Προς το περιεχόμενο

Ψιλοαπάτες


JacobG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καπως ετσι την πατησε και ο Φαταουλ του αλλου θεματος. Τωρα εχει 37 καρτοκινητα.

http://www.11888.gr/list-names?_wpType=name&_wpName=FATAUL&_wpWhere=

 

Oh wait. Δε νομιζω να τα χρησιμοποιει ολα ο ιδιος!

 

 

Απιστευτο !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάνα χρόνο τουλάχιστον, περνάνε φωτοτυπίες των πάντων χωρίς να χρειάζονται επικύρωση από το ΚΕΠ. Σε ελάχιστες περιπτώσεις (όπως χαρτί εντοπιότητας για παράδειγμα), συνήθως το ζητάνε να είναι επικαιροποιημένο, δηλαδή να το έχεις βγάλει εντός 2 μηνών, αλλά από εκεί και πέρα μπορείς να βγάλεις φωτοτυπίες το πρωτότυπο χωρίς να τις επικυρώσεις στο ΚΕΠ. Εννοείται ότι τα πρωτότυπα έγγραφα πρέπει να είναι ήδη επικυρωμένα.

 

Τώρα δε νομίζω να γίνεται τόσο εύκολα απάτη, δηλαδή η ταυτότητα ακόμη και φωτοτυπία να είναι, έχει πάνω την φωτογραφία σου. Αν πέσει στα χέρια άλλου πως θα ταυτοποιήσει ότι είσαι εσύ; θα κάνει πλαστική προσώπου;

Αν είναι να στηριζόμαστε εκεί άστα να πάνε! Ξέρεις πόσοι δε μοιάζουν καθόλου με τη φωτογραφία που έχουν στην ταυτότητα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να στηριζόμαστε εκεί άστα να πάνε! Ξέρεις πόσοι δε μοιάζουν καθόλου με τη φωτογραφία που έχουν στην ταυτότητα;

για αυτό κανονικά η ταυτότητα πρέπει να αλλάζει κάθε μερικά χρόνια, έχω πετύχει άτομα που έχουν την δικιά τους 25-30 χρόνια. Αλλά τι στο καλό; δηλαδή πόσο πρέπει να μοιάζεις με τον κλέφτη για να σε μπερδέψουν με αυτόν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και με τις ταυτότητες αλλά και τις υπογραφές ακόμα περισσότερο το έχω απορία πως ακριβώς λειτουργούν...ήθελα να ανοίξω κι ένα σχετικό θέμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
9 λεπτά πριν, Ζoi είπε

Γνωριζοντας καποιος αγνωστος το ονοματεπωνυμο σου και τον αριθμο του αφμ σου μονο.. μπορει να σου κανει κατι;;;;

Έχουμε και άλλα θέματα, μην σταματήσεις στα 3, γράψε το ίδιο και αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ζoi είπε

Γνωριζοντας καποιος αγνωστος το ονοματεπωνυμο σου και τον αριθμο του αφμ σου μονο.. μπορει να σου κανει κατι;;;;

Εις βαρος σου οχι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ζoi είπε

Γνωριζοντας καποιος αγνωστος το ονοματεπωνυμο σου και τον αριθμο του αφμ σου μονο.. μπορει να σου κανει κατι;;;;

Όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Ζoi είπε

Γνωριζοντας καποιος αγνωστος το ονοματεπωνυμο σου και τον αριθμο του αφμ σου μονο.. μπορει να σου κανει κατι;;;;

Προσεχε γτ εχω ακουσει για περιπτωσεις που εχουν παρει μεγαλα δανεια σε ονομα αλλων.
Αστα γτ μετα ουτε συνδεση στο ιντερνετ δε θα μπορεις να εχεις στο ονομα σου.

Παρε αστυνομια η καλυτερα πηγαινε απο εκει το συντομοτερο.

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αφου το βρηκα το θεμα ας ρωτησω γιατι πολυ περίεργα φερονται στην εταιρεία που εργαζομαι και μαλλον ειναι για πολύ βρισιδη, αλλα πιαστηκα απροετοίμαστος.

Σημερα μου δωσανε δυο παραπεμπτικα για πιστοποιητικό υγειας. 

Αυτα λεγανε το ονομα μου φυσικα, χρησιμοποιησανε το αμκα μου για να τα βγαλουν, σε εναν γιατρο που δεν πηγα ποτε εγω. 

Επειδη εφευγα εκεινη την ωρα δεν εδωσα σημασια στα χαρτια, απλά τα πηρα και εφυγα.

Τι αλλο μπορουν να δουν με το αμκα μου; Πως ο γιατρος χωρις να μαι εγω ο ιδιος εκει μπορει να βγαζει ετσι παραπεμπτικα;

Ποιος απο ολους παρανομησε; Και στις ποσες σφαλιαρες δεν σε βαζουν μεσα;

Μπορει με το αμκα μου ο γιατρος να ενημερωσει την εταιρεία για το ιατρικο ιστορικο μου και ποσο παρανομο ειναι αυτο;

Φυσικά μετα απο αυτο δεν τους εμπιστευομαι καν, απο Δευτέρα θα παω μια βολτα απο το γραφείο να δω τα προσωπα τους να αλλαζουν χρωμα, με δύο καλα λογακια που θα τους πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Αφου το βρηκα το θεμα ας ρωτησω γιατι πολυ περίεργα φερονται στην εταιρεία που εργαζομαι και μαλλον ειναι για πολύ βρισιδη, αλλα πιαστηκα απροετοίμαστος.

Σημερα μου δωσανε δυο παραπεμπτικα για πιστοποιητικό υγειας. 

Αυτα λεγανε το ονομα μου φυσικα, χρησιμοποιησανε το αμκα μου για να τα βγαλουν, σε εναν γιατρο που δεν πηγα ποτε εγω. 

Επειδη εφευγα εκεινη την ωρα δεν εδωσα σημασια στα χαρτια, απλά τα πηρα και εφυγα.

Τι αλλο μπορουν να δουν με το αμκα μου; Πως ο γιατρος χωρις να μαι εγω ο ιδιος εκει μπορει να βγαζει ετσι παραπεμπτικα;

Ποιος απο ολους παρανομησε; Και στις ποσες σφαλιαρες δεν σε βαζουν μεσα;

Μπορει με το αμκα μου ο γιατρος να ενημερωσει την εταιρεία για το ιατρικο ιστορικο μου και ποσο παρανομο ειναι αυτο;

Φυσικά μετα απο αυτο δεν τους εμπιστευομαι καν, απο Δευτέρα θα παω μια βολτα απο το γραφείο να δω τα προσωπα τους να αλλαζουν χρωμα, με δύο καλα λογακια που θα τους πω.

O γιατρός με το ΑΜΚΑ σου βλέπει τα πάντα των πάντων από οτιδήποτε έκανες σε δημόσιο νοσοκομείο. Είναι καραπαρανομο να μεταφέρει το οτιδήποτε στην εταιρεία σου από τις πληροφορίες που αναφέρονται στο ιστορικό σου. 

Θεωρητικά ο γιατρός μπορεί να κάνει διάφορα με τον ΑΜΚΑ χωρίς να είσαι ο ίδιος εκεί, όχι νόμιμο απαραίτητα. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...