Προς το περιεχόμενο

Παρελθόν θα αποτελέσουν από τις 29 Ιουλίου τα μηνύματα δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι οι drivers για Linux έχουν βελτιωθεί αρκετά τα τελευταία χρονια και σε συνδυασμό με τα παιχνίδια που πρόκειται να βασιστούν (ή έχουν ήδη βασιστεί) σε Vulcan δεν υφίσταται επουδενί το "παίζουν καλύτερα σε Windows",. Όσο για τα λίγα παιχνίδια... 1000+ παιχνίδια έχω στη συλλογή μου (από steam και μη), συνέχισε να με διασκεδάζεις με αερολογίες που ΙΣΩΣ ίσχυαν πριν από 5 χρονια

Fallout 4, Skyrim, Dark Souls 3, GTA V δεν υπάρχουν για linux τώρα που το τσέκαρα στο steam. Είπα πριν ότι αν έχεις καλό σύστημα για gaming χρειάζεσαι windows, καθώς οι δημοφιλείς τίτλοι βγαίνουν για αυτά, εκτός και αν κάνω λάθος. Τώρα αυτά τα 1000 παιχνίδια που λες είναι παλιά ή τίποτα της πλάκας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(L)user μεγάλος είσαι όταν δεν μπορείς να φτάσεις κάτι και το κράζεις...απλά προσπάθησε να το φτάσεις..αν όχι κανε μόκο και να εύλογης την microsoft που σου δίνει ναι παραπάνω σε οτιδήποτε λέγεται game κανεις install σαν άνθρωπος και δεν κάθεσαι να καείς για να κανεις οτιδήποτε...έλα κράξτε..!!! όσο για το κόμπλεξ στο επιστρέφω από τον EDGE μου στα 10ρια με την Nvidia να κελαηδάει και όχι να αγκομαχώ για drivers...!!!

Και ποιος σου είπε ότι κράζω? Τον χαραχτηρισμό luser γιατί τον πέταξες, για να εκφράσεις την συμπάθεια σου e? "όσο για το κόμπλεξ στο επιστρέφω από τον EDGE μου στα 10ρια με την Nvidia να κελαηδάει και όχι να αγκομαχώ για drivers...!!!" απαντάω παρόμοιως από firefox/chromium σε Arch Linux με drivers που αναβαθμίζονται μαζί με όλο το σύστημα οποτε εγώ θελήσω και χωρίς να ψάχνομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καταργηθουν τα 7 το 2020 θα εχει βγει καινουρια εκδοση οποτε θα εχουν εκεινη να βριζουν και τα 10 θα αγιασουν.

οχι, τα 10 συμφωνα με την μικ θα κρατησουν 10 χρονια, δεν θα βγαλουν νεα εκδοση συντομα οπως κανανε μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallout 4, Skyrim, Dark Souls 3, GTA V δεν υπάρχουν για linux τώρα που το τσέκαρα στο steam. Είπα πριν ότι αν έχεις καλό σύστημα για gaming χρειάζεσαι windows, καθώς οι δημοφιλείς τίτλοι βγαίνουν για αυτά, εκτός και αν κάνω λάθος. Τώρα αυτά τα 1000 παιχνίδια που λες είναι παλιά ή τίποτα της πλάκας;

Τα περισσότερα κυκλοφόρησαν τον τελευταίο χρονια και είναι εξαιρετικά: Borderlands 2, Middle Earth Shadows of Mordor, Witcher 2, Civilization 5, Metro 2033 Redux, Tropico 5, Empire: Total war, The Talos Principle... Τα παιχνίδια που ανέφερες εγώ προσωπικά ΔΕΝ τα παίζω, άλλοι δεν είχαν θέμα να τρέξουν και αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα κυκλοφόρησαν τον τελευταίο χρονια και είναι εξαιρετικά: Borderlands 2, Middle Earth Shadows of Mordor, Witcher 2, Civilization 5, Metro 2033 Redux, Tropico 5, Empire: Total war, The Talos Principle... Τα παιχνίδια που ανέφερες εγώ προσωπικά ΔΕΝ τα παίζω, άλλοι δεν είχαν θέμα να τρέξουν και αυτά

Borderlands 2: 21/9/12, Middle Earth Shadows of Mordor: 30/9/14, Witcher 2: 17/5/11, Civilization V: 23/9/10, Metro 2033 Redux: 28/8/14, Tropico 5: 23/5/14, Empire: Total war: 3/3/09, The Talos Principle: 11/12/14. Οπότε όχι και τον τελευταίο χρόνο...Είπα αν έχεις καλό σύστημα για gaming, για παράδειγμα την 970 ή την 980. Με linux την περιορίζεις αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Borderlands 2: 21/9/12, Middle Earth Shadows of Mordor: 30/9/14, Witcher 2: 17/5/11, Civilization V: 23/9/10, Metro 2033 Redux: 28/8/14, Tropico 5: 23/5/14, Empire: Total war: 3/3/09, The Talos Principle: 11/12/14. Οπότε όχι και τον τελευταίο χρόνο...Είπα αν έχεις καλό σύστημα για gaming, για παράδειγμα την 970 ή την 980. Με linux την περιορίζεις αρκετά.

Ενώ το Skyrim και το GTA V που ανέφερες πριν λίγο βγήκαν τον τελευταίο χρόνο e? 'Η το Wow που κυκλοφόρησε το 2004? Υπάρχουν και φετινά/περσινά παιχνίδια στο Steam άμα ψάξεις... Δεν λέω ότι είναι περισσότερα από ότι στα Windows, αλλα δεν έχει σχέση με την τραγική εικόνα που παρουσίασες πριν λίγο... Ειδικά στην Nvidia που λες οι drivers που βγάζει για Linux είναι κορυφαίοι και υποστηρίζουν ήδη Wayland + Vulcan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν ειναι τιποτα. Το αναθεματισμενο λειτουργικο τους πολλες φορες αναβαθμιζε σε Win10 χωρις να συμφωνησει καν ο χρηστης. Υπαρχουν παμπολες ιστοριες φρικης οπου χρηστες εχασαν τα παντα λογω της αναβαθμισης ή πηγε η δουλεια τους πισω μερες επειδη το λειτουργικο εκανε restart χωρις καν να ρωτησει τον χρηστη για να εγκαταστησει τα 10αρια.

ΒΛεπω οι ιστοριες επιστημονικης φαντασιας για τα WIndows 10 ,καλα κρατουν. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στην Nvidia που λες οι drivers που βγάζει για Linux είναι κορυφαίοι και υποστηρίζουν ήδη Wayland + Vulcan

Όντως, η τελευταία αναβάθμιση των οδηγών της είναι κορυφαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Borderlands 2: 21/9/12, Middle Earth Shadows of Mordor: 30/9/14, Witcher 2: 17/5/11, Civilization V: 23/9/10, Metro 2033 Redux: 28/8/14, Tropico 5: 23/5/14, Empire: Total war: 3/3/09, The Talos Principle: 11/12/14. Οπότε όχι και τον τελευταίο χρόνο...Είπα αν έχεις καλό σύστημα για gaming, για παράδειγμα την 970 ή την 980. Με linux την περιορίζεις αρκετά.

 

Δεν ξέρω για πιο πράγμα μιλάτε αλλά το Tomb Raider παίζει σε Linux. Με Linux δεν περιορίζεις την κάρτα καθόλου, το αντίθετο μάλιστα. Είναι δουλειά των κατασκευαστών να βγάλουν παιχνίδια για Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αμε, και τα ΧΡ σήμαιναν Χρονια Πολλα αλλα δεν... :P

 

Τα XP κρατησαν 12 χρονια και κατι μηνες λογω ειδικων συνθηκων. Ολα τα υπολοιπα λειτουργικα της (της NT οικογενειας απο 4.0 και μετα τουλαχιστον) κρατησαν περιπου 10 χρονια το καθενα.

 

τα 10 σιγουρα θα κρατησουν 10 χρονια σε υποστηριξη και εχει ακουστει οτι δεν σκοπευουν να βγαλουν εντελως καινουρια εκδοση αλλα μονο αναβαθμισεις.

Να σου πω την αληθεια αμφιβαλλω... θα δειξει.

Και ετσι να κανουν παντως ηδη μετα απο 4 χρονια θα ειναι αγνωριστα αμα καθε 6 μηνες εχουν καποιο major update. Θα μπορουσε να ειναι νεα εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ετσι να κανουν παντως ηδη μετα απο 4 χρονια θα ειναι αγνωριστα αμα καθε 6 μηνες εχουν καποιο major update. Θα μπορουσε να ειναι νεα εκδοση.

 

Όπως το περιβόητο update του Νοεμβρίου στο οποίο δεν άλλαξε τίποτα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναβαθμίζω γιατί δεν μπορώ να έχω δύο οθόνες του chrome ανοιχτές ταυτόχρονα side by side. Για κάποιο λόγο αυτή η λειτουργία έχει καταργηθεί στα 10 και για εμένα αυτό είναι ύπερπολίτιμο στη δουλειά μου. Επίσης, οι περισσότερες λειτουργίες των 10 (κορτάνα) δεν μπορώ να τις χρησιμοποίησω λόγο έλλειψης εξοπλισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, αν κάποιος γνωρίζει:

έχω δύο κομπιούτερ που έχουν νόμιμα 7άρια αλλά δεν επιθυμώ μετάβαση στα 10άρια, ούτε για δοκιμή.

Υπάρχει η δυνατότητα μέχρι το τέλος Ιουλίου να κατεβάσω κάποιο iso για clean install με τα σχετικά (καινούρια ?) κλειδιά αναβάθμισης;

Το θέλω σε περίπτωση που για κάποιο λόγο στο μέλλον θελήσω να πάω στα 10άρια, να μην πληρώνω για κάτι που τώρα είναι δωρεάν.

Εδώ θα βρείς το Media Creation Tool https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10 και οταν φτάσεις εκεί που ου ζητάει product key βάζεις ενα των Windows 7,8 ή 8.1 και δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...