2 ώρες για τι δουλειά τους είτε γραφίστες είτε οτιδήποτε άλλο και μετά να λιώνουν μπροστά στα Windows με τις ώρες...με ξεπερνάει...

Τόσο luser που τρέχω ήδη όσα ανέφερες (steam, games)... E ρε ΚΟΜΠΛΕΞ που έχετε μερικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο luser που τρέχω ήδη όσα ανέφερες (steam, games)... E ρε ΚΟΜΠΛΕΞ που έχετε μερικοί

Αν έχεις καλή κάρτα και παίζεις απαιτητικά games, στα windows είναι καλυτεροι οι drivers. Άσε που ελάχιστα παιχνίδια είναι για linux ή apple.

Μην παρεξηγηθώ όμως, έχω linux στο σύστημα μου, σε dual boot, και ο μόνος λόγος που δεν παίρνω apple laptop είναι το κόστος. Απλώς είναι μερικά πράγματα που τα windows τα κάνουν καλύτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις καλή κάρτα και παίζεις απαιτητικά games, στα windows είναι καλυτεροι οι drivers. Άσε που ελάχιστα παιχνίδια είναι για linux ή apple.

Μην παρεξηγηθώ όμως, έχω linux στο σύστημα μου, σε dual boot, και ο μόνος λόγος που δεν παίρνω apple laptop είναι το κόστος. Απλώς είναι μερικά πράγματα που τα windows τα κάνουν καλύτερα.

Όλοι οι drivers για Linux έχουν βελτιωθεί αρκετά τα τελευταία χρονια και σε συνδυασμό με τα παιχνίδια που πρόκειται να βασιστούν (ή έχουν ήδη βασιστεί) σε Vulcan δεν υφίσταται επουδενί το "παίζουν καλύτερα σε Windows",. Όσο για τα λίγα παιχνίδια... 1000+ παιχνίδια έχω στη συλλογή μου (από steam και μη), συνέχισε να με διασκεδάζεις με αερολογίες που ΙΣΩΣ ίσχυαν πριν από 5 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο luser που τρέχω ήδη όσα ανέφερες (steam, games)... E ρε ΚΟΜΠΛΕΞ που έχετε μερικοί

(L)user μεγάλος είσαι όταν δεν μπορείς να φτάσεις κάτι και το κράζεις...απλά προσπάθησε να το φτάσεις..αν όχι κανε μόκο και να εύλογης την microsoft που σου δίνει ναι παραπάνω σε οτιδήποτε λέγεται game κανεις install σαν άνθρωπος και δεν κάθεσαι να καείς για να κανεις οτιδήποτε...έλα κράξτε..!!! όσο για το κόμπλεξ στο επιστρέφω από τον EDGE μου στα 10ρια με την Nvidia να κελαηδάει και όχι να αγκομαχώ για drivers...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως για να ειμαι πιο ακριβης, αναβαθμισα οντως ενα λαπτοπ σε 10αρια,

αλλα ειχα ενα στικακι για ιντερνετ και δεν επαιζαν οι οδηγοι.

Οποτε αναγκαστικα επανεφερα τα 7.

Φανταζομαι οτι σε αρκετες συσκευες δεν υπαρχουν αντιστοιχοι οδηγοι.

Δηλαδη τι αναβαθμιση να κανω οταν δεν μπορω να λειτουργησω το μηχανημα οπως θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...