Προς το περιεχόμενο

Παρελθόν θα αποτελέσουν από τις 29 Ιουλίου τα μηνύματα δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες υπάρχει λόγος να αναβαθμίσω σε windows 10 από 7; Διάβασα πως σχεδιάζουν windows 10 exclusive games φέτος και το σκέφτομαι. Το Dishonored 2 περιμένω αλλά δεν νομίζω να μην παίζει στα 7 έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλάκα είναι ότι όλοι αυτοί που λένε επιτέλους και μπραβο κ τετοια κανα 6μηνο μετα θα κλαίγονται που θα πρέπει να πληρώσουν για να τα βάλουν

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεπτικό πίσω απο την "αναγκαστική αναβάθμιση" των window σε 10 είναι ο χρήστης να μπορεί να είναι συμβατός με το νέο οικοσύστημα που σχεδίασε η Microsoft. Με το ίδιο σκεπτικό που από τα xp περάσαμε σε 7 με το ίδιο σκεπτικό περνάμε και από τα 7 στα 10. Τα vista, καθώς και τα windows 8 & 8.1 ήταν ο ενδιάμεσος κρίκος. Πολλοί χρήστες, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου μετέβησαν από τα xp στα 7 αδιαφορώντας για τα vista. Το ίδιο συμβαίνει και με τα 8. Πολλοί ήταν αυτοί που παρέμειναν στα 7. Όμως από την στιγμή που με τα 10 ομαλοποιήθηκαν τα πράγματα δεν βλέπω κανένα λόγο να μείνει κάποιος στα 7.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες υπάρχει λόγος να αναβαθμίσω σε windows 10 από 7; Διάβασα πως σχεδιάζουν windows 10 exclusive games φέτος και το σκέφτομαι. Το Dishonored 2 περιμένω αλλά δεν νομίζω να μην παίζει στα 7 έτσι;

 

Με βάση αυτό που διάβασες και εφόσον είσαι gamer θα πρέπει να κάνεις την αναβάθμιση. Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να μην αναβαθμίσεις από τη στιγμή που έχεις τα 7. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα τα Windows 10 και μια χαρά είναι, δεν έχω κανένα θέμα. Τα Windows 8 ήταν χάλια. Τα Vista ούτε καν που τα έχω δοκιμάσει. Από xp στα 7, μετα στα 8-8.1 και τώρα 10. Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχουν τόσο μεγάλο θέμα με τα δέκα, πλην αυτών που έχουν ένα λογισμικό για την δουλειά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, αν κάποιος γνωρίζει:

έχω δύο κομπιούτερ που έχουν νόμιμα 7άρια αλλά δεν επιθυμώ μετάβαση στα 10άρια, ούτε για δοκιμή.

Υπάρχει η δυνατότητα μέχρι το τέλος Ιουλίου να κατεβάσω κάποιο iso για clean install με τα σχετικά (καινούρια ?) κλειδιά αναβάθμισης;

Το θέλω σε περίπτωση που για κάποιο λόγο στο μέλλον θελήσω να πάω στα 10άρια, να μην πληρώνω για κάτι που τώρα είναι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω αυτούς που δεν τα βάζουν απλά να ξέρουν ότι σίγα σίγα πρέπει να το πάρουν απόφαση αν δεν θέλουν να στάξουνε λεφτά μετά και ιδιαίτερα αυτοί που παίζουν καινούργια παιχνίδια κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...