Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάμεσα σε blacklist, Broadwalk empire a and bostql legal ποια είναι καλύτερη;

 

Τελείως διαφορετικά «φρούτα» μεταξύ τους, αλλά η κάθε μία πάρα πολύ καλή στο είδος της. FBI φάση η πρώτη (με έναν τουλάχιστον επιβλητικό James Spader στον πρωταγωνιστικό ρόλο), old school gangster related η δεύτερη και ...δραματοκωμωδία (!) η τρίτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανάμεσα σε blacklist, Broadwalk empire a and bostql legal ποια είναι καλύτερη;

BTW θυμήθηκα πως έχω αφήσει το sopranos στον τελευταίο κύκλο 2ο επεισόδιο (εδω και 6 μήνες)

 

Nομιζω πως το Boardwalk Empire ειναι ενα κλικ πανω απο τις αλλες 2....

Απιστευτη παραγωγη....κοστουμια και αναπαρασταση εποχης της δεκαετιας 20'-30' σε οσκαρικα επιπεδα.....διανομη ρολων εξοχη (πραγματικα θα σου κανει εντυπωση ποιος ειναι ο πρωταγωνιστης-περα το εξαιρετικου Νακι Τομσον-τελικα και ποιος οχι)...σταδιακο 'χτισιμο' χαρακτηρων αλλα και ανατροπες......βασισμενο σε πραγματικα γεγονοτα με ιστορικες αναφορες...

Και τα αλλα 2 ειναι καλα....αλλα θα εχεις την αισθηση οτι 'Τα εχω ξαναδει αυτα και καλυτερα'......το BE ειναι μοναδικο...

Μοναδικη ενσταση ειναι στον καπως σχετικα αργο ρυθμο και στην δικλειδα να σου αρεσουν οι ιστορικες παραγωγες....αλλιως ειναι MUST SEE

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω πως το Boardwalk Empire ειναι ενα κλικ πανω απο τις αλλες 2....

Απιστευτη παραγωγη....κοστουμια και αναπαρασταση εποχης της δεκαετιας 20'-30' σε οσκαρικα επιπεδα.....διανομη ρολων εξοχη (πραγματικα θα σου κανει εντυπωση ποιος ειναι ο πρωταγωνιστης-περα το εξαιρετικου Νακι Τομσον-τελικα και ποιος οχι)...σταδιακο 'χτισιμο' χαρακτηρων αλλα και ανατροπες......βασισμενο σε πραγματικα γεγονοτα με ιστορικες αναφορες...

Και τα αλλα 2 ειναι καλα....αλλα θα εχεις την αισθηση οτι 'Τα εχω ξαναδει αυτα και καλυτερα'......το BE ειναι μοναδικο...

Μοναδικη ενσταση ειναι στον καπως σχετικα αργο ρυθμο και στην δικλειδα να σου αρεσουν οι ιστορικες παραγωγες....αλλιως ειναι MUST SEE

Οντως από τις καλύτερες σειρές που έχουν βγει. Εγγύηση όλοι οι ηθοποιοί κορυφαία ιστορία δεκαετία του 1920 και πιάνει γεγονότα μέχρι 1930+. Το τέλος σε αφήνει μια πίκρα αλλά έτσι είναι η πραγματική ζωή. Όσοι δεν την έχετε δει τρεχατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχει καμια σειρα σαν το επικο The Wire?

 

Το Narcos. Η καινούρια σειρά του Netflix. Θυμίζει The Wire γιατί δείχνει πως λειτουργούσαν τότε τα καρτελ ναρκωτικών με φανταστική λεπτομέρεια. Είναι σε πιο γρήγορο ρυθμό βέβαια απο The Wire.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε blacklist, Broadwalk empire a and bostql legal ποια είναι καλύτερη;

BTW θυμήθηκα πως έχω αφήσει το sopranos στον τελευταίο κύκλο 2ο επεισόδιο (εδω και 6 μήνες)

Το Blacklist είναι πολύ καλή και σε κρατάει από επεισόδιο σε επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχει καμια σειρα σαν το επικο The Wire?

το wire δεν γινεται να το φτασει αλλη σειρα. Ωστοσο τσεκαρε το ΟΖ καθως εχουν σχεδον το ιδιο καστ και ειναι και πολυ καλη σειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wire δεν γινεται να το φτασει αλλη σειρα. Ωστοσο τσεκαρε το ΟΖ καθως εχουν σχεδον το ιδιο καστ και ειναι και πολυ καλη σειρα

 

Εχω δει και το OZ αλλα σαν το The Wire δεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Narcos. Η καινούρια σειρά του Netflix. Θυμίζει The Wire γιατί δείχνει πως λειτουργούσαν τότε τα καρτελ ναρκωτικών με φανταστική λεπτομέρεια. Είναι σε πιο γρήγορο ρυθμό βέβαια απο The Wire.

Εχω ακουσει τα καλυτερα. Ετοιμα τα επεισοδια για καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει τα καλυτερα. Ετοιμα τα επεισοδια για καταναλωση.

 

Είδα και τα 10 επεισόδια. Νομίζω η σειρά έχει τη τέλεια δόση δράσης, δράματος και ντοκιμαντέρ. Το ντοκιμαντέρ το λέω με την έννοια ότι έχουν δώσει πολύ μεγάλη έμφαση στο να αποδόσουν με πιστή λεπτομέρεια πως δρούσε το καρτέλ και το πως ήταν να ζούσες στην Κολομβία του Εσκομπάρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...