Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να μου προτινετε καμια ταινια σε φαση τελος του κοσμου. Ειτε εχει να κανει με επιδημια , ειτε με εξωγηινους οτιδηποτε. Προειδοποιω οτι εχω δει αρκετες τετοιες :P

save the green planet

twelve monkeys

children of men

six string samurai

 

και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικές αξίες και τα δύο πλέον, που πρέπει να τα έχουν δει όλοι κατά τη γνώμη μου.

 

Θεωρώ το Godfather (ειδικά το 1 και το 2) κινηματογραφικό αριστούργημα από κάθε άποψη, τίποτα λιγότερο, οπότε άρχισε μ' αυτό. Το Scarface είναι κι αυτό ταινιάρα, δεν το συζητώ και σαφώς σού προτείνω να το δεις και μάλιστα τάχιστα (εκ-πλη-κτι-κός Pacino, ως Tony Montana). Απλώς, αν υποθετικά μπορούσες να δεις μόνο το ένα απ' τα δύο, αυτό θα έπρεπε να είναι σαφώς το Godfather. Ελάχιστες ταινίες σε όλη την ιστορία τού κινηματογράφου μπορούν να σταθούν στην ίδια φράση μ' αυτό και να μην επισκιαστούν από το συγκεκριμένο μεγαλείο (ομολογουμένως, το Scarface είναι από εκείνες που το παλεύουν γερά....)

το scarface το έχω δει ως τη μέση, δυστυχως είχα αναγκαστεί να το κόψω στη μέση αν και μου άρεσε πάρα πολύ. Οπότε σκεφτόμουν να το δω ολοκληρο τώρα, αλλά επειδή δεν είχε προλάβει να κατέβει ξεκίνησα το godfather λίγο πριν το μήνυμα σου.

ταινιάρα από τις λίγες. αυριο θα δω τη συνέχεια. Το 10αρι στο imdb το πήρε πάντως απο μένα το πρώτο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

save the green planet

twelve monkeys

children of men

six string samurai

 

και βλεπουμε

Ευχαριστω για τις προτασεις σου.

Το twelve monkeys πλακα πλακα δεν εχω δει.

Η κινεζικη λεει ? Δεν ειμαι φαν γιαυτο.

Comedy δε ψηνω , εκτος κι αν πιστευεις οτι αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cult ταινιουλες τοσσο το save the green planet οσο και το six string samurai, αν θες να δεις κατι πρωτοτυπο και λιγο περιεργο χωρις να σε ενοχλει το χαμηλο μπατζετ να τις δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ali

 

Καμιά πρόταση για σειρά (εκτός από τις γνωστές φυσικά) με αγωνία για το επόμενο επεισόδιο υπάρχει; (όχι τρόμου ή κωμωδίες)

alias,justified,shield, revenants, damages, utopia,orange is the new black αν θες δωσε κανα στοιχειο  παραπανω για το τι εχεις δει κκαι τι σου αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ali

 

alias,justified,shield, revenants, damages, utopia,orange is the new black αν θες δωσε κανα στοιχειο  παραπανω για το τι εχεις δει κκαι τι σου αρεσει

ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΟΨΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟ ΦΙΛΕ...ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥ WEEDS ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΠΕΡΙΠΕΤΙΑ Η ΔΡΑΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΣΕΖΟΝ Η ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ? 

ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ARROW FLASH GOTHAM SUITS ΚΛΠ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ....ΣΤΕΙΛΕ 4-5 ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗΝ ΣΟΥ.....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ali

 

alias,justified,shield, revenants, damages, utopia,orange is the new black αν θες δωσε κανα στοιχειο  παραπανω για το τι εχεις δει κκαι τι σου αρεσει

Το Revenants το έχω δει. Είναι πάνω από 30 οι σειρές που έχω δει οπότε βαριέμαι να τις γράψω όλες. Έψαχνα κάτι που να σε κρατάει σε αγωνία από επεισόδιο σε επεισόδιο. Δεν με νοιάζει το είδος αρκεί να μην είναι κωμωδία ή τρόμου (απλώς δεν μου αρέσουν). Το Orange is the new black κωμωδία δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΟΨΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟ ΦΙΛΕ...ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥ WEEDS ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΠΕΡΙΠΕΤΙΑ Η ΔΡΑΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΣΕΖΟΝ Η ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ? 

ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ARROW FLASH GOTHAM SUITS ΚΛΠ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ....ΣΤΕΙΛΕ 4-5 ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗΝ ΣΟΥ.....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

shameless, orange is the new black, justified και σε κατι λιγο πιο κουλτουριαρικο  six feet under. υπαρχει και η επιλογη του veronica mars αν θες κατι πιο εφηβικο

 

 

το orange is the new black εχει χιουμορ μεσα αλλα δεν θα το ελεγα κωμωδια, dramedy νομιζω ειναι ο σωστος ορος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΟΨΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟ ΦΙΛΕ...ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥ WEEDS ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΠΕΡΙΠΕΤΙΑ Η ΔΡΑΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΣΕΖΟΝ Η ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ? 

ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ARROW FLASH GOTHAM SUITS ΚΛΠ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ....ΣΤΕΙΛΕ 4-5 ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗΝ ΣΟΥ.....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

Mην γράφεις με κεφαλαία, είναι κουραστικά στην ανάγνωση.

 

;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

shameless, orange is the new black, justified και σε κατι λιγο πιο κουλτουριαρικο  six feet under. υπαρχει και η επιλογη του veronica mars αν θες κατι πιο εφηβικο

 

 

το orange is the new black εχει χιουμορ μεσα αλλα δεν θα το ελεγα κωμωδια, dramedy νομιζω ειναι ο σωστος ορος...

ευχαριστω πολυ ρε μαγκα να σαι καλα....οποια αλλη πιστευεις ειναι καλη και σου αρεσει ριχτην !!!

Mην γράφεις με κεφαλαία, είναι κουραστικά στην ανάγνωση.

 

;)

σορρυ...ειναι αυτη η βλακεια που γραφεις χωρις να κοιτας και λιγο πριν τελειωσεις βλεπεις γκρικλις η κεφαλαια.... :-(  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...