Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Η τεχνολογία Vectoring μας επιτρέπει να προσφέρουμε ταχύτητες 100 Mbps στους καταναλωτές


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

owned 

 

5345102888.png

 

:-D  Κάτσε γιατί βλέπουν κι άλλοι και τα παίρνουν και θα μας ματιάξουν τα vdslια ..

8ms Ping ρε αλήτη; Πού έχεις πλαγκάρει; Μέσα στο ΚΑΦΑΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι καμπινες που τοποθετουνται καλυπτουν καποια στανταρ που εχει θεσει ο ΟΤΕ. Το τι θα γινει σε μερικα χρονια, ασε τους τεχνικους του ΟΤΕ να το γνωριζουν καλυτερα απο σενα και μενα και τον οποιοδηποτε τυχαιο ξερολα.

Αυτο ελειπε ο καθε παροχος να δινε 10k € για καμπινες που να μπαζουν υγρασια ή να μπορει ο οποιοσδηποτε να τις βανδαλισει. Μωρε τα σκεφτεσαι αυτα που λες; 

 

Στην Ελλαδα ολοι γιναμε δικηγοροι, τεχνικοι, δασκαλοι και γιατροι για αυτο εφτασε κι η κατασταση εδω που εφτασε. Οποτε θα σου πω κι εγω ενα "μαλιστα γιατρε/τεχνικε/δικηγορε μου" για να ληξει εδω το θεμα γιατι πραγματι δεν εχει νοημα να συζηταω με τους "εχοντες τα παντα γνωση

 

Μάλλον σε ενοχλεί όταν κάποιος δεν τρώει αμάσητες τις χαζομαρίτσες σου.Πάνε παίξε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον σε ενοχλεί όταν κάποιος δεν τρώει αμάσητες τις χαζομαρίτσες σου.Πάνε παίξε τώρα.

Άστον, βρωμάει ο ΟΤΕτζης (DT-τζης) απο χιλιόμετρο.

Έχουν χάσει τα αυγά στον ΓερμανΟΤΕ, γυρίζουν απροειδοποίητα τη γραμμή σε ΒΟΠ, παράλληλα σε υποχρεώνουν να μην γυρίζεις σε bridge mode το router για να το συνδέσεις σε firewall πάνω γιατί δεν παίρνει wan ip ο ρουτερ και δεν δουλευει η τηλεφωνια. Σε βάζουν στο λεγόμενο GCN profile που σημαίνει οτι σου δίνουν fake ip και κανουν αυτοί NAT με αποτέλεσμα να μην έχεις πρόσβαση απο έξω στα όποια port forward.

 

Kαι σε όλα αυτά παίξε την ζαριά στην τεχνική υποστήριξη μήπως και πέσεις  σε υπάλληλο που θα καταλάβει τι θα του λες και δεν θα σου πει τη λύση προς κάθε νόσον και κάθε μαλακία " βάλτε τον συνδετήρα στο reset και κρατήστε το για 10 δευτερόλεπτα"

 

Και 1002 άλλα που με έχουν απασχολήσει στη δουλεια μου το τελευταίο έτος, εχω υπολογίσει οτι ασχολουμε με τις αηδίες του οτε τον τελευταίο χρόνο πάνω απο 40 εργατοωρες

 

ΟΤΕτζηδες, DT-τζηδες μόνιμες καραμέλες: ΠΟΤΕ δεν φταιει ο οτε!  Φταίει η ΕΕΤΤ, φταιει ο εργολάβος που έκοψε το καλωδιο, φταιει η εσωτερική καλωδίωση του κτηριου,(στο 99% εφταιγε ο οτε) 

και άλλα ωραία όπως ο οτε ειναι ο μονος που κάνει επενδύσεις, ολοι χρησιμοποιούν το δικτυο του οτε  (major μούσι)κτλ κτλ κτλ

 

οτε ΠΟΤΕ, ψοφοσμονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας φροντήσει η cosmote να πιάνει όλη η Ελλάδα τουλάχιστον 10 mbps και να αφήσει τις ''αναβαθμήσεις'' σε 100 mbps που οι μόνοι που θα τα πιάνουν θα είναι αυτοί στα καταστήματα τους και όσοι έχουν καφλαο μέσα στο σπίτι τους.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το 2017 ή το 2018 (δεν θυμάμαι), θα έχουμε γυρίσει όλοι σε VoIP btw...

Και επ αυτου μου εχουν πει τα πάντα, "εως το τέλος του 2016 εως το τελος του 2017, εως το τελος του 2018" ασε. Να μην αναφέρω οτι οταν ήρθε η cyta που το έκανε έτσι εξ αρχης, στον οτε τους κράζανε γιατι όταν έπεφτε το ρεύμα δεν θα ειχες τηλέφωνο +πολλα πολλα άλλα, ενω τωρα ο  υπέροχος οτε -deutce telekoms τους γυρίζει ολους ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ!

Και μένει ο άλλος στα κρυα του λουτρου.

Ωστώσο στον ΟΤΕ-dt δεν το λένε VOiP για κάποιο λόγο, το λένε ΒΟΠ(!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και επ αυτου μου εχουν πει τα πάντα, "εως το τέλος του 2016 εως το τελος του 2017, εως το τελος του 2018" ασε. Να μην αναφέρω οτι οταν ήρθε η cyta που το έκανε έτσι εξ αρχης, στον οτε τους κράζανε γιατι όταν έπεφτε το ρεύμα δεν θα ειχες τηλέφωνο +πολλα πολλα άλλα, ενω τωρα ο  υπέροχος οτε -deutce telekoms τους γυρίζει ολους ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ!

Και μένει ο άλλος στα κρυα του λουτρου.

Ωστώσο στον ΟΤΕ-dt δεν το λένε VOiP για κάποιο λόγο, το λένε ΒΟΠ(!)

Σε όσους βλέπω ότι το αλλάζουν δίνουν και ένα UPS πακέτο μαζί με το νέο router...

 

ΒΟΠ? lol

 

"Ευρυζωνικό" έχω ακούσει επίσης να το λένε...

Ας φροντήσει η cosmote να πιάνει όλη η Ελλάδα τουλάχιστον 10 mbps και να αφήσει τις ''αναβαθμήσεις'' σε 100 mbps που οι μόνοι που θα τα πιάνουν θα είναι αυτοί στα καταστήματα τους και όσοι έχουν καφλαο μέσα στο σπίτι τους.....

Με το FTTC φροντίζει ώστε μέχρι το 2020 να έχουν όλοι τουλάχιστον 30mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επ αυτου μου εχουν πει τα πάντα, "εως το τέλος του 2016 εως το τελος του 2017, εως το τελος του 2018" ασε. Να μην αναφέρω οτι οταν ήρθε η cyta που το έκανε έτσι εξ αρχης, στον οτε τους κράζανε γιατι όταν έπεφτε το ρεύμα δεν θα ειχες τηλέφωνο +πολλα πολλα άλλα, ενω τωρα ο  υπέροχος οτε -deutce telekoms τους γυρίζει ολους ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ!

Και μένει ο άλλος στα κρυα του λουτρου.

Ωστώσο στον ΟΤΕ-dt δεν το λένε VOiP για κάποιο λόγο, το λένε ΒΟΠ(!)

Συγνώμη που σου χαλάω το trolling αλλά το ΒΟΠ είναι μόνο μέσα στο μυαλό σου.

VOBB (Voice Over BroadBand) το ονομάζουν.

Μέχρι το 2017 ή το 2018 (δεν θυμάμαι), θα έχουμε γυρίσει όλοι σε VoIP btw...

Μέχρι το τέλος του 2017, λέει το σενάριο, σύμφωνα με το project του All-IP Europe της DT για το οποίο είχε μιλήσει και η Claudia Nemat.

 

Άστον, βρωμάει ο ΟΤΕτζης (DT-τζης) απο χιλιόμετρο.

Έχουν χάσει τα αυγά στον ΓερμανΟΤΕ, γυρίζουν απροειδοποίητα τη γραμμή σε ΒΟΠ, παράλληλα σε υποχρεώνουν να μην γυρίζεις σε bridge mode το router για να το συνδέσεις σε firewall πάνω γιατί δεν παίρνει wan ip ο ρουτερ και δεν δουλευει η τηλεφωνια. Σε βάζουν στο λεγόμενο GCN profile που σημαίνει οτι σου δίνουν fake ip και κανουν αυτοί NAT με αποτέλεσμα να μην έχεις πρόσβαση απο έξω στα όποια port forward.

 

Kαι σε όλα αυτά παίξε την ζαριά στην τεχνική υποστήριξη μήπως και πέσεις  σε υπάλληλο που θα καταλάβει τι θα του λες και δεν θα σου πει τη λύση προς κάθε νόσον και κάθε μαλακία " βάλτε τον συνδετήρα στο reset και κρατήστε το για 10 δευτερόλεπτα"

 

Και 1002 άλλα που με έχουν απασχολήσει στη δουλεια μου το τελευταίο έτος, εχω υπολογίσει οτι ασχολουμε με τις αηδίες του οτε τον τελευταίο χρόνο πάνω απο 40 εργατοωρες

 

ΟΤΕτζηδες, DT-τζηδες μόνιμες καραμέλες: ΠΟΤΕ δεν φταιει ο οτε!  Φταίει η ΕΕΤΤ, φταιει ο εργολάβος που έκοψε το καλωδιο, φταιει η εσωτερική καλωδίωση του κτηριου,(στο 99% εφταιγε ο οτε) 

και άλλα ωραία όπως ο οτε ειναι ο μονος που κάνει επενδύσεις, ολοι χρησιμοποιούν το δικτυο του οτε  (major μούσι)κτλ κτλ κτλ

 

οτε ΠΟΤΕ, ψοφοσμονο

Αφού λοιπόν οτε ΠΟΤΕ, γιατί δεν πας σε άλλο παροχο και μας ζαλίζεις με το παραπάνω ανόητο παραλήρημα; Καλώς ή κακώς, υπάρχει και όριο στην ηλιθιότητα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που σου χαλάω το trolling αλλά το ΒΟΠ είναι μόνο μέσα στο μυαλό σου.

VOBB (Voice Over BroadBand) το ονομάζουν.

Μέχρι το τέλος του 2017, λέει το σενάριο, σύμφωνα με το project του All-IP Europe της DT για το οποίο είχε μιλήσει και η Claudia Nemat.

 

Αφού λοιπόν οτε ΠΟΤΕ, γιατί δεν πας σε άλλο παροχο και μας ζαλίζεις με το παραπάνω ανόητο παραλήρημα; Καλώς ή κακώς, υπάρχει και όριο στην ηλιθιότητα..

 

Είμαι ήδη σε άλλο πάροχο, ο,τι αναφέρω αφορά άλλους που ειναι στον ΟΤΕ-DT και πίστεψέ τους παρακεινώ να πάνε σε άλλο πάροχο (προσωπικά δεν έχω κανένα υλικό συμφέρον σε όποιο πάροχο και αν είναι με τη διαφορά του αν είναι σε άλλο πάροχο δεν με ζαλίζουν) Το ανόητο παραλήρημα που λες ανίδεε είναι πραγματικές εμπειρίες που έχω καθημερινά αλλά πότε ακούσατε χρήστες/πελάτες για να τους ακούτε τώρα;

Επίσης ΟΛΟΙ οι συνάδελφοί σου το ΒΟΠ το λένε, να φροντίσετε να τους τα μάθετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ήδη σε άλλο πάροχο, ο,τι αναφέρω αφορά άλλους που ειναι στον ΟΤΕ-DT και πίστεψέ τους παρακεινώ να πάνε σε άλλο πάροχο (προσωπικά δεν έχω κανένα υλικό συμφέρον σε όποιο πάροχο και αν είναι με τη διαφορά του αν είναι σε άλλο πάροχο δεν με ζαλίζουν) Το ανόητο παραλήρημα που λες ανίδεε είναι πραγματικές εμπειρίες που έχω καθημερινά αλλά πότε ακούσατε χρήστες/πελάτες για να τους ακούτε τώρα;

Επίσης ΟΛΟΙ οι συνάδελφοί σου το ΒΟΠ το λένε, να φροντίσετε να τους τα μάθετε.

Μιας και -ως φαίνεται- είσαι ανίκανος να κάνεις διάλογο χωρίς χαρακτηρισμούς, έγινε το μύνημα report και συνέχισε να μιλάς μόνος σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και -ως φαίνεται- είσαι ανίκανος να κάνεις διάλογο χωρίς χαρακτηρισμούς, έγινε το μύνημα report και συνέχισε να μιλάς μόνος σου.

 

Προσθεσέ το στους δικούς σου που προηγήθηκαν του δικού μου

Επίσης ωραία επειρηματολογια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστον, βρωμάει ο ΟΤΕτζης (DT-τζης) απο χιλιόμετρο.

Έχουν χάσει τα αυγά στον ΓερμανΟΤΕ, γυρίζουν απροειδοποίητα τη γραμμή σε ΒΟΠ, παράλληλα σε υποχρεώνουν να μην γυρίζεις σε bridge mode το router για να το συνδέσεις σε firewall πάνω γιατί δεν παίρνει wan ip ο ρουτερ και δεν δουλευει η τηλεφωνια. Σε βάζουν στο λεγόμενο GCN profile που σημαίνει οτι σου δίνουν fake ip και κανουν αυτοί NAT με αποτέλεσμα να μην έχεις πρόσβαση απο έξω στα όποια port forward.

 

Kαι σε όλα αυτά παίξε την ζαριά στην τεχνική υποστήριξη μήπως και πέσεις  σε υπάλληλο που θα καταλάβει τι θα του λες και δεν θα σου πει τη λύση προς κάθε νόσον και κάθε μαλακία " βάλτε τον συνδετήρα στο reset και κρατήστε το για 10 δευτερόλεπτα"

 

Και 1002 άλλα που με έχουν απασχολήσει στη δουλεια μου το τελευταίο έτος, εχω υπολογίσει οτι ασχολουμε με τις αηδίες του οτε τον τελευταίο χρόνο πάνω απο 40 εργατοωρες

 

ΟΤΕτζηδες, DT-τζηδες μόνιμες καραμέλες: ΠΟΤΕ δεν φταιει ο οτε!  Φταίει η ΕΕΤΤ, φταιει ο εργολάβος που έκοψε το καλωδιο, φταιει η εσωτερική καλωδίωση του κτηριου,(στο 99% εφταιγε ο οτε) 

και άλλα ωραία όπως ο οτε ειναι ο μονος που κάνει επενδύσεις, ολοι χρησιμοποιούν το δικτυο του οτε  (major μούσι)κτλ κτλ κτλ

 

οτε ΠΟΤΕ, ψοφοσμονο

Τους χαρακτηρισμους τυπου "βρωμαει" και "ΟΤΕτζης" σου τους επιστρεφω.

Τσιμπησες κι ενα report απο μενα για να μαθεις να μιλας καλυτερα (και να γραφεις καλυτερα, ταδε εφη ΒΟΠ).

 

Αμα εσυ δεν θες ΒΟΠ και θες ΠΟΤΣ με γεια σου με χαρα σου, επελεξε καποιον αλλον παροχο και μεινε με το παναρχαιο ΠΟΤΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια επιχειρηματολογία μέσω αναφοράς αυτή τη φορά για το ότι γυρνάει απροειδοποίητα (αυτό εθιξα) σε βοπ(όπως το λένε τεχνικόι του οτε-dt) σε ddm το οποίο υπερασπιζοσασταν κάποτε όταν το προτοέφεραν οι εναλλακτικοι αλλά όχι ο οτρ. Το βρωμάει οτετζης είναι για να θίξω την αμεροληψια του συντάκτη. Καμία ουσιαστική απάντηση δεν βλέπω ωστόσο... Good job guys!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...