Προς το περιεχόμενο

Βαζουν οπτικες ινες στην Κερκυρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν φταίνε οι εργασίες που γίνονται κάτω από το σπίτι μου, αλλά το τηλέφωνο ,με το που σηκωσω το ακουστικό, μαζί με τον τόνο (τουτ τουτ) ακούγεται ένα "χριτς χρατς" Ακούω γνώμες για το τι μπορεί να φταίει. Η μπριζα είναι εντάξει και τα καλώδια είναι σωστά τοποθετημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προχθες σκαβουν τον δρομο και περνανε οπτικες ινες που θα συνδεοντε με το κεντρο του ΟΤΕ στα Γουβια (Πουλαδες)

 

Οι συγκεκριμενες ειναι απο τον δρομο εξω απο το κεντρο του ΟΤΕ (πουλαδες)

 

Με τον εργολαβο που ετυχε και ηταν εκει και μιλησα , μου ειπε πως για τα έργα με τις οπτικές ίνες που τις περνάνε για να συνδεθει ενα ξενοδοχειο που θελει να παρει vdsl , γιατι θα γινουν εκεί καποια συνεδρια, και τελος του μηνα θα λειτουργει.

 

Όποτε Θελω να πιστεύω πως απο τον επόμενο μηνα θα ανοίξουν επιτέλους την υπηρεσια VDSL για τις περιοχες Γουβια - Πουλαδες κλπ... Όσοι συνδέονται τουλάχιστον από το κέντρο του ΟΤΕ της περιοχής γιατί ακόμα νέες καμπίνες δεν έχουν βάλει στην περιοχή.

 

 

WP_20160611_16_45_50_Pro.jpg

 

 

WP_20160611_16_57_58_Pro.jpg

 

WP_20160611_17_02_07_Pro.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν φταίνε οι εργασίες που γίνονται κάτω από το σπίτι μου, αλλά το τηλέφωνο ,με το που σηκωσω το ακουστικό, μαζί με τον τόνο (τουτ τουτ) ακούγεται ένα "χριτς χρατς" Ακούω γνώμες για το τι μπορεί να φταίει. Η μπριζα είναι εντάξει και τα καλώδια είναι σωστά τοποθετημένα.

Δοκιμασε αλλο φίλτρο, βγαλε μοντεμ και δοκιμασε. Αν δεν φυγει ο θόρυβος δηλωνεις βλαβη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βαλανε και τα κουτια νεου τυπου στο σημειο που ελεγα οτι κανουν εργα (800m απο το σπιτι μου).

 

Χοντρικα ποτε μπορουμε να υπολογιζουμε σε αναβαθμιση γραμμων?3,6 μηνες?

Από τη στιγμή που θα τελειώσει η εγκατάσταση της καμπίνας θα πρέπει να γίνει κ έργο για το ρεύμα κ μετά θα είναι όλα έτοιμα!

3-4 μήνες θέλει σίγουρα, τουλάχιστον τόσο έκανε στη γειτονιά μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από τη στιγμή που θα τελειώσει η εγκατάσταση της καμπίνας θα πρέπει να γίνει κ έργο για το ρεύμα κ μετά θα είναι όλα έτοιμα!

3-4 μήνες θέλει σίγουρα, τουλάχιστον τόσο έκανε στη γειτονιά μ.

Δεν είναι κανόνας αν και δεν είμαι Κέρκυρα εδώ σε εμάς θεσσαλονίκη που σκαβουν είχε και συνεργεία της ΔΕΗ που έκαναν παράλληλα δουλειές και έδωσαν ηλεκτροδότηση άμεσα, για κάποιο λόγο βλέπω πολύ κίνηση στην εγκατάσταση νέων καμπινων για vdsl σε πολλές πόλεις και γίνονται με αρκετά γρήγορους ρυθμούς λες και κυνηγάνε κάποια διορία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κανόνας αν και δεν είμαι Κέρκυρα εδώ σε εμάς θεσσαλονίκη που σκαβουν είχε και συνεργεία της ΔΕΗ που έκαναν παράλληλα δουλειές και έδωσαν ηλεκτροδότηση άμεσα, για κάποιο λόγο βλέπω πολύ κίνηση στην εγκατάσταση νέων καμπινων για vdsl σε πολλές πόλεις και γίνονται με αρκετά γρήγορους ρυθμούς λες και κυνηγάνε κάποια διορία

Και εγώ για περιοχή της Θεσσαλονίκης μιλάω αλλά για πριν 1,5 χρόνο περίπου.Τώρα μπορεί να τα κάνουν πιο γρήγορα γιατί φαντάζομαι κ η ζήτηση θα έχει αυξηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και εγώ για περιοχή της Θεσσαλονίκης μιλάω αλλά για πριν 1,5 χρόνο περίπου.Τώρα μπορεί να τα κάνουν πιο γρήγορα γιατί φαντάζομαι κ η ζήτηση θα έχει αυξηθει.

Δεν πιστεύω ότι είναι μόνο ζήτηση, πιστεύω παίζει κάποια διορία από ευρωπαϊκή ένωση για την αναβάθμιση των δικτύων γιατί δεν γίνεται εκεί που βάζανε μια 2 καμπίνες το 6 μηνο ξαφνικά να βάζουν 3-4 την εβδομάδα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να καλύψουν και περιοχές που παίρνουμε τα @@ μη πω από ταχύτητα. Προς Κανάλι μεριά. Με έχουν πρήξει και στα τηλέφωνα απο τον ΟΤΕ αλλά σε απάντηση για VDSL δεν ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζευτηκαμε πολλοι Κερκυραιοι.Παιδια δεν εχουν νοημα οι φωτογραφιες που ζητησε ενα παιδι, ουσιαστικα αντικαθιστουν με ταχυτατους ρυθμους ολα τα παλια κουτια, ισως βαζουν και καινουργια..

 

Στο πρακτικο του ζητηματος τι σημαινει αυτο?θα μπορεσουμε επιτελους να πιανουμε κοντα στα 24mbps η ειναι μονο για VDSL?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...