Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω δει παρα πολλές σειρες και μαλιστα πλεον μονο σειρες βλεπω.Κορυφαίες σειρες για εμένα Vikings,daredevil,walking dead,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει παρα πολλές σειρες και μαλιστα πλεον μονο σειρες βλεπω.Κορυφαίες σειρες για εμένα Vikings,daredevil,walking dead,

Ειδικά το walking dead τρομερή ποιότητα. Τύφλα να έχουν τα breaking bad wire six feet under.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κοντεύω να τελειώσω το The Strain, καθότι βρίσκομαι στο 7ο επεισόδιο της 3ης σεζόν (έρχεται και 4η). Σε γενικές γραμμές είναι αρκετά καλή σειρά, με την τελευταία σεζόν να έχει ανεβάσει πολύ το επίπεδο παραγωγής (λόγω προφανώς αυξημένου μπάτζετ). Θα μπορούσε να ωφεληθεί από αφαίρεση περιττών διαλόγων, αδιάφορων για το θεατή γεγονότων και λίγο καλύτερη υποκριτική αλλά είναι μια σειρά που αν μη τι άλλο σου κρατάει ζωντανό το ενδιαφέρον και σε κάνει να ανυπομονείς για το επόμενο επεισόδιο.

 

Μεγάλο + για μένα ότι δεν αποτελείται από αυτοτελή επεισόδια αλλά κάθε ένα αποτελεί σκαλοπάτι για την εξέλιξη της ίδια ιστορίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα χθες το υπεροχο Happy Valley τη δευτερη σεζον:

 

http://www.imdb.com/title/tt3428912/?ref_=nv_sr_2

 

και ξεκινησα το Deutschland 83

 

http://www.imdb.com/title/tt4445154/?ref_=nv_sr_2

 

το οποιο και αυτο δειχνει πολυ ποιοτικη σειρα.

 

Ειναι 2 σειρες που δεν τις ξερει πολυς κοσμος και προτεινω να τις δειτε χωρις δευτερη σκεψη.Ειδικα την πρωτη που την εχω δει ολη απο την πρωτη μονο το πρωτο επεισοδιο εχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Grave

http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt0441579/

 

Μια ομάδα αρχαιολόγων βρίσκει σε έναν τάφο τα οστά 5 ατόμων που δολοφονήθηκαν, κάηκαν και θάφτηκαν μαζί. Μια ομάδα ειδικών αναλαμβάνει την διερεύνηση του μυστηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά η μίνι σειρά "What Remains". Πρόσφατα την ανακάλυψα, και την ευχαριστήθηκα αρκετά. Τέσσερα ωριαία επεισόδια, που δεν σε κάνουν να βαρεθείς, παρά αφήνεται το μυαλό σου, σαν άλλο λαγωνικό, να ψάχνει τον λόγο τού θανάτου τής ενοίκου τού 5ου διαμερίσματος. Ποιος ήταν ο λόγος; Τι σχέση είχαν μαζί της οι υπόλοιποι ένοικοι; Γιατί δεν αναζητήθηκε δύο ολόκληρα χρόνια; Η συνέχεια κι η λύση τού μυστηρίου στις οθόνες σας. B) :P 

 

"A young couple move into an apartment only to find the body of a young woman that had been missing for 2 years but never registered as missing which leads to a deeper investigation into what actually happened."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...