Προς το περιεχόμενο

Βαζουν οπτικες ινες στην Κερκυρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μαζευτηκαμε πολλοι Κερκυραιοι.Παιδια δεν εχουν νοημα οι φωτογραφιες που ζητησε ενα παιδι, ουσιαστικα αντικαθιστουν με ταχυτατους ρυθμους ολα τα παλια κουτια, ισως βαζουν και καινουργια..

 

Στο πρακτικο του ζητηματος τι σημαινει αυτο?θα μπορεσουμε επιτελους να πιανουμε κοντα στα 24mbps η ειναι μονο για VDSL?

Κυρίως vdsl σε πολύ δύσκολες περιπτώσεις δίνουν Adsl από καμπίνα με κλειδωμένο προφίλ 24/1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με πηραν τηλ σημερα απο 13888 και μου παν οτι την Παρασκευη για μιση ωρα δεν θα χω γραμμη ωστε να γινει η αναβαθμιση.

Ηταν δυσκολη η στιγμη που με πηραν και δεν μπορεσα να ρωτησω ποσο θα παει η γραμμη, αν θυμαμαι καλα ειχα ζητησει να γινει 24 απο 4αρα που ειναι τωρα...Να ελπιζω σε ταχυτητες κοντα στα 24?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να ερθει μεχρι χριστουγεννα αντε ιαννουαριο 2017 vdsl εδω στον βρυωνη και συγκεκριμενα χρυσηιδα.

ολο εργα βλεπω,πηρα πριν απο λιγο τον οτε αλλα κλασικα δεν εχει ιδεα για το ποτε θα γινει vdsl εδω.

τωρα με adsl δεν εχω παραπονο. Πληρωνω 24αρα και κλειδωνω στα 17mbs και σταθερο κατεβασμα 1.6 με 1.8 καποιες φορες

Αντε να δουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λίγο πριν την Αλεπού γιατί κλειδώνω στα 4 και ένας γείτονας μου στα 2; Πρέπει μάλλον να πάρουν καμία καλή μίζα για να κάνουν κανα έργο στο νησί μας. 

Πάντως έχουν αλλάξει καφάο δίπλα στο Σουπερ Μάρκετ ΥπερΔήμητρα και δίπλα ακριβώς από το Markato πριν την Αλεπού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,επειδη σκεφτομαι να μετακομισω Κερκυρα μηπως μπορειτε να μου πειτε πως πανε οι συνδεσεις προς τα βορεια της Κερκυρας?Λεω να μετακομισω προς Σιδαρι μερια αλλα και λιγο πιο νοτια να ειναι δεν με ενοχλει...Με νοιαζουν οι συνδεσεις λογο δουλειας οποτε ειναι βασικη προυποθεση για την μετακομιση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βήματα για να έχεις ξεκάθαρη απάντηση είναι τα εξής...

Βρίσκεις που ακριβώς θα μείνεις με το καλό

Μετά από ένα διπλανό σπίτι ζητάς τον αριθμό του σταθερού

Μετά παίρνεις οτε τους λες τον αριθμό σταθερού και σου λένε πόση ταχύτητα θα έχει η γραμμή σου.

 

Οτιδήποτε άλλο σου πούμε θα είναι λόγια αέρα και εικασίες δυστυχώς.

Εγώ έτσι βρήκα ακρη όταν μετακομισα από γαριτσα (που επιανα μετά βίας 8mbs) και πήγα βρυωνη. Πήρα ένα σταθερό από γείτονα από την περιοχή που με ενδιέφερε. Πήρα στον ΟΤΕ και μου είπε ότι φτάνει στα 16-18mbs η περιοχή εκεί. Και πράγματι στο σπίτι στο βρυωνη κλειδώνει με 16 ή 17....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αν ξερει ποσο μακρυα ειναι απο το dslam αν ξερει που καταληγει οποτε μπορει να δει την αποσταση αρα και στο περιπου την ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά με τα αν......

Σου λέει ότι μετακομίζει και ψάχνει μέρος για κερκυρα....

Εδώ εμείς τόσα χρόνια κερκυρα και δεν ξέρουμε!

Υπαρχουν λιστες με ολα τα αστικα κεντρα του οτε για καθε περιοχη οποτε δεν ειναι τοσο παραξενο .ειναι θεμα ψαξιματος .και στην αθηνα οι μισοι δεν ξερουν.ανεβαζω ενα αρχειο.

DSLAM OTE ΕΛΛΑΔΑΣ.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάτι καινούργιο. Και πάλι όμως πιστεύω ότι η λύση με τηλέφωνο από γείτονα είναι καλύτερα για να ξέρει με πόσα θα κλειδώνει

Υπαρχουν λιστες με ολα τα αστικα κεντρα του οτε για καθε περιοχη οποτε δεν ειναι τοσο παραξενο .ειναι θεμα ψαξιματος .και στην αθηνα οι μισοι δεν ξερουν.ανεβαζω ενα αρχειο.

Τώρα που το είδα δεν γράφει κάτι για ταχύτητα ανά περιοχή.. εξαρτάται από πολλά οπότε επιμένω για σταθερό από γείτονα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάτι καινούργιο. Και πάλι όμως πιστεύω ότι η λύση με τηλέφωνο από γείτονα είναι καλύτερα για να ξέρει με πόσα θα κλειδώνει

 

Τώρα που το είδα δεν γράφει κάτι για ταχύτητα ανά περιοχή.. εξαρτάται από πολλά οπότε επιμένω για σταθερό από γείτονα :)

η λιστα δεν ειναι οπως ειναι ο χαρτης στην εεττ που γραφει ποσο παιζει η καθε περιοχη το οποιο ειναι και σχετικο.η λιστα απλα εχει τα αστικα κεντρα αμα θελει καποιος να δει που ειναι για να υπολογισει ταχυτητα.σιγουρα το σταθερο ειναι μια καλη λυση αν βρεις ατομο να σου πει ποσο συγχρονιζει ή αν καποιος στον οτε σου πει παλι τι παιζει με την περιοχη εκει.δυστυχως για κερκυρα δεν ξερω παραπανω πραγματα.αν ηταν αθηνα θα ηταν πανευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λιστα δεν ειναι οπως ειναι ο χαρτης στην εεττ που γραφει ποσο παιζει η καθε περιοχη το οποιο ειναι και σχετικο.η λιστα απλα εχει τα αστικα κεντρα αμα θελει καποιος να δει που ειναι για να υπολογισει ταχυτητα.σιγουρα το σταθερο ειναι μια καλη λυση αν βρεις ατομο να σου πει ποσο συγχρονιζει ή αν καποιος στον οτε σου πει παλι τι παιζει με την περιοχη εκει.δυστυχως για κερκυρα δεν ξερω παραπανω πραγματα.αν ηταν αθηνα θα ηταν πανευκολο.

Στην Κέρκυρα είμαστε ακόμα σαπιοι! Πάμε με ρυθμό τριποδης χελώνας!!! Χαχαχαχαχαχχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...