Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα και τα 10 επεισόδια. Νομίζω η σειρά έχει τη τέλεια δόση δράσης, δράματος και ντοκιμαντέρ. Το ντοκιμαντέρ το λέω με την έννοια ότι έχουν δώσει πολύ μεγάλη έμφαση στο να αποδόσουν με πιστή λεπτομέρεια πως δρούσε το καρτέλ και το πως ήταν να ζούσες στην Κολομβία του Εσκομπάρ.

 Ειδα το 1ο επεισοδιο. Απλα εξαιρετικο. Πολυ σωστη η παρατηρηση σου για την μιξη και φαινεται απο το πρωτο κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω ταινία για απόψε, help me plz (να είναι φετινή γιατι μέχρι και περσινές τις έχω δει όσες με ενδιέφεραν) 

θέλω να είναι φαντασίας/sci-fi , δηλαδή με τέρατα , εξωγήινους , φαντάσματα , δαίμονες, οτιδήποτε , απλά αν γίνεται όχι horror (μπορεί να έχει φαντάσματα κ δαίμονες κ να είναι δράσης , δηλαδή όχι μουντίλα κλπ)
αν πάλι δεν υπάρχει κάτι ακόμα και horror σαν τελευταία λύση , απλά η παρέα δε θέλει horror, αν ήταν για εμένα βλέπω τα πάντα 
αν πάλι δεν υπάρχει τίποτα απο τα παραπάνω τότε κάτι άλλο απλά να μην είναι αισθηματική


edit: 

τίποτα? ψάχνω αλλα βρίσκω κάτι ταινίες με βαθμολογία 4-5 και φοβάμαι οτι θα είναι μπαρούφες xD......

Επεξ/σία από Vapir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρεττανικές σειρές είναι το must πλέον.

Οπότε: 

1. Utopia

2. Sherlock (σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που δεν το έχει δει)

3. Black Mirror. Απλά δείτε το

4. Jeckyll. Γα μα το....

5. Inside Nr. 9

6. Luther

7. Misfits

 

Το εννοώ, μετά από αυτές το Hollywood μου φαίνεται λίγο φτωχό...

 

 

 

Δες

Job Lot

Whites

Inbetweeners (αν δεν το εχεις κανει ηδη)

Drifters

και Trollied.

 

Tα δυο τελευταια για καποιους ισως ειναι so so, εμενα μου αρεσαν πολυ. Α και φυσικα Plebs και Peep Show. Βασικα, το Peep Show βαλε το πρωτο.

 

 

 

8. Hustle - Επιβάλλεται. Απλά άψογο. Η κομπίνα της... κομπίνας-

9. It crowd και Black Books - από τις πιο έξυπνες κωμωδίες που θα βρείτε εκεί έξω-

 

 

Τα είπατε όλα και δεν αναφέρατε το Link.png Site: PeepShow .. Από τις αγαπημένες μου σειρές ανεξαρτήτως προέλευσης. 

 

Όποιος γουστάρει κωμωδίες με κοινωνικό twist (όχι "χαχα sitcoms" δηλαδή) να το δει οπωσδήποτε. 


Ψάχνω ταινία για απόψε, help me plz (να είναι φετινή γιατι μέχρι και περσινές τις έχω δει όσες με ενδιέφεραν) 

θέλω να είναι φαντασίας/sci-fi , δηλαδή με τέρατα , εξωγήινους , φαντάσματα , δαίμονες, οτιδήποτε , απλά αν γίνεται όχι horror (μπορεί να έχει φαντάσματα κ δαίμονες κ να είναι δράσης , δηλαδή όχι μουντίλα κλπ)
αν πάλι δεν υπάρχει κάτι ακόμα και horror σαν τελευταία λύση , απλά η παρέα δε θέλει horror, αν ήταν για εμένα βλέπω τα πάντα 
αν πάλι δεν υπάρχει τίποτα απο τα παραπάνω τότε κάτι άλλο απλά να μην είναι αισθηματική


edit: 

τίποτα? ψάχνω αλλα βρίσκω κάτι ταινίες με βαθμολογία 4-5 και φοβάμαι οτι θα είναι μπαρούφες xD......

 

Αν οι φίλοι σου το νιώθουν απο cinema να δείτε το Link.png Site: whatwe do in the shadows . Συνδυάζει όλα τα άκυρα που ζητάς. 

 

Αν δεν το νιώθουν μην το δείτε, θα σου ζαλίσουν τα @@ με την ασχετίλα τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

Τα είπατε όλα και δεν αναφέρατε το Link.png Site: PeepShow .. Από τις αγαπημένες μου σειρές ανεξαρτήτως προέλευσης. 

 

Όποιος γουστάρει κωμωδίες με κοινωνικό twist (όχι "χαχα sitcoms" δηλαδή) να το δει οπωσδήποτε. 

 

Χαχαχα απιστευτο το Peep Show. Αλλα ξαναδιαβασε μια το ποστ μου που παρεθεσες. Ειναι δυνατον να λειπει? ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αν οι φίλοι σου το νιώθουν απο cinema να δείτε το Link.png Site: whatwe do in the shadows . Συνδυάζει όλα τα άκυρα που ζητάς. 

 

Αν δεν το νιώθουν μην το δείτε, θα σου ζαλίσουν τα @@ με την ασχετίλα τους. 

 

τι ταινιάρα ειναι αυτή ρε? αχχαχα ωραίος thx

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχει καμια σειρα σαν το επικο The Wire?

Αυτός είναι ο λόγος που το wire είναι επικό. :-) Δεν υπάρχει.

 

Στις Βρετανικές σειρές θα πρόσθετα το Peaky Blinders.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή είμαι στην τρίτη σαιζόν του The Sopranos και, για την ώρα, είναι μία από τις δύο κορυφαίες σειρές που εχω δει (η άλλη είναι το Breaking Βad), χωρίς να μπορώ να πω με σιγουριά ποιά είναι καλύτερη.

To BB έχει πολύ πιο ιντριγκαδόρικο θέμα (πώς ένας καλός άνθρωπος γίνεται τέρας), αλλά, κυρίως, έχει απίστευτα καλή ροή στην πλοκή, δίνει την αίσθηση ότι η σειρά είχε εξαρχής σχεδιαστεί για έξι σαιζόν και ποτέ δεν κάνει πραγματική κοιλιά.

Στα μείον του το γεγονός ότι είναι κάπως μονοδιάστατο, λίγα πράγματα είναι ενδιαφέροντα πέρα από τους δύο-τρεις βασικούς χαρακτήρες.

Το The Sopranos έχει το μειονέκτημα ότι είναι αρκετά παλιό πλέον και αυτό, αντανακλά στην αισθητική του, από τα σκηνικά και τα κοστούμια μέχρι την φωτογραφία και την σκηνοθεσία. Δεν είναι ούτε αρκετά παλιό για να χαρακτηριστεί κλασικό, αλλά ούτε και μοντέρνο. Από την άλλη, έχει τον Tony Soprano (και, κυρίως, την διαβολική ερμηνεία του Gandolfini) και ένα πλήθος ενδιαφερόντων χαρακτήρων που ενσαρκώνονται από καταπληκτικούς ηθοποιούς, και πάνω από όλα αποτελεί μία βαθιά τομή στην ανθρώπινη ψυχολογία και την δυτική κοινωνία συνολικά, όχι μόνο τον υπόκοσμο.

Τελικά το BB είναι πολύ πιο αγωνιώδες και έντονο, ενώ το Sopranos αρκετά πιο βαθύ και πλήρες.

Συμβουλή προς αυτούς που τώρα ξεκινούν σοβαρά να βλέπουν σειρές. Ξεκινήστε από το Sopranos, όσο είναι καιρός. Η σειρά παλιώνει, με απίστευτη χάρη, αλλά παλιώνει. Ο πυρήνας της είναι απόλυτα κλασικός, αλλά το περιτύλιγμά της είναι πια κάπως παλιό και ενδέχεται να σας αποτρέψει. Είνα η πρώτη σύχρονη σειρά και χάρη σε αυτήν βλέπουμε ό,τι βλέπουμε σήμερα. Ναι, τελικά αυτή είναι η κορυφαία σειρά που έχω δει, άντε να δούμε μετά και το The wire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊμαι άραγε ο μόνος που βαρέθηκα και παράτησα στη μέση δύο από τις, κατά τα λεγόμενα, κορυφαίες σειρές των τελευταίων ετών ? Breaking Bad (το παράτησα μετά το 4ο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν) και True Detective (σταμάτησα μετά το 4ο επεισόδιο της 1ης σεζόν). Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν με έκαναν να αγωνιώ να δω το επόμενο. Αντίθετα με τα Sherlock, Whitechapel (συγκλονιστικό) που με καθήλωσαν, ειδικά το δεύτερο (κρίμα που κόπηκε).

 

Θα ξεκινήσω The Wire τώρα, και έχω ήδη και το Wire in the Blood στα υπόψην, αν και δυσκολεύομαι να βρω υπότιτλους.

 

Ίδωμεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ξεκινησεις the wire να οπλιστεις με τρελη υπομονη, ειδα 5 επ στις διακοπες κ εριξα τρελες νταγκλες,

αντε να δουμε πως/ποτε θα το συνεχισω τωρα γιατι τσιμπησα ολες τις σεζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ξεκινησεις the wire να οπλιστεις με τρελη υπομονη, ειδα 5 επ στις διακοπες κ εριξα τρελες νταγκλες,

αντε να δουμε πως/ποτε θα το συνεχισω τωρα γιατι τσιμπησα ολες τις σεζον

 

Τι εννοείς ? Βαρετό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα πω βαρετο θα με κηνυγησουν αυτοι που το εχουν δει γιατι εχω διαβασει κ εγω τα καλυτερα :P

θα πω παντως αρκετα αργο, το ειχα ακουσει κι αυτο βεβαια, οπως κ εχω ακουσει οτι στην πορεια στρωνει, αντε να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω τους συμφορουμίτες που πρότειναν το UTOPIA..

τι διαμάντι βρετανικό ειναι αυτό ρε παιδιά.. και φοβερές εικόνες με χρώματα αλα-Polaroid!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...