Προς το περιεχόμενο

Κεμεα security


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρκετο διαβασμα θελει και αν δεν πεσουν τουλαχιστον εμαθες πεντε πραγματα!!!

αν δινει κανενας θεσσαλονικη το σαββατο 29 σεπ ας στειλει μνμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από φίλο που ασχολείται με το θέμα έμαθα ότι συζητιέται η αύξηση ωρών παρακολούθησης.

Τώρα είναι στις ~100 και λένε να το πάνε ίσως και στις 300.

Αν δεν είναι ράδιο αρβύλα για προφανείς λόγους αυτό θα σημάνει και την αύξηση του κόστους για όσους θέλουν να το παρακολουθήσουν

Επεξ/σία από torq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το τι θα σε ρωτήσουν στις εξετάσεις και αν υπάρχει περίπτωση να κοπείς, στο λέω εγώ, μην αγχώνεσαι.

Δε θέλουν να κόψουν κανέναν, εκτός κι αν τον κρίνουν ακατάλληλο όχι για προσωπικό ασφαλείας, αλλά για πολίτη.

Πρέπει να είσαι τελείως γκάου για να κοπείς, απροσάρμοστος, πώς να στο πω. Αν πας έλα και πες μου ότι δεν ήταν έτσι και ότι σας ζήτησαν όλα αυτά τα κατεβατά.

Επεξ/σία από phanispal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ύλη είναι εύκολη.Ακόμα πιο εύκολη η προφορική εξέταση.Ανάλογα την προϋπηρεσία που έχεις σε ρωτούν σχετικά Λίγο τα νομικά έχουν ίσως πιο δύσκολη διατύπωση,1-2 ερωτήσεις πέφτουν απο νομικά.Και καθόλου μην τα διαβάσεις κλάιν,η κάθε απάντηση πιάνει αρκετούς βαθμούς για να περάσεις.

Στο τέλος κάνουν σε όλους (3-4 άτομα) 1 ερώτηση παγίδα χαχα...Στην οποία δεν λένε την σωστή απάντηση,μάλλον για να μην το πείς στους επόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nasos Loco τώρα το είδα το μήνυμά σου... Έδινα και εγώ χθες... Ευτυχώς δεν είχε πολλά άτομα αυτή την φορά γιατί με τα νούμερα που έλεγαν και άκουγα καμιά σχέση... Εντάξει πήγα τόσο καλά διαβασμένος που στα γραπτά 11 από τις 14 ερωτήσεις τις έγραψα ακριβώς όπως ήταν στην ύλη, μιλάμε αντιγραφή επικόλληση ένα πράγμα και απλά στις άλλες 3 έβαλα και μερικά δικά μου που μ βγήκαν εκείνη την στιγμή... Στα προφορικά βαρέθηκα να περιμένω... Από την αίθουσα μας ήμουν ο προτελευταίος και μπήκα μαζί με τον τελευταίο 2 άτομα αντί για 3... Το καλό ήταν ότι λογικά επειδή ήμασταν οι τελευταίοι ήταν εντελώς χαλαροί οι 3 εξεταστές πιάσαμε και κουβέντα όλα σούπερ... Ούτε ερώτηση παγίδα, ούτε τίποτα... Αν θέλει κανείς αναφέρω και ποιες 14 ερωτήσεις έπεσαν στα γραπτά...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 30/9/2018 στις 2:52 ΜΜ, Αποστόλης1986 είπε

Nasos Loco τώρα το είδα το μήνυμά σου... Έδινα και εγώ χθες... Ευτυχώς δεν είχε πολλά άτομα αυτή την φορά γιατί με τα νούμερα που έλεγαν και άκουγα καμιά σχέση... Εντάξει πήγα τόσο καλά διαβασμένος που στα γραπτά 11 από τις 14 ερωτήσεις τις έγραψα ακριβώς όπως ήταν στην ύλη, μιλάμε αντιγραφή επικόλληση ένα πράγμα και απλά στις άλλες 3 έβαλα και μερικά δικά μου που μ βγήκαν εκείνη την στιγμή... Στα προφορικά βαρέθηκα να περιμένω... Από την αίθουσα μας ήμουν ο προτελευταίος και μπήκα μαζί με τον τελευταίο 2 άτομα αντί για 3... Το καλό ήταν ότι λογικά επειδή ήμασταν οι τελευταίοι ήταν εντελώς χαλαροί οι 3 εξεταστές πιάσαμε και κουβέντα όλα σούπερ... Ούτε ερώτηση παγίδα, ούτε τίποτα... Αν θέλει κανείς αναφέρω και ποιες 14 ερωτήσεις έπεσαν στα γραπτά...

Εγώ δίνω σε μερικές μέρες. Αν μπορείς να τις αναφέρεις, θα ήμουν ευγνώμων!☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το πιστοποιητικο ψυχιατρου που ζηταει η αστυνομια υπαρχει κανα νοσοκομειο που το παρεχει δωρεαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Tonys Montanas είπε

καλησπερα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το πιστοποιητικο ψυχιατρου που ζηταει η αστυνομια υπαρχει κανα νοσοκομειο που το παρεχει δωρεαν?

Για να κλείσεις  ραντεβού σε ψυχίατρο δημόσιου νοσοκομείου πρέπει να συμπίπτει με την ημερομηνία που θες,κάτι που είναι δύσκολο.Κόστος 50€,δεν τις καλύπτει το ΙΚΑ.Τουλάχιστον έτσι μου είπαν στο Δρομοκαϊτειο.

*Πρώτα κανονίζεις το ραντεβού και με διαφορά μέγιστο 5 ημερών πρέπει να έχεις πάει στον ψυχίατρο με το χαρτί των εξετάσεων για να σου δώσει το OK(Μου το είπαν στο Δρομοκαϊτειο στην Ιερά οδό όπου είχα κάνει τις εξετάσεις και είχα κλείσει ραντεβού με ψυχίατρο).Αν έχουν περάσει παραπάνω ημέρες ο ψυχίατρος μπορεί να μην σε δεχτεί.

Πχ αν το ραντεβού είναι στις 25/11 θα έχεις πάει στο νοσοκομείο στις 20/11 για τις εξετάσεις(ούρα),παίρνεις τα αποτελέσματα στις 21-22/11 και στις 25/11 περνάς απο τον ψυχίατρο.

Υπάρχει όμως η 2η λύση να πας σε ιδιωτικό ψυχίατρο με 20-25€,αρκεί να βάλει σφραγίδα στην οποία θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμό του και η έδρα του.

Το άλλο που μπορεί να σου κάνουν(Συνήθως σε άτομα 40+ χρονών που έχουν ανάγκη γιατί δεν βρίσκουν δουλειά) είναι να σε πηγαίνουν μπαλάκι απο'δώ και απο'κεί.

Είμαι κανά 2 μηνο σε ήσυχο πόστο,κυριλέ κατάσταση αλλά όρθιος 6-7 ώρες σε ζέστη και τώρα σε κρύο.Πιστεύω οτι θα είναι δύσκολα μόλις μπεί καλά ο χειμώνας.

ΥΓ:Ας βρώ δουλειά με τα ίδια η παραπάνω χρήματα με πρωινό ωράριο και την σκίζω την άδεια.Η δουλειά αυτή είναι Τζόκερ.Αν δεν έχεις βύσμα σε στέλνουν σε πόστα που υπάρχουν κενά γιατί κάποιος έχει παραιτηθεί λόγω του οτι είναι χάλια.Αν τύχει να σε στείλουν σε καλό πόστο σε στατική φύλαξη και καταφέρεις να μείνεις(Πρέπει να σε θέλει ο πελάτης) καλώς.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 14/11/2018 στις 5:52 ΜΜ, Lucrat$kill είπε

Εγώ δίνω σε μερικές μέρες. Αν μπορείς να τις αναφέρεις, θα ήμουν ευγνώμων!☺️

17. Αναφέρατε την βασική ενέργεια την οποία πρέπει να κάνετε σε περίπτωση που διαπιστώσετε εγκλωβισμό ατόμου σε ασανσέρ
35. Αναφέρατε δύο -(2)- από τις άμεσες ενέργειες σε περίπτωση ηλεκτροπληξίας.
50. Τι ονομάζουμε «επαγγελματικό κίνδυνο»;
54. Η Α θέλοντας να εκδικηθεί τον αρραβωνιαστικό της Β που την είχε εγκαταλείψει από μήνες τον επισκέφθηκε στο γραφείο του, τον περιέλουσε με βενζίνη και τον πυρπόλησε. Από τη φωτιά κάηκε επίσης και το γραφείο του Β. Μόνο χάρη στην επέμβαση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας αποφεύχθηκε η επέκταση της φωτιάς σε άλλα γραφεία της οικοδομής, που την ώρα εκείνη ήταν γεμάτη κόσμο. Πως αξιολογείται ποινικά η συμπεριφορά της Α
90. Τι είναι η προκαταρκτική εξέταση; Ποιοι από το νόμο μπορούν να διενεργούν τις προανακριτικές πράξεις;
113. Αναφέρατε δύο -(2)- από τις δεξιότητες που πρέπει να κατέχει το προσωπικό ιδιωτικής ασφάλειας για την αποτελεσματική του επικοινωνία στον εργασιακό χώρο.
168. Ποιες είναι οι λειτουργίες των σύγχρονων Κέντρων Λήψης Σημάτων και τι περιλαμβάνουν;
176. Τι γνωρίζετε για τον προσωπικό εξοπλισμό του προσωπικού ΙΕΠΥΑ (ποια μέσα περιλαμβάνει); Δώστε μια σύντομη περιγραφή.
180. Πώς οφείλει να συμπεριφέρεται το προσωπικό ΙΕΠΥΑ σε άτομα με αναπηρία;
210. Ποια είναι η σημασία της απόστασης κατά την προσέγγιση ενός ύποπτου ατόμου; Αιτιολογήστε την απάντησή σας εν συντομία.
242. Με ποιο τρόπο πρέπει να πραγματοποιείται η προστασία και απομάκρυνση του προστατευόμενου προσώπου σε κατάσταση ανάγκης; Αναπτύξτε την απάντηση σας εν συντομία.
245. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα της τεχνικής της Ορθής Γωνίας κατά την προσέγγιση υπόπτου; Αιτιολογήστε την απάντησή σας αναλυτικά.
Αυτες θυμαμαι πεσανε στις προηγουμενες εξετασεις

μπορει να κανω λαθος σε μια δυο αλλα ιδιο περιεχομενο θα ειχανε.Ακομα μια ηταν για το ηλεκτρονικο εγκλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί έγινε παιδιά πώς γράψατε χθες ; Εύκολα ή δύσκολα ; Εμένα μου φάνηκαν δύσκολα ! Είχε εύκολες είχε και δύσκολες ! Πάντως στο πρακτικό μας γάζωσαν ! Μισή ώρα με τρία τέταρτα εξέταση ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...